Poradte ohledne odstrikaneho mleka

Anonymní
3.4.20 18:21

Poradte ohledne odstrikaneho mleka

Zdravim. Koncim sestinedeli. Koupila jsem odsavacku MM. Potrebuji poradit ohledne několika veci. 1) kdyz koupim od Aventu ty sacky, staci pak mleko do nich prelejt a dat do lednicky nebo jsou ty sacky jen do mrazaku? Kdyz se to preleje z lahve do sacku a obracene, neztrati to nejake latky? 2) kolik mam asi odstrikat sacku a asi lepsi naplnit dostatecne a pak vylejt ze? Kdyz bych chtela krmit treba 5× az 8×, tak 5 az 8 sacku? Ja abych vedela, kolik jich objednat. 3) kolikrat za den mam odstrikat a jak cca dlouho a kolik ML? Vse mit v lednicce ze? Zamrazovat nechci. 4) jak ohrat? Staci opravdu tekouci tepla voda? A pak ze sacku prelejt do lahvicky? 5) nebude to mit nasledky, ze pak se mi malej neprisaje k prsu? Slo by o vyjimecnou situaci. Vim ze kazde mimi vypije jinak ale tak aspon orientacne. Proc se na vse ptam, duvod je, ze pritel chce krmit :lol: jo proste mi rekl, ze se mam celou noc vyspat jelikoz za noc naspim rozkouskovane sotva 2 max 3 hodiny a ze ja at si vyrazim za segrou nebo rodinou a tak bysme si dali ve dvou treba lahev vina. Proste at mam den pro sebe. Nejsem zadnej notor, skoro nepiju ale tak jsem rada, ze se pritel nabidl a rada bych toho vyuzila. Dalsi vec je, ze se mi strasne nalejvaj prsa, bolej a tvrdnou. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3926
3.4.20 18:33

Když se vám šíleně nalévají prsa, tak jestli v noci vstáváte k odstříkání nebo dítě nakrmíte, mi přijde prašť jak uhoď. A určitě nejdřív vyzkoušejte, jak to prcek vezme tu láhev. ať nenakoupíte mraky sáčků a všeho a mladej se z láhve nenapije ani za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
3.4.20 18:36

Jestli nechces mrazit, doporučuju spíš koupit ty jejich kelímky, nebudeš zbytečně utracet za sáčky :) navic ten kelimek das zrovna na odsavacku a nic neprelivas. Mleko ktere jednou ohrejes neohrivas znovu a nevypite vylivas. V lednici nechat max 24 hodin a pak do mrazaku (pro sichr jsem tam par kelimku mela a v mrazaku skladovat max 3 mesice)
Kazdopadne nocni kojeni, minimalne odsavani je dulezity pro tvorbu mlika, tal bych uplne nepocutala s tim, ze behem prvnich mesicu si odskocis na vic jak 3 hodiny bez odstrikani, odsati nebo nakrmeni. Jednak to nebude prijemny a druha vec je to snizeni laktace. Ta prsa se srovnaji az se upravi mnozstvi laktace podle potreb mimca, u mne to bylo par tydnu po sestinedeli, jinak mi prsa furt tekly :roll: jestli to boli, chlad :) jestli mas zatvrdlinky (nahmatas jakoby boule, tak nahrat a rozmasirovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
3.4.20 18:36

Ja odstrikavala do kalisku Avent se sroubovacim uzaverem. V lednici MM muzes nechat 24 hodin. Na delsi dobu je nutne zamrazit. Ohrivala jsem ve vodni lazni. Uz jsi odstrikavala, ze mas takove velke plany? Ja s prvnim odstrikala sotva par kapek. U druheho to slo samo a ve velkem mnozstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
3.4.20 18:37

Můžeš je mít jak v lednici i v mrazáku, ale v lednici jen max 24hodin. Ohřívat pak ve vodni lázni, určitě ne pod kohoutkem. Je sice hezky, že ti chce přítel dopřát den pro sebe, ale je ti jasný že sebou potáhnes odsavacku, jinak ti prasknou prsa. V noci to stejný. Mám dnes taky akorát po 6ti nedělí a když malej spí dyl tak už mi tvrdnou prsa a těším se až se vzbudí a nebo mám pod sebou mokrý prosteradlo. Sacky mam taky jeste od prvního miminka a docela jsem je taky používala, ale spíš až byla malá větší a nekojila jsem tak často. Teď bych ti to moc nedoporucovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 18:47

Dekuji vsem. To jsem vse potrebovala vedet, mam mesic a pul „staré“ mimco tak prave nevim jak toto funguje. Kojim 10× az 11× za den. A nekdy je to fakt uz unavujici, ze mi ten spanek chybi proto i sam pritel navrhnul, at si tu odsavacku koupim, ja byla proti ale nakonec jsem povolila, ze proc ne. Na doporučení koupim tedy ty poharky. A i kdyz malej casto saje, tak stejne se mi hned nalejou. A rikate tedy, ze po konci sestinedeli, ktere mi konci za par dni, se laktace upravi, snizi? No, velke plany to asi jsou, ja se toho chytla az kdyz partner zacal ze chce krmit a rika denne ze at se vyspim atd, ale jestli na odstrikani mam vstat treba az za 3 hodiny tak do toho pujdu, furt lepsi jak po hodine, 20ti minutach atd, uprimne se divim, ze funguju jeste :? Ale neni cas nad tim brecet :) a jak casto odstrikat? A kolik ml? Naplnit zezacatku treba jen 1 poharek, zkusit zda malej se chyti a pripadne poharky doplnit?

• Nahlásit
  • Citovat
3086
3.4.20 18:54

Odsaj mezi kojenim a uvidíš kolik ještě odsajes. Mě to ze začátku docela hodně teklo a pak když už ne tolik tak jsem se na to vyprdla a odsavala jsem pak zase po dalším kojení. Ale když budeš kojit a ještě odsavat bude se ti tvořit víc s víc mlika. Zkoušela si vážit kolik toho miminko vypije? Saje správně a neusina ti u toho když kojis tak často?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24106
3.4.20 18:59

Jestli nebudeš v noci kojit, přijdeš o mlíko, je nutné odsávat pravidelně jako by pilo dítě. Taky ti láhev vůbec nemusí vzít a nebo pak naopak prsa a kojení půjde do háje, navíc čím. vic budeš odsávat tím víc se ti bude dělat mlíka, mělo by se odsávat jen do úlevy a ne že dáš plnou dávku najednou. Zkus to, ale zas bych se k tomu nějak neupínala. Budit se v noci do tři hodiny je ok, nevím že chcete poslouchat dítě jak řve než to ohřejete atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
3.4.20 19:13

Jestli kojis 11× denne, to je cca po 2 hodinach. To teda nevim, kdy v mezicase chces odsavat. Ja odsavala vzdy po kojeni. A teda cely kelimek jsem nikdy nenaplnila ani kdyz jsem odstrikavala misto kojeni. Lahvicku uz mas? Zkus pripadne nejakou alternativu, napr. strikackou po prstu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 19:15

Prave, ze v noci se vubec nevyspim, usneme na hodinu, na 20 min, proto bych se chtela vyspat vic aspon ty 3 hodiny, taky se prave bojim, aby mi malej vzal zpatky prso, ono je to jedno s druhym :? To odsavani by se udelalo jednou za cas, nerikam delat to pravidelne, proste treba jen na den, s tim, ze bych si udelala zasobu mlika. Jinak malej usina, saje spravne, ale jak si odrihne, je zas vzhuru, jak ho polozim, usne prave na chvilicku. O mleko prijit nechci takhle brzo, ale tim, jak nespim a furt pobiham po byte, jsem uz v podvaze a to vylozene sezeru na co prijdu. Asi me vysava moc :lol: planuju kojit tech 5 mesicu ale trapi me i ta vaha ze jdu hrozne dolu i kdyz nechci. A to jim vse a kdy chci co chci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.4.20 19:18
@luci.no píše:
Jestli kojis 11× denne, to je cca po 2 hodinach. To teda nevim, kdy v mezicase chces odsavat. Ja odsavala vzdy po kojeni. A teda cely kelimek jsem nikdy nenaplnila ani kdyz jsem odstrikavala misto kojeni. Lahvicku uz mas? Zkus pripadne nejakou alternativu, napr. strikackou po prstu.

Jojo, vychazi to na po 2 hod a nekdy kdyz jsme dele venku tak treba jen 9× ale to malokdy. Vetsinou 10 az 11×. Mam lahvicku od Aventu, byla soucasti baleni te odsavacky. Takze nejdříve zkusit odsat, a rovnou mu lahvicku podat kdyz bude cas kojeni?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.4.20 19:19

Jinak malej saje max 8 minut ale pribira a prospiva pry ukazkove. Jen by mohl vydrzet dele a ne se budit po takove chvilce. On by to prso musel mit porad aby byl spokojenej.

• Nahlásit
  • Citovat
24106
3.4.20 19:19

V noci ho nedávej krknout jestli ti usne u kojení a máš klid, můžeš zkusit i dudlík. Jestli teda není nějaký extra blinkací nebo tak, ale já nedávám když usne si krknout nikdy. Šestinedělí je o kojení aby se rozběhlo mlíko, pak to bude lepší. 2 hodiny přes den jsou úplně normální, časem vydrží víc v noci.

Příspěvek upraven 03.04.20 v 19:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24106
3.4.20 19:21
@Anonymní píše:
Jojo, vychazi to na po 2 hod a nekdy kdyz jsme dele venku tak treba jen 9× ale to malokdy. Vetsinou 10 az 11×. Mam lahvicku od Aventu, byla soucasti baleni te odsavacky. Takze nejdříve zkusit odsat, a rovnou mu lahvicku podat kdyz bude cas kojeni?

To bych nedělala, když ti ji nevezme tak pak nebudeš mít jak nakojit. Střádej si po malých částech a až budeš mít dávku ohřeje, ale ne hned ze odsaješ vše co máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
3.4.20 19:24

Vzdyt je to male miminko, jeste nemate za sebou sestinedeli. Zkusila bych po odrihnuti jeste prilozit, aby si zaplnil prazdne misto v zaludku. Ale davat prso po 20 minutach spanku neni vhodne. Vyzkousela jsi uklidnujici zvuky (vysavac, fen atd?) nebo dudlik? V 6 tydnech take byva spurt. Ono si to sedne :hug: Zkus odsat a misto kojeni mu dat lahvicku. Uvidis, jak bude reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama