Poraďte - jaké jídla nedávat do mrazáku

196
16.5.21 12:01

Poraďte nenadýmavá jídla na šestinedělí do mrazáku kromě vývaru

Ahoj holky, poradíte nenadavá jídla do mrazáku na šestinedělí? Zjistila jsem, že coby vegetariánka jím převážně nadavá jídla, která se nedoporučují - luštěniny, hodně zeleniny.

Trošku masa jím také, ale tolik zmiňované vyvary nedám.

Moc díky!

Příspěvek upraven 16.05.21 v 12:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
761
16.5.21 12:05

Nadava a nenadava = nadymava?

Treba dusena mrkev, zeleninova smes, polevky na bazi kremu a bez smetany (dynova, hraskova - ta me nenadyma, cuketova).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
16.5.21 12:13

Ujížděla jsem na vývaru. Jinak jsen měla sekanou bez cibule, pečené maso, kuře na paprice, karbanátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 12:16

Pelmeně (hledej v mrazících v supermarmetech) - mají špenátovou verzi, hodíš to do vroucí vody, za pár minut je to dovařene a dáš si k tomu trošku zakysane smetany.

různe varianty na quiche a slane záviny, bez cibule, no.

Uvař si do zásoby quinou/bugur/pohanku, naporcuj do sáčku a pak ji jen nech rozmrazit a ohřát a přidej co zrovna máš doma za zeleninu a protein.

opečene tofu v rajske nebo paprikove omáčce k tomu si dodělej přílohu

směs ořechů a semínek, co budeš zobat a sypat všude možně.

dhál z červene čočky k tomu si dovař čerstvou rýži.

zeleninove curry s tofu (bez cibule)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
16.5.21 12:23
@hejluc píše:
Ujížděla jsem na vývaru. Jinak jsen měla sekanou bez cibule, pečené maso, kuře na paprice, karbanátky.

Autorka prispevku je vegetarianka. To znamena, ze neji maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
16.5.21 12:33

Já asi nerozumím textu. Co znamená nadavá a nenadavá a co teda jíš??? Píšeš že jsi vegetariánka, ale trochu masa jíš???
To asi teda vegetariánka nejsi. Spíš jsi člověk, co nemusí moc maso ne???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 12:53

Jo lasagne zamrazene po porcích by taky mohly jít.

pohankovo houbová sekaná/karbanátky

vaječne slane muffiny

plněne papriky sýr, rýže a bylinky v rajčatove omáčce)

bramborový guláš bez cibule, respektiv dušenina s brambory a s uzeným tofu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 12:59

Trošku řidší základ na shaksuku (bez cibule) do ktere pak jen zavaříš vejce. V červene i zelene verzi.

houboý bourginon - zelenina dušená se žampiony na víně jako bílkovinu buď sojove maso, nějake beyond meast a variace nebo tofu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
16.5.21 13:30

Pokud myslíš nenadýmavá s ohledem na dítě, doporučuji si přečíst tento článek https://www.mamila.sk/…ie-a/strava/

Stravu bych zbytečně neomezovala a nezměnila, je fajn, když zůstane stejná nebo podobná jako v době tehotenstvi.
Navíc je zbytečně se omezovat v jídle, pokud dítě nebude mít žádné problémy. Pokud začnou nějaké obtíže s břichem, můžeš začít vyřazovat.
Ale většinou jsou problémy způsobené nějakou potravinovou alergii, typická je třeba mléčná bílkovina, vejce… luštěniny apod., co zmiňuješ, málokdy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
16.5.21 13:50

Jedla jsem úplně totéž, co jím běžně, nadýmavost jsem nijak neřešila. Na dítě vliv 0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
16.5.21 13:53

@Mamca_1234 to jsi ale houby vegetarián, když jíš maso. Asi si říkáš vegetarián kvůli emage. Smutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
16.5.21 14:34

Tak vývar si můžeš připravit i čisté zeleninový. Je to asi to jediné, co já jim rozmražené, myslím tedy z hotových jídel. Jist rozmrazene hotové jídlo mi přijde jako extra kekel. Vždyť i syrová rozmrazena zelenina se nedá, má divnou konzistenci i chuť.

Objednej si raději hotovky, v košíku mají i vegetariánské a jsou moc dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat