Odplenkování - mentálně opožděný čtyřleťák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 09:29
Poraďte prosím - mentálně opožděný čtyřleťák

Milé maminky, vy, které máte opožděné děťátko i vy, které k tomu máte, co říct. Jak se vám podařilo naučit děťátko odplenkovat? Náš skoro čtyřleťák je stále na plínkách. Mentálně je na 2 roky. Na nočník vysazujeme, už se do něj i vyčůrá. Ale pokud ho nevysadíme, neřekne si, počůrá se. I když vysazujeme, do nočníku se nikdy nevykakal, počká si na plínu a udělá to do ní. Ani mu nevadí mít bobek v plíně, klidně by měl pokakanou plínu celý den. A to chválíme za každý úspěch. Pokrok tam je, když ho pošleme na nočník, tak jde a vyčůrá se, ale víc se zatím nedaří. Máte nějaký fígl jak na to?

Reakce:
BaMaK
Závislačka 2996 příspěvků 19 inzerátů 03.03.19 09:35

@Enmamma já si myslím, že proste k tomu bude muset dospět, dozrát a měla by ses smirit s tím, že to ještě nějakou dobu bude trvat. Kamarádka má autistickou dceru, odplenkovala až v 6ti letech, snažila se samozřejmě dříve, ale prostě to nešlo, pak se dcera odplenkovala že dne na den. Proste k tomu dozrala a mozek začal chápat signály které vysílá naplněný močový měchýř. Držím palce a preju hodně pevné nervy, ať to rychle zvládnete.

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 09:49
@BaMaK píše:
@Enmamma já si myslím, že proste k tomu bude muset dospět, dozrát a měla by ses smirit s tím, že to ještě nějakou dobu bude trvat. Kamarádka má autistickou dceru, odplenkovala až v 6ti letech, snažila se samozřejmě dříve, ale prostě to nešlo, pak se dcera odplenkovala že dne na den. Proste k tomu dozrala a mozek začal chápat signály které vysílá naplněný močový měchýř. Držím palce a preju hodně pevné nervy, ať to rychle zvládnete.

Děkuji za povzbuzení. :hug:

Teresa.p
Kecalka 495 příspěvků 03.03.19 09:56

ahoj, syn ma 3,5 let a vyvojovou dysfazii nebo PAS. my jsme proste posazovali tak dlouho dokud si nezacal chodit sam. to mel 2,5 let. nevim jak vas syn mluvi nebo komunikuje. rana pece zadne rady pro vas nema? nebojte pokud zvlada jit se vycurat tak to casem prijde. :hug:

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 10:04
@Teresa.p píše:
ahoj, syn ma 3,5 let a vyvojovou dysfazii nebo PAS. my jsme proste posazovali tak dlouho dokud si nezacal chodit sam. to mel 2,5 let. nevim jak vas syn mluvi nebo komunikuje. rana pece zadne rady pro vas nema? nebojte pokud zvlada jit se vycurat tak to casem prijde. :hug:

My máme kloučka v pěstounce. Má fetální alkoholový syndrom (matka v těhotenství pila), narodil se s abstinenčním syndromem a protože matka v těhotenství nejedla, nebo jedla mizerně a málo, narodil se předčasně a podvyživený. Pak ho dva roky týrali a mořili hladem. Kloučka už jsme vyživili, za rok co ho máme, vyrostl 14 cm a zesílil. Ale pro množství deprivačních faktorů není nikdo schopen říct, jak se bude dál vyvíjet. Prognózu není schopen udělat nikdo. Na ranou péči jsme objednaní, čekací lhůta je tak půl roku. Jsme v pořadníku, k psycholožce chodíme, na neurologii jsme byli také. Teď se začíná pomalounku rozmlouvat, ale je to jen pár zkomolených slov, co řekne. Rozumí ale adekvátně kalendářnímu věku.

Teresa.p
Kecalka 495 příspěvků 03.03.19 10:32

chudacek :,( tak se netrapte ono to prijde casem a verim, te s vasi peci toho jiste moc dosahne :hug: @Enmamma

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 10:52
@Teresa.p píše:
chudacek :,( tak se netrapte ono to prijde casem a verim, te s vasi peci toho jiste moc dosahne :hug: @Enmamma

Moc děkuji. :hug: My máme ještě jednoho kloučka, tomu je 5 let, má také lehký fetální alkoholový syndrom. Na nočník začal chodit ve dvou a půl letech a definitivně se nám ho podařilo odplínkovat po třetím roce. Ale nebyl aspoň týraný. Mentálně vše dohnal. U toho mladšího je to složitější. Nepomáhá žádná motivace. On snad to ani v tý plíně nepozná. Možná to chce opravdu počkat, až dozraje nervová soustava. Zatím vše děláme intuitivně. Zajímají nás proto zkušenosti každého, kdo má mentálně opožděné děťátko, jak na to šel a jaké úspěchy s odplínkováním měl.

stinga
Kelišová 5908 příspěvků 3 inzeráty 03.03.19 14:10

@Enmamma já bych brala jako úspěch i to, že když mu řeknete, tak na ten nočník jde. Mám běžnou dceru 2 r 4 měsíce a ta nočník naprosto ignoruje, prostě na něj nepůjde a ne a ne. Už jsem zkoušela různé metody a vše marné

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 17:15

Odpoledne jsem byla s klukama na Matějský pouti. Byli moc šikovní. Zvládly nafukovací hrad s velkou klouzačkou. Bála jsem se hlavně u toho mladšího, jestli tam zvládne vylézt a sklouznout se. Zvládl to. :D Tam jsem měla pocit, že mu jsou opravdu skoro čtyři. Jak jde o plínu, je mu tak rok. :(

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 17481 příspěvků 03.03.19 17:28
@Enmamma píše:
Milé maminky, vy, které máte opožděné děťátko i vy, které k tomu máte, co říct. Jak se vám podařilo naučit děťátko odplenkovat? Náš skoro čtyřleťák je stále na plínkách. Mentálně je na 2 roky. Na nočník vysazujeme, už se do něj i vyčůrá. Ale pokud ho nevysadíme, neřekne si, počůrá se. I když vysazujeme, do nočníku se nikdy nevykakal, počká si na plínu a udělá to do ní. Ani mu nevadí mít bobek v plíně, klidně by měl pokakanou plínu celý den. A to chválíme za každý úspěch. Pokrok tam je, když ho pošleme na nočník, tak jde a vyčůrá se, ale víc se zatím nedaří. Máte nějaký fígl jak na to?

Malý je také opožděný, na nočníku měl hysterický pláč, ve 3 letech a 3 měsících (prosinec) jsem ho nechala běhat bez pleny, nočník měl stále na očích. Byly to nervy, pořád jsem utírala louže, převlékala tepláčky, ale plenu jsem nevrátila (jenom na noc). V červnu jsem zkusila i na noc a dobrý, jenom pár mokrých prostěradel po ránu. Určitě to klouček zvládne :kytka:

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 17:50
@dagmarkaa píše:
Malý je také opožděný, na nočníku měl hysterický pláč, ve 3 letech a 3 měsících (prosinec) jsem ho nechala běhat bez pleny, nočník měl stále na očích. Byly to nervy, pořád jsem utírala louže, převlékala tepláčky, ale plenu jsem nevrátila (jenom na noc). V červnu jsem zkusila i na noc a dobrý, jenom pár mokrých prostěradel po ránu. Určitě to klouček zvládne :kytka:

Já ho na ten nočník dávám, ale kdybych ho nedala a šla přebalovat, tak klidně po rozbalení plíny „to samo začne čůrat“, zatímco on si při tom hraje třeba s autíčkem.

Teresa.p
Kecalka 495 příspěvků 03.03.19 17:56

a co treba ho jit prebalit na wc a kdyz mu sundate plinu tak namirit lulina do wc? je nevim
jen me to napada. jestli je na urovni 2let tak muze v tomto dozrat treba za pul roku @Enmamma synovec mel s odplenkovanim problem jeste v tomto veku se pomocoval a pokakaval, pritom ve vsem je ji jinak v norme :nevim:

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 19:25
@Teresa.p píše:
a co treba ho jit prebalit na wc a kdyz mu sundate plinu tak namirit lulina do wc? je nevim
jen me to napada. jestli je na urovni 2let tak muze v tomto dozrat treba za pul roku @Enmamma synovec mel s odplenkovanim problem jeste v tomto veku se pomocoval a pokakaval, pritom ve vsem je ji jinak v norme :nevim:

On má nerovnoměrný vývoj. Občas má náladu i čůrat do záchoda, takže v poslední době už několikrát úspěšně do záchoda čůral, ale to čůrání je jem na pokyn. Kdybych nic neřekla, bude to v plíně, nebo na koberci.

Teresa.p
Kecalka 495 příspěvků 03.03.19 20:11

@Enmamma no kamosky pripominaji i 5 letym
co jsou zabrani do hry. jak popisujete cim dal vic… bude to sikovny chlapecek :srdce:

Váš příspěvek
Reklama