Poraďte pánské oblečení na hory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Slečna Ferka
Extra třída :D 10272 příspěvků 01.11.14 23:15
Poraďte pánské oblečení na hory

Ahoj maminky,

potřebovala bych poradit v neobvyklém tématu, ve kterém se ale vůbec neorientuju.

Jsme s mužem oba dost salonní typy, nicméně s dcerou bychom měli alespoň občas vyrazit do přírody - například v zimě na hory. Vzhledem k množství dostupné dovolené asi pojede jen muž, a tak se potřebuju poradit, co mu mám koupit na sebe (vyřeším tím Vánoce :mrgreen: ).

Když s dcerou pojede jen jako doprovod, tzn. moc toho nenalyžuje, dost možná vůbec nic, spíš bude dohlížet na ni ve školičce a pak se půjdou koulovat, co by měl mít na sobě? Potřebuje nějaké funkční teplené oblečení, nebo stačí softshellka a tři vrstvy pod ni? Co by měly umět boty, ve kterých by toto chtěl absolvovat (tedy na sněhu, v zimě)?

Vzhledem k tomu, že to nebude využívat nijak extenzivně, ocením, pokud to nebude nijak exht drahé; ale samozřejmě chápu, že nepůjde o boty za čtyři stovky a bundu za tři ;)

Díky moc za tipy.

Reakce:
marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 02.11.14 12:54

Tak pokud on neplánuje moc se hýbat, spíš postávat a koukat, tak to bude vyžadovat jinou bundu než pokud hodlá být spíš „v pohybu“.. to je fakt potřeba si ujasnit, protože znám plno lidí, co si nakoupí funkční lyžařské bundy, pak v tom někde postávají a posedávají a nadávají jak si koupili drahou funkční bundu a je v ní zima, ale tohle oblečení je prostě dělané na pohyb, aby se v tom člověk nepotil když se hýbe.
Jako softshelku a tři vrstvy pod to, nevím, asi to jde, já bych se už cítila moc navlečená, ale taky záleží jak bude, jestli dva pod nulou, nebo patnáct pod nulou.
Pro mě jsou základ boty, mám Salomony zimní a drží a nikdy mi zima nebyla. Pokud bude třeba chodit po svahu za malou tak hlavně aby měly dobrou podrážku a neklouzaly..

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 02.11.14 20:21

@Slečna Ferka Já bych poradila koupit normálně sněhule (klidně v těch sportovních supermarketech), jestli v tom nebude chodit na výlety. Hlavně teplý spodky (obyč, třeba z Lidlu), nějaký šusťáky (pod ty víc vrstev) nebo lyžařský kalhoty a zateplenou bundu, možná už něco má. V Lidlu jsi to prošvihla, tak jedině něco levnějšího z těch velkých sportů.
Když nebude moc zima a nebude se válet ve sněhu, dá to i v džínách a teplých spodkách.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15979 příspěvků 02.11.14 20:32

No, pokud bych mela pouze dohlizet na dite ve skolicce, tak beru poradnou perovku, nebot bych jinak zmrzla. Ono to funkcni lyzarske obleceni neni moc teple, predpoklada se, ze se clovek zahreje pohybem. Pokud by nemel lyzovat, tak bych vzala normalni kalhoty a pod to podvlikacky. A poradne boty.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >