Poraďte přípravek na vlnité vlasy

SAJ
6970
17.11.19 12:54

Poraďte přípravek na vlnité vlasy

S věkem se mi začaly vlnit polodlouhé vlasy, když mám čas, daří se mi je pěkně upravit, ale problém je, že chodím několikrát týdně před prací cvičit a vlasy si pak suším jen ve sprchách pod sušákem. Na víc nemám čas ani prostor.

Existuje nějaká pěna nebo vosk nebo cokoli, co bych si před sušením nebo po něm vetřela do vlasů a vytvořilo by mi jakž takž úhledné prameny vln místo rozlítaného poloafra, co mám po cvičení teď? Olej pomáhá, ale ne dostatečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14618
17.11.19 13:05

Osvoj si metodu curly girl + je v tom vysvětlené i proč a co používat a hlavně co nepoužívat.

https://www.kudrnatevlasy.cz/…toda-postup/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6970
17.11.19 13:14
@Ou píše:
Osvoj si metodu curly girl + je v tom vysvětlené i proč a co používat a hlavně co nepoužívat.https://www.kudrnatevlasy.cz/…toda-postup/

Zlato, jako obvykle. Úžasná rada - jen opět mimo mísu. Postřehla jsi to o tom mytí po cvičení a rychlém sušení vlasů ve společných sprchách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
17.11.19 13:38

@SAJ žádný takový zázrak co si představuješ neexistuje. A to ani v zemích, kde jsou vlnité vlasy daleko běžnější, než u nás.

Potřebuješ je co nejméně namáčet v chloru (ten vysušuje extrémně)- tedy mít dobrou čepici a pak je ve sprchách ošetřit jen kondiconerem a foukat velmi něžně.

Chceš pochopit čím se vlnité vlasy liší od rovných a čím je specifická jejich péče a pak hledat cesty, jak to praktikovat na svoje konkrétní podmínky. S tím ti pomůže ten web, pokud se teda budeš namáhat alespoň trošku přemýšlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591

@SAJ
Mě se vlasy krepati proto nevím jestli ti to uplne pomuze, ale kupuji si kosmetiku od goldwell má řadu na takové vlasy, po mytí vlasy sprchuji už jen studenou vodou, pak vetru gel a vysusim fenem, obvykle s hřebenem když se nechci namazat ý dalším zehlenim nebo jinou úpravou. Žádný gel ani vosk mi nikdy nepomohl, mám dlouhé a opravdu hustě vlasy tak mi přijde, že nic moc nefunguje jen trochu usnadní práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6970
@Ou píše:
@SAJ žádný takový zázrak co si představuješ neexistuje. A to ani v zemích, kde jsou vlnité vlasy daleko běžnější, než u nás.

Potřebuješ je co nejméně namáčet v chloru (ten vysušuje extrémně)- tedy mít dobrou čepici a pak je ve sprchách ošetřit jen kondiconerem a foukat velmi něžně.

Chceš pochopit čím se vlnité vlasy liší od rovných a čím je specifická jejich péče a pak hledat cesty, jak to praktikovat na svoje konkrétní podmínky. S tím ti pomůže ten web, pokud se teda budeš namáhat alespoň trošku přemýšlet.

Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12646
17.11.19 13:40
@SAJ píše:
Ach jo.

Má pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6970
17.11.19 13:45
@Taky jedna píše:
Má pravdu.

To nepopírám. Ovšem veřejné společné sprchy jaksi podle rad Ou nepředělám, že?

Takže jednotně nastavená teplota vody, hlavice sprchy na zdi a hurá, jeden funkční společný sušák na zdi.

Tudíž si mohu chápat co chci, přesto musím několikrát týdně řešit reálnou situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44124
17.11.19 13:48
@SAJ píše:
Zlato, jako obvykle. Úžasná rada - jen opět mimo mísu. Postřehla jsi to o tom mytí po cvičení a rychlém sušení vlasů ve společných sprchách?

Ono je to tezky, ja vyzkoušela asi milion věcí a proste jedine žehlička, uz se ani nenamaham s tema vlnityma neco delat.. Ale nejlip to asi vypadalo, kdyz jsem si po umyti a, vysuseno ručníkem dala naky uplne obycejny gel a mackala a pak trosku prohrabla prstama aby nebyl moc mokrej efekt.. A pak jsem vždycky mela krasny vlasy u moře, tam jsem nikdy nezehlila, jen po umyti vlasů teda, ale od moře jsem vzdycky mela krasny vlny, že byla skoda je splachnout ve sprše :mrgreen:
No a existuje nakej sprej na tyhle vlny od more, tak mozna zkusit to, ale osobní zkusenost s nim nemam

Příspěvek upraven 17.11.19 v 13:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
17.11.19 13:48

Krem a tuzidlo Balea na kudrnate vlasy z DM, nerozcesavat, nechytat pocas fenovania

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12646
17.11.19 13:50
@SAJ píše:
To nepopírám. Ovšem veřejné společné sprchy jaksi podle rad Ou nepředělám, že?

Takže jednotně nastavená teplota vody, hlavice sprchy na zdi a hurá, jeden funkční společný sušák na zdi.

Tudíž si mohu chápat co chci, přesto musím několikrát týdně řešit reálnou situaci.

Však píše, že je potřeba to pochopit a pak hledat cesty jak to nastavit na tvoje konkrétní podmínky. Např. - můžeš mít vlastní fén? Je tam zásuvka? Chodím taky cvičit a všude, kde chodím, jsou zásuvky, pod nástěnným sušákem bych nedokázala udělat s vlasama vůbec nic. Ono na ty kudrnaté vlasy je podstatnější ten postup, než ty přípravky. Musíš si ty vlasy vždycky umýt? Ta péče pouze kondicionérem by byla vhodná. A jednotná nastavená teplota ve sprchách je taky zvláštní, s tím jsem se taky ještě nesetkala, i když nepopírám, že je to možné.
Nicméně, pokud je to vše takto jak píšeš - jednotná teplota sprcha, jeden společný sušák na zdi, tak s tím asi fakt nic moc udělat nejde a přípravkem to nezachráníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
17.11.19 13:51

@SAJ

Ach jo.

Zkusím to vysvětlit hodně pomalu, jo?

tím jak v současnosti pečuješ o svoje vlasy, tak jsou přesušené. Proto krepatí a plstnatí.

Pokud to chceš jinak, musíš vymyslet nějaký jiný způsob péče, jak zajistit aby byly hydratované. Bez toho můžeš koupit nějakou „pěnu na udržení vln“ a kromě přesušenosti ještě přetížíš vlasy silikony a podobnými věcmi, které vlnité vlasy snáší ještě hůř, než vlasy rovné.

Je možné že ti pomůžou i olejíčky (což je něco, co patří do základu tcgm a což by ses dočetala, kdyby ses nerozčilvoala, že dostaneš odpověď, kterou potřebuješ, ne kterou chceš) ale to musíš vyzkošuet sama, protože některé vlasy naopak olejíčky můžou zatěžovat - o hustotě a síle, dokonce ani o délce vlasů si nic nenapsala a chceš nějakou zázračnou radu.

A ne - je zbytečné sem doplňovat podrobnosti - protože ty znáš svoje konkrétní podmínky, ty znáš svoje konkréntí vlasy (každé vlastně reagují docela jinak, zejména, když nejsou v dobrém stavu a to ty tovje nejsou, pokud ti dělají více či méně plstnaté poloafro.)

Takže nejlepší cesta k tomu, aby si měla upravené vlny je pochopit jak s nimi je potřeba zacházet a pak si našla vlastní cestu.

ještě jednou - žádný zázračný přípravek, který do přesušených vlasů jen tak dáš a budeš nadále pokračovat v tom, co je přesušuje a najednou budou krásné a upravené prostě neexistuje. Natož aby to tak fungovalo dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
17.11.19 13:53

Mimochodem je taky možné, že se ti kroutí proto, že je máš přesušené a hodně zničené a když je začneš hydratovat a zbavíš se té nejzničenější části, tak budou zase rovné. Ale to už se z toho tvého popisu vůbec nedá zjistit. Respektive podstatné je jaké vlasy mají tvoji příbuzní, pokud nemáš po kom zdědit vlnitost či kudrnatost, tak je pravděpodobnější varianta jsou hlavně zničené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6970
17.11.19 13:54
@Taky jedna píše:
Však píše, že je potřeba to pochopit a pak hledat cesty jak to nastavit na tvoje konkrétní podmínky. Např. - můžeš mít vlastní fén? Je tam zásuvka? Chodím taky cvičit a všude, kde chodím, jsou zásuvky, pod nástěnným sušákem bych nedokázala udělat s vlasama vůbec nic. Ono na ty kudrnaté vlasy je podstatnější ten postup, než ty přípravky. Musíš si ty vlasy vždycky umýt? Ta péče pouze kondicionérem by byla vhodná. A jednotná nastavená teplota ve sprchách je taky zvláštní, s tím jsem se taky ještě nesetkala, i když nepopírám, že je to možné.
Nicméně, pokud je to vše takto jak píšeš - jednotná teplota sprcha, jeden společný sušák na zdi, tak s tím asi fakt nic moc udělat nejde a přípravkem to nezachráníš.

Přesto to tak je. Žádná zasuvka, jednotná teplota vody a nástěnný sušák a ne, jinam chodit nebudu (ani nemůžu). Ve fitku, kam chodím někdy odpoledne, je to jiné. Ale na to se neptám, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12646
17.11.19 13:55
@SAJ píše:
Přesto to tak je. Žádná zasuvka, jednotná teplota vody a nástěnný sušák a ne, jinam chodit nebudu (ani nemůžu). Ve fitku, kam chodím někdy odpoledne, je to jiné. Ale na to se neptám, že?

No některé se snažíme poradit, ale je to marné, tak good luck. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat