Poraďte prosím, jestli přijmout nabídku jako OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dorodoro
Stálice 55 příspěvků 08.02.18 20:54
Poraďte prosím jestli přijmout nabídku jako OSVČ

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Našla jsem nabídku zaměstnání v mém oboru (kosmetička) a je to práce na ŽL a já zjišťuji, zda je možné nějaký jiný druh smlouvy např. abych měla normální klasickou pracovní smlouvu, samozřejmě bez nároku na dovolenou, nemocenskou, apod., ale zároveň abych mohla pracovat na ŽL.
Jde mi o to, že budu chtít v blízké době zažádat o hypotéku a co vím, tak požadují daňové přiznání za poslední rok, spíše dva.
Je tady u toho možné to nějakým způsobem zkombinovat?
Moc děkuji za rady.

Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 08.02.18 21:15

To je jen o domluvě se tím potenciálním zaměstnavatelem. PS bez nároku na nemocenskou a dovolenou neexistuje. Ale moc nepředpokládám, že by ti dal PS, když chce, abys dělala na ŽL. Jinak kosmetičky pracují na ŽL běžně.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 08.02.18 21:20

Jen bacha pak jestli budeš chtít jít mateřskou :mavam:

veria
Generální žvanilka 23792 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 21:51

Nemůžeš byt u jednoho zaměstnavatele na PS i ZL zároveň. S tou hypotékou nechápu, ze ZL budeš mít danove přiznání tak jako tak.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 08.02.18 22:00

Veria: to ano, budu mít přiznání, ale o hypo můžu žádat až po dvou daňových přiznáních. A jaká teprve začnu na ŽL podnikat. Proto jsem potřebovala vědět, jestli je vůbec nějaká možnost domluvy se zaměstnavatelem, abych měla nárok na hypotéku, protože jako OSVČ musím čekat dva roky, než budu moct zažádat.

veria
Generální žvanilka 23792 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 22:31

A na PS ti ji daji hned? Jako jedine se domluvit se zaměstnavatelem na PS ale to fakt bez dovolené a nemocenské nejde, tak to asi nebude chtit, protože by ho to vyslo dráž.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 08.02.18 23:22

Byla jsem na OSVČ, jiný obor, ale fungoval na podobném principu. Žádná placená dovolená, mateřská by nestála za nic a i když jsem si platila nemocenské, když jsem musela na operaci, dostala jsem kulový (stovku na den) a byla skoro dva měsíce bez příjmu. Už nikdy víc bych nešla na OSVČ v práci, která spočívá v tom, že někde fyzicky musím být a ještě být celkem fit. Je to dost riziko :think: Ještě tak profese, co nepracují fyzicky, když můžeš aspoň částečně pracovat i o půlnoci a z postele (grafici, některé IT, atd), ale jinak ne. Dost kosmetička a kadeřnic tak ale funguje no… Zvažte doma pro a proti, hlavně jestli vás muž uživí, když bys třeba onemocněla na delší dobu, stačí si třeba zlomit ruku a měsíc nevyděláš korunu :( Nebo mě ještě napadá dobré komerční pojištění pro tyhle případy, to státní je fakt almužna. Držím palce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >