Jak poznám, že rodím? První porod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.19 01:21

Poraďte prosím (první porod)

Ahojky. Prosím o nějaké rady nebo názory. Jsem 40 TT. První termín dle uzv mám 23.11. ve čtvrtek mám poslední kontrolu před termínem.
No poslední týden je to celý takový, že rodím :mrgreen: jenže nic z toho. :roll: No mám normálně bolesti v zádech, tvrdnutí břicha, časté močení, kolikrát i průjem. Bolí mě děsně už třísla, strasne mě popichuje něco v rozkroku, ale břicho pořád nahoře. Když už mám kolikrát pocit že se to rozjíždí a trvá to delší dobu, protože třeba ani vana to neuklidní, ale ani nezesili tak čekám a nic, tak už usnu. V noci se budim na WC s tvrdým břichem, ale nic prostě z toho. Už jsem z toho magor jak čekám a čekám. Mám strach že to nepoznám :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1344
18.11.19 02:37
@Anonymní píše:
Ahojky. Prosím o nějaké rady nebo názory. Jsem 40 TT. První termín dle uzv mám 23.11. ve čtvrtek mám poslední kontrolu před termínem.
No poslední týden je to celý takový, že rodím :mrgreen: jenže nic z toho. :roll: No mám normálně bolesti v zádech, tvrdnutí břicha, časté močení, kolikrát i průjem. Bolí mě děsně už třísla, strasne mě popichuje něco v rozkroku, ale břicho pořád nahoře. Když už mám kolikrát pocit že se to rozjíždí a trvá to delší dobu, protože třeba ani vana to neuklidní, ale ani nezesili tak čekám a nic, tak už usnu. V noci se budim na WC s tvrdým břichem, ale nic prostě z toho. Už jsem z toho magor jak čekám a čekám. Mám strach že to nepoznám :roll:

Neboj, až to přijde tak to poznáš. Když se ti něco nebude zdát, např. prosakování vody, tak pojedeš do porodnice, hlavu ti neutrhnou. Já se i u druhého porodu bála, že ho nepoznám. Dva dny ukázkoví poslíčci po 5 minutách, na monitoru krásné pravidelné kopečky, no, až přišly kontrakce opravdové, tak jsem je poznala. Oba porody jsem měla diametrálně odlišné. Přeji hladký a rychlý porod. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 05:16

Neboj, já se tak dlouho bála, že nepoznám porod až mě z toho praskla plodová voda a bylo jasno :lol: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1326
18.11.19 06:01

Taky jsem měla hodně silný poslíčky a bála se, že to pak nepoznám. Den před porodem jsem si už myslela, že pojedeme, ale pak to najednou přešlo. Až když jsem začala skutečně rodit, opravdu jsem to poznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
18.11.19 07:02

Mě v porodníci na kurzu řekli že opravdové kontrakce poznám podle toho, že se nebudu moct pohnout a nebudu schopná při kontrakci promluvit. Měli pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
18.11.19 09:40
@Heivka píše:
Mě v porodníci na kurzu řekli že opravdové kontrakce poznám podle toho, že se nebudu moct pohnout a nebudu schopná při kontrakci promluvit. Měli pravdu.

A to mela byt rada, jak poznat, ze rodis? Takove kontrakce jsem mela pokazde tak poslednich par minut, mozna 10-15 pred vytlacenim. Takze zjistovat podle toho, ze rodim, by bylo jak objevit ameriku, to jsem vedela uz davno.

@Anonymní píše:
No poslední týden je to celý takový, že rodím :mrgreen: jenže nic z toho. :roll: No mám normálně bolesti v zádech, tvrdnutí břicha, časté močení, kolikrát i průjem. Bolí mě děsně už třísla, strasne mě popichuje něco v rozkroku, ale břicho pořád nahoře. Když už mám kolikrát pocit že se to rozjíždí a trvá to delší dobu, protože třeba ani vana to neuklidní, ale ani nezesili tak čekám a nic, tak už usnu. V noci se budim na WC s tvrdým břichem, ale nic prostě z toho. Už jsem z toho magor jak čekám a čekám. Mám strach že to nepoznám :roll:

Takhle jsem to mela pri poslednim porodu, akorat ne teda tyden, ale jen jeden pulden. Ale presne to, co popisujes s tim, ze kdyz jsem si sedla nebo zacala odpocivat, kontrakce se zastavily. Takze jsem cele dopoledne behala raznym krokem po meste a porodila po poledni.
Odtok plodove vody nemusi byt u nekterych smerodatny, me vzdy odesla az v zaveru porodu. Takze kdybych mela cekat, az mi praskne voda, tak porodim doma, to uz by me ani rychla nestihla odvezt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
18.11.19 12:00

Já jsem den před termínem nepocitovala absolutně nic, vlastně mi bylo skvěle, nic me nebolelo. Večer když jsem šla spát me začala akorát bolet hlava.. V pul 6 ráno mi ve spánku v posteli praskla voda, to byla panika :) ale bolesti žádné, az do příjezdu do porodnice mi bylo fajn, potom už začaly kontrakce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 12:55

Každá jinak no je mi to jasný :D
Takže holky teoreticky, když se to nerozjede a do rána mě to přejde tak se jedná o poslíčky a řešit to nemusím teda, jestli dobře chápu? Pokud se to nezhorší do nesnesitelna nebo nerupne voda. Já jen, jestli to je normální aby jsem neubližovala nějak malému.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
269
18.11.19 14:53
@Anonymní píše:
Každá jinak no je mi to jasný :D
Takže holky teoreticky, když se to nerozjede a do rána mě to přejde tak se jedná o poslíčky a řešit to nemusím teda, jestli dobře chápu? Pokud se to nezhorší do nesnesitelna nebo nerupne voda. Já jen, jestli to je normální aby jsem neubližovala nějak malému.
Děkuji

Přesně tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat