Poraďte název knihy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 10.02.19 18:13
Poraďte název knihy

Ahoj, maminky, pamatuju si knížku, kterou jsem četla asi jako 11letá a hrozně bych si ji chtěla přečíst znova jako dospělá, jen si nemůžu vybavit, jak se jmenovala. Třeba jste ji některá četla a poradíte. Mám dojem, že v názvu bylo slovo „prérie“ nebo slovo „step“, nejsem si jistá, a na obálce byl dřevěný srub. Rodina se přestěhovala doprostřed lesů (mám dojem, že někam na středozápad USA) do takového srubu na samotu, bylo to v době, kdy ještě neexistovala auta. Měli koně a psa, myslím, že měli dvě děti. Tatínek odjížděl prodávat věci do města, vždycky na koni, odjížděl na dlouho pryč. Vše si vyráběli sami, pamatuju si, jak tam maminka popisovala, jak bude stloukat máslo a udit maso. Ještě neexistovaly ledničky, protože třeba máslo uchovávala v kádi se studenou vodou. Jednou, když byl tatínek pryč, se k domu přiblížil medvěd (nebo vlk, nejsem si jistá) a maminka ho statečně puškou odehnala pryč.
Poznáváte to podle popisu někdo, prosím?
Budu ráda za tipy.
 Děkuju

Reakce:
girlime
Povídálka 46 příspěvků 10.02.19 19:01
sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.02.19 19:10

malý dům na prérii, tu jsem taky milovala.. ještě slibovali přeložit a vydat další díly, ale vykašlali se na to :(

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 10.02.19 19:12

Moc dekuju, to je ono! Uz koukam,v Aj vyslo 9 dilu, to je skoda, ze v cestine ne.

jajara
Stálice 59 příspěvků 1 inzerát 10.02.19 19:17

Na březích Švestkového potoka, taky jsem ji četla a dodnes na ni vzpomínám, mělo to více dílů.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >