poraďte pls, cizinec ohrožuje náš majetek, soukromí, život..

287
26.11.06 17:31

poraďte pls, cizinec ohrožuje náš majetek, soukromí, život..

Ahoj holčiny,
potřebuji nějak poradit a proto doufám, že se ozve nějaká dobrá duše, která mi třeba trošíčku ukáže jak dál.
Bydlíme v panelovém domě, ve městě. Nad námi bydlí moc příjemní lidé. Jejich dcera si vzala za muže - cizinece, Turka. Mají spolu asi roční děcko. Ta dcera je nyní u našich sousedů - jejích rodičů. Musí se zde před manželem schovávat. Rozvádějí se a on se na ni sátále dobývá. Velkou roli hraje žárvlivost, alkohol násilí a také víra - Turek, islám. Myslím si, že žena, která si vezme Turka se pak velmi těžko rozvádí ze všech možných důvodů. Navíc si bere celou jeho rodinu, ne jen jeho. To vše je pouze jejich osobní problém. Zhruba od září je tento problém ale problémem veřejným. Předpokládám, že on nikde nebydlí. Soud mu zakázal se k ní přiblížit. V září námrozbil okno, jak se snažil k nim dotlouct. Volali jsme policii. Zatkli jej, on vyjádřil politování a konec. Zhruba před měsícem se na ženu dobýval přes okno ve druhém patře opět. Upozornila jsem jej, že už to stačí. nabral hrst hlíny a kamení a hodil to po mně na balkon. Ti lidé navíc nebyli doma. On se nedotloukl, tak rozmlátil vchodové dveře, rozkopal schránky, lítal tu po schodech a kopal lidem do dveří. Mimochodem všichni to platíme z fondu oprav. Volali na něj policii i jiní než já. Oni dorazli na místo, on se cca po půl hodině od rozmlácení všeho vrátil a sedl si na lavičku před dům přímo před vyšetřující policajty. Evidentně je to šílenec. Tak ho zavřeli a v sedm večer zas pustili. Rodiče té ženy mu zaplatili letenku, 15.11. měl odletět zpět. Včera tu byl ale znova. Přes ulici pořvával na lidi, co vycházeli z domu. K večeru se mu podařilo už opravdu velkým šutrem rozmlátit okno vedle nás sousedovi - jak je vzteky bez sebe tak je mu jedno kam to lítá. Lidé ho i polévali vodou z okna. Opět jej zatkla policie a v 7 večer ho pustili. U nás na balkoně byly dva kameny. Dnes odpoledne je tu zas. Sedí před domem na lavičce. Vídám ho i v okolí domu, když jdeme s malou na procházku. Předpokládám, že pokud nebudu provokovat, tak mi nic neudělá. Jde mu o manželku. Jen se opravdu necítím bezpečně. Kdykoli přijdu domů, koukám do oken, jestli nemáme vyskleno. Rozhlížím se, než se přiblížíme k domu. A abych odpoledne šla na procházku bez manžela a vracela se za tmy? Neexistuje… Kdykoliv se ozve nějaká rána v domně, tak mi zatrne. Když jdu věšet prádlo na balkon, rozhlížím se, jestli není venku. pokud se ozve pod okny mužský hlas, koukám tajně, zda to je on. Pokud je to on, odvádím dítě od oken a volám policii. Je to šílený.
Dnes jsem volala rodičům té ženy. Její otec mi sdělil, že nevidí řešení, neví co s tím má dělat a že jejich dcera s děckem také nechodí ven, protože se bojí. A rozloučil se se mnou.
Volala jsem tedy na policii. Dokud dnes něco ten muž neprovede, tak nemají důvod zasahovat.
Takže musíme čekat, až se zas něco stane.
Jen trnu, až ho přestane bavit rozbíjení oken sousedům, k čemu přistoupí.

Je mi samozřejmě moc líto, do jaké situace se ti lidé dostali, ale nepřeji si, aby jejich soukromé problémy ohrožovaly náš majetek, soukromí, bezpečí, potažmo život. U rozzuřeného žárlivého Turka alkoholika nikdy nikdo neví… domnívám se.

Co myslíte, že v takovéto situaci můžu dělat? A co má udělat ta žena, které se to bezprostředně týká? Má nějakou možnost, jak se ho zbavit?

Díky za reakce všem!
Ahoky
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

182
26.11.06 18:49

Ahoj Nenicko,je to děsný,ale ať se zkusí dotyčná obrátit na policii nebo na soud . Pokud má v ruce rozsudek o tom,že on se k ní nesmí přiblížit,tak je to maření soudního rozhodnutí a s tím by se pak dalo snad už něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
26.11.06 20:42

Já nevím. Co úřad ombudsmana? Nebo Turecká ambasáda? Alespoň nějakou stížnost tam dát. To je fakt k nevíře. Ten člověk je tu legálně? Sňatkem asi získal trvalý pobyt…nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
26.11.06 21:43
No, abych rekla pravdu, tady je kazda rada draha.
V Turecku by to vyresili tak, ze by nejakemu chudakovi podstrcili par penez a ten by mu zprerazel hnaty, eventuelne vylil do ksichtu kyselinu. Cimz netvrdim, ze je to spravne reseni.
Ovsem co se tyce ceskych uradu a policie, jsem hodne skepticka.
Co se tak skamaradit s partou nacku…?
Hodne stesti,
Jana
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
26.11.06 22:07

Jen bych jeste dodala, ze co cerna hlava, to magor… Tady ty jizni typy maji trochu jinaci temperament (ovsem to porad nebrani vetsine z nich, aby se chovali slusne - zrejme bude mit ten „vas“ nejakou psychickou poruchu)
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.06 22:25

a není možnost, že by rozvodem o trvalý pobyt či občanství přišel?nejsem si jistá,ale mám za to,že známá se takto rozvedla také s cizincem a tím mu ustřihla křídla,také pil a mlátil jí dokonce,nakonec musel odjet z republiky.

• Citovat
  • Upravit
287
29.11.06 12:52

ahoj holky, díky za reakce, přebírám si vaše komenty a dumám. Teď je tu už dva dny klid! Podezřele.. i ta holka dneska byla s děckem venku… Je mi hloupé se na to ptát, jsou to jen sousedi, co bydlí o patro výš, žádní známí, nebo přátelé. Pokud se ještě bude něco dít, tak jsem objevila, že tady sídlí nějaká organiczace, co se zabývá obětmi zločinu. Nechám si na ně kontakt, snad by tam pomohli nebo poradili. Je mi ale podezřelé, že to ti lidé tak nějak nechávají být. Nebo mi to alespoń tak připadá… Dali mu prachy na letenku. Podle mně měl dostat letenku už koupenou a ještě bych ho osobně odprovodila na letiště. Oni daj alkoholikovi prachy… no, nevim. Abych nakonec nebyla jediná, kdo to řeší. Ale neřešte, že každý týden minimálně 2× hrozí vysklení okna, či přímo úraz od šutru, co oknem proletí atd. atd.

Tak nám držte palce, ať už je pokoj :lol:

Díky
papa Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
5.1.14 19:07
@Nenicka píše:
Ahoj holčiny,
potřebuji nějak poradit a proto doufám, že se ozve nějaká dobrá duše, která mi třeba trošíčku ukáže jak dál.
Bydlíme v panelovém domě, ve městě. Nad námi bydlí moc příjemní lidé. Jejich dcera si vzala za muže - cizinece, Turka. Mají spolu asi roční děcko. Ta dcera je nyní u našich sousedů - jejích rodičů. Musí se zde před manželem schovávat. Rozvádějí se a on se na ni sátále dobývá. Velkou roli hraje žárvlivost, alkohol násilí a také víra - Turek, islám. Myslím si, že žena, která si vezme Turka se pak velmi těžko rozvádí ze všech možných důvodů. Navíc si bere celou jeho rodinu, ne jen jeho. To vše je pouze jejich osobní problém. Zhruba od září je tento problém ale problémem veřejným. Předpokládám, že on nikde nebydlí. Soud mu zakázal se k ní přiblížit. V září námrozbil okno, jak se snažil k nim dotlouct. Volali jsme policii. Zatkli jej, on vyjádřil politování a konec. Zhruba před měsícem se na ženu dobýval přes okno ve druhém patře opět. Upozornila jsem jej, že už to stačí. nabral hrst hlíny a kamení a hodil to po mně na balkon. Ti lidé navíc nebyli doma. On se nedotloukl, tak rozmlátil vchodové dveře, rozkopal schránky, lítal tu po schodech a kopal lidem do dveří. Mimochodem všichni to platíme z fondu oprav. Volali na něj policii i jiní než já. Oni dorazli na místo, on se cca po půl hodině od rozmlácení všeho vrátil a sedl si na lavičku před dům přímo před vyšetřující policajty. Evidentně je to šílenec. Tak ho zavřeli a v sedm večer zas pustili. Rodiče té ženy mu zaplatili letenku, 15.11. měl odletět zpět. Včera tu byl ale znova. Přes ulici pořvával na lidi, co vycházeli z domu. K večeru se mu podařilo už opravdu velkým šutrem rozmlátit okno vedle nás sousedovi - jak je vzteky bez sebe tak je mu jedno kam to lítá. Lidé ho i polévali vodou z okna. Opět jej zatkla policie a v 7 večer ho pustili. U nás na balkoně byly dva kameny. Dnes odpoledne je tu zas. Sedí před domem na lavičce. Vídám ho i v okolí domu, když jdeme s malou na procházku. Předpokládám, že pokud nebudu provokovat, tak mi nic neudělá. Jde mu o manželku. Jen se opravdu necítím bezpečně. Kdykoli přijdu domů, koukám do oken, jestli nemáme vyskleno. Rozhlížím se, než se přiblížíme k domu. A abych odpoledne šla na procházku bez manžela a vracela se za tmy? Neexistuje… Kdykoliv se ozve nějaká rána v domně, tak mi zatrne. Když jdu věšet prádlo na balkon, rozhlížím se, jestli není venku. pokud se ozve pod okny mužský hlas, koukám tajně, zda to je on. Pokud je to on, odvádím dítě od oken a volám policii. Je to šílený.
Dnes jsem volala rodičům té ženy. Její otec mi sdělil, že nevidí řešení, neví co s tím má dělat a že jejich dcera s děckem také nechodí ven, protože se bojí. A rozloučil se se mnou.
Volala jsem tedy na policii. Dokud dnes něco ten muž neprovede, tak nemají důvod zasahovat.
Takže musíme čekat, až se zas něco stane.
Jen trnu, až ho přestane bavit rozbíjení oken sousedům, k čemu přistoupí.

Je mi samozřejmě moc líto, do jaké situace se ti lidé dostali, ale nepřeji si, aby jejich soukromé problémy ohrožovaly náš majetek, soukromí, bezpečí, potažmo život. U rozzuřeného žárlivého Turka alkoholika nikdy nikdo neví… domnívám se.

Co myslíte, že v takovéto situaci můžu dělat? A co má udělat ta žena, které se to bezprostředně týká? Má nějakou možnost, jak se ho zbavit?

Díky za reakce všem!
Ahoky
Nenicka

Ja bych to s nim resil nezakonne. Rekneme situace ve ktery figuruje par lidi z toho panelaku, nekolik paralyzeru a peprovy spreje. Mozna obusek. :pankac: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14816
5.1.14 20:47

@Nenicka Podat trestní oznámení pro maření výkonu úředního rozhodnutí, poškozování cizí věci na státní zastupitelství místo na policii s tím že si stěžujete na nečinnost policie v této věci.

Sebrat pod to co nejvíc podpisů a zaslat doporučeně s dodejkou na státní zastupiteltství.

S tím, že všichni signatáři si přejí být každý jednotlivě informováni, jak je s tímto podnětem naloženo.

Na turescké velvyslanectví asi nemá smysl se obracet, turecké velvyslanectví je od toho, aby zastupovalo zájmy tureckých občanů, tedy aby zastupovalo toho Turka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14816
6.1.14 16:33

@Nenicka Ještě mne napadlo: Kromě státního zastupitelství byste se mohli obrátit taky na některou organizaci, zabývající se pomocí obětem trestných činů, například Bílý kruh bezpečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
6.1.14 18:12

Proc neprichazi v uvahu mu dat do drzky? Strach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
6.1.14 18:23

Zavolal bych na něho zpravodajský štáb nějaké komerční televize. Ať má chlapeček v Česku ostudu.
Edit: muslim a alkoholik? To snad ne… Maximálně sjetý nebo zhulený. Ale alkoholik asi těžko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20657
6.1.14 18:25

Ehm… uvědomujete si vy tři, že reagujete na diskuzi z roku 2006? :mrgreen: trochu s křížkem po funuse, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
6.1.14 18:28

A ještě jednu věc si asi dost lidí v tomto státě neuvědomuje. V muslimském světě chlap, kterému uteče žena, klesá na předposlední příčku společenského žebříčku. Pod ním jsou jenom žebráci a tělesně postižení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17215
6.1.14 18:29
@neumisa píše:
Ehm… uvědomujete si vy tři, že reagujete na diskuzi z roku 2006? :mrgreen: trochu s křížkem po funuse, ne?

Chlapi, no ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama