Poraďte opravdu dobrý recept na kuskus

471
13.1.21 14:58

Poraďte opravdu dobrý recept na kuskus

Ahoj holky, poraďíte opravdu dobrý a osvědčený recept na kuskus? Může to být klidně kombinace sladkého a slaného, z netu jsem toho zkoušela už spoustu, tak hledám něco nového… :)

Moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1403
13.1.21 15:04

Tak pro každýho je dobrý něco jiný. Já dělám se susenyma rajcatama, jadelem a různými seminkama. Ten je top. Nebo potom „mexickej“. Ten je s fazolama, kukuřici, balkánským sýrem a pikantní omáčkou, kterou ale dělá vždy manžel, takže recept neporadím. Ale jde použít i koupená a nebo bez omáčky jen se stavou z těch použitých surovin a dochucene třeba pikantní domácím kecupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
13.1.21 15:09

@Midaku S tím jadelem a rajčatama mě to zajímá, dáváš nějaký olej do toho, nebo dáš třeba i část z rajčat? Případně jak dokořeníš? :) Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
13.1.21 15:38

S dovolením se připíchnu, také bych ráda nejakou inspiraci na kuskus a s těma sušenyma rajčatama nebp jiný recept

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10996
13.1.21 15:42

Kuskus jsem vzdala, přijde mi, že udělat chutně snad nejde.
Radši použiju jakékoliv jiné těstoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
13.1.21 15:46

Se sušenými rajčaty, paprikou, žampiony dělám bulgur, ten se u nás chytnul víc než kuskus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
13.1.21 15:53

Háčkuji se. Kuskus mám ráda a dělám tak nějak stále na stejno. 8) Kdyby měl někdo dobrý recept na cizrnu, tak uvítám též. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
13.1.21 15:53

@Bajina.P jen ten olej z rajčat, a stačí trošku, jinak je to mastný. Dochutit dle chuti :D ale ty rajčata jsku samy o sobě dost výrazný, takže já už tam dám jen trošičku soli a pepře ale fakt velmi s mírou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
13.1.21 15:54
@Lucie_Sx píše:
Kuskus jsem vzdala, přijde mi, že udělat chutně snad nejde.
Radši použiju jakékoliv jiné těstoviny.

Kuskus podle mě potřebuje hodně koření, aby měl nějakou chuť. Ráda kořením arabskou směsí.

A mám nejradši variantu s nevařenou zeleninou - rajčata, okurka, olivy, kukuřice a balkánský sýr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
13.1.21 15:55

@Hořec Cizrnu miluju podle Kuchařky ze Svatojánu s řepou a bramborami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47473
13.1.21 15:57

Kuskus s kurecim zapeceny v lilku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
13.1.21 16:03

Já mám ráda zapečený. Uvařený kuskus smíchám se zeleninou (může být osmahnutá), rajče, cibule, paprika, brokolice, cuketa, porek, cokoliv. Dám do pekáčku, dám sůl, pepř, případně chilli vločky a zaliju rozslehaným vajíčkem a zapecu. Mnam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
15.1.21 11:00
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
22.1.21 09:50
@Midaku píše:
@Bajina.P jen ten olej z rajčat, a stačí trošku, jinak je to mastný. Dochutit dle chuti :D ale ty rajčata jsku samy o sobě dost výrazný, takže já už tam dám jen trošičku soli a pepře ale fakt velmi s mírou.

To jako vaříš dohromady, nebo nejdřív uvaříš ten kuskus, a pak to smícháš? A jak dlouho se vaří kuskus? Nikdy jsem to nedělala, ale chci to zkusit. A s těmi rajčaty se to dá dát jako třeba příloha k pečenému kuřeti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
22.1.21 09:56

@Mosie kuskus se nevaří, jen se v poměru tuším 1:2 zalije vrouci vodou, zamicha a čekáš. Pak zase zamichas a podavas. To vše ostatní dělám zvlášť na pánvi a pak do toho primicham ten hotové kuskus. A je to samotný plnohodnotný jídlo, to maso si můžeš dát na kousky do toho, ale i kdybys to dala jako prilohu, tak se nic nestane.
Jo a bacha, ono se to nezdá, ale strašně to „nakyne“. Dala jsem hrnek kuskusu a spolu s tou zeleninou toho byla plná velká mísa a bylo to asi na 3 dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat