Poraďte někdo s tímto receptem na dort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:43
Poraďte někdo s tímto receptem na dort

Zdravím,

poradíte mi někdo s tímto receptem prosím http://recepty.vareni.cz/…rumovy-dort/

Jde mi o to, že v receptu není uvedeno, jestli k vyšlehaným žloutkům jako poslední přidat i vyšlehaný tuhý sníh z bílků, jak to většinou bývá? Dělám to tak snad u každého korpusu, takhle bez bílků jsem to ještě nezkoušela.

Co na to říkáte Vy? Děkuji :)

Reakce:

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 19.01.17 18:47

Já bych je přidala je tam psáno 5 vajec.

smoulinla
Závislačka 3973 příspěvků 19.01.17 18:47

Bud to tam zapomněla napsat nebo jinak nevim. ale kdyz jsi nejsi jista udelala bych jiny korpus jak si zvykla :)

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 19.01.17 18:48

@555_Zuzana555 udelala bych sníh… asi to tam zapomněli napsat

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:49

@sedmikráska70 Já bych je tam právě taky dala :think:

@smoulinla No podle mě je to právě tím, že je to zapomenuto tam napsat, ale kdo ví :nevim:

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:49

@sisk Taky si to myslím

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 19.01.17 18:49

@555_Zuzana555 A ty už na tom děláš? Mě zarazil i postup vejce s cukrem a pak máslo, já jsu zvyklá naopak.

silnice
Kecalka 130 příspěvků 19.01.17 18:51

@555_Zuzana555 evidentně jen zapomeli napsat, že se s moukou mají přidat vyšlehané bílky. Bez bílků by to bylo tuhé a navíc, proč by psali na začátku receptu, že se mají vyšlehat, kdž by se pak nepoužili :-) Ja bych je tam na 100% dala…

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:52

@sedmikráska70 Nene teprve se chystám a tento recept mě zaujal. Já teda musím říct že jsem zvyklá i takto, vejce cukr a až potom máslo :nevim:

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:54

@silnice Je to i můj názor, že je to zapomenuto napsat. Ale aby se vyšlehaly bílky jsem nikdy v textu nenašla, pouze žloutky tam jsou psány k vyšlehání :)

amylon
Kecalka 255 příspěvků 19.01.17 18:55

Určitě sníh, to jen zapomněli. taky šlehám žloutky a cukr a potom dávám máslo. Ale zkoušela jsem to i obráceně, nejdřív máslo. Dopadlo to stejně dobře.
Mch.,pěkný recept, láká mě to taky.

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:56

@amylon :palec:

silnice
Kecalka 130 příspěvků 19.01.17 18:59

@555_Zuzana555 aha, tak to sem blbě četla…to se omlouvám. nicmene pokud to ma byt huste testo, tak bude asi bez tech bilku, ale pak ten korpus bude hodne hutny a tezky. Ja bych je tam asi dala :-)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 19.01.17 19:33
@555_Zuzana555 píše:
Zdravím,

poradíte mi někdo s tímto receptem prosím http://recepty.vareni.cz/…rumovy-dort/

Jde mi o to, že v receptu není uvedeno, jestli k vyšlehaným žloutkům jako poslední přidat i vyšlehaný tuhý sníh z bílků, jak to většinou bývá? Dělám to tak snad u každého korpusu, takhle bez bílků jsem to ještě nezkoušela.

Co na to říkáte Vy? Děkuji :)

Podle mě tam sníh z bílků patří a byl pozapomenut. Kdyby tam nepatřil, nebyly by psány vejce, ale žloutky :nevim:

555_Zuzana_555 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 19:38

@silnice Nemusíte se omlouvat, to se stane úplně každému :) Přesně jak říkáte, bez těch bílků by to prostě nebylo ono.

@holkaZ To mě taky napadlo, proč by psali vejce když by jen žloutky :lol:

No nic prostě tam ten sníh dám, to nemůže nic pokazit, spíš naopak :D

Děkuji moc za příspěvky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >