Poradte prosim s odsavanim/odstrikovanim

10
12.7.05 19:50

Poradte prosim s odsavanim/odstrikovanim

Manzelka ma potize s odsavanim mleka a odstrikovanim. Nejde ani jedno ani druhe. Rucne ani odsavackou (ted nevim z hlavy typ).

Privital bych jakou koliv radu ohledne tohoto problemu.

Chudina nedela nic jineho, nez sedi a „odsava“ a za hodinu ma na dne kapku mleka. Mleko ovsem ma, protoze mimino si s tim poradi. Rikam si, ze problem bude v technice, ale at to zkousi jak to zkousi, nedari se.

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
12.7.05 20:22

A kvůli čemu potřebujete odsávat? Pokud má mimčo dost, je zbytečné se takhle trápit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
12.7.05 20:28

Proc

Protoze ma prsa hodne nalita, boli to a navic by by se to snad melo odcerpat (kvuli zanetu?), protoze to mimino toho vypije daleko min, nez tam je.

Ze srandy by to urcite nedelala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
12.7.05 20:35

Já jsem taky odsávala, ale proto, že jsem potřebovala na pár hodin do práce a nechtěla jsem přestat kojit. Musela jsem odsát vždy večer do zásoby na druhý den.
Musím nejdřív podotknout, že hoooooodně moc záleží na odsávačce, jednoznačně doporučuji z vlastní zkušenosti Avent - žádná jiná se s ní opravdu nedá srovnat.
Další věc - jak dlouho to zkouší? Den, dva? Mně to trvalo týden, než jsem se „zaběhla“ a než se mi „načasovaly“ i prsa, aby vždy večer bylo mléka víc. Důležité je zkoušet to vždy ve stejnou dobu.
A do třetice - každý den bylo mléka jiné množství!!!! Podle toho, jak mimi pilo a potřebovalo. Příklad - jednou jsem odsála 120 (to je ale rekord) a jindy jen 30 - 40 na jeden pokus. Když už to pak neteče, tak nemá smysl se mořit, ale počkat, ono se za hodinu - dvě zase udělá.
Tak hodně úspěchů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.7.05 20:36

Milý otecko,

dá se zkusit nahřátí prsou před odstříkáváním/ třeba horkou sprchou/a k tomu jemná masáž. Taky je dobré vybrat si vhodný čas k odstříkávání - nejlépe ráno, kdy je mléka nejvíce. Před odstříkáváním se dobře napít /nejlépe kojící čaj/. Odstříávat v klidu, ve chvíli, kdy člověk ví, že nebude rušen. Hrozně důležitý je i typ odsávačky - já mám dobrou zkušenost s ISIS od Aventu, je sice dražší, ale pokud si člověk potřebuje dělat zásoby, vyplatí se - odsávání je bezbolestné a účinné.
Věřím, že budete určitě úspěšní!

Hodně štěstí přeje
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
12.7.05 20:38

Tak než jsem to napsala, tak vidím už jiný důvod toho odsávání - pokud má teda prsa nalitá, tak bych moc neodsávala, jen tolik, aby se trochu ulevilo, protože jinak čím víc bude odsávat, tím víc se bude tvořit!!!

Doporučuju raději masáž v teplé sprše, přebytečné mléko odteče samo. Jinak obklady z tvarohu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
12.7.05 20:44

No dobre, ale kdyz nebude odsavat, nemuze se „neco pokazit“? Malemu jsou 4 dny. U starsiho to dopadlo tak, ze nekojila, protoze nechtel pit a ona nezvladla odsavat. Ted malej pije a zena se boji, ze kdyz neco pokazi, o mliko prijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
12.7.05 20:52

Mimi může odmítat pít, protože jsou nalitá prsa tvrdá a nemůže se přisát. Ta teplá sprcha s jemnou krouživou masáží vážně pomáhá!!! Divím se, že jí to nenaučili v porodnici. Dnes už se odsávání moc nepreferuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.7.05 20:54

Jejda - tak to musím upozornit, že v tak časném období by se ještě odsávat nemělo /s odsáváním se doporučuje počkat 2-3 týdny po porodu/. 4.den po porodu je úplně normální, že prsa jsou ještě nalitá /bývá to obvykle 2.-5.den/. Může být i malá teplotka. Potom se ale uleví a tvorba mléka se stabilizuje podle potřeby dítěte. Manželka se nemusí bát, že by o mléko přišla, pokud nebude odsávat. Myslím, že vše je na dobré cestě.
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
12.7.05 21:02

Nojo, ale to je prave to, ze clovek slysi vsechno mozny. Neodsavat, odsavat a co pak s tim :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
12.7.05 21:19

Myslím si, že pro Vás by bylo nejlepší kontaktovat laktační poradkyni. Vysvětlí, naučí, pomůže.
Hodně štěstí

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
12.7.05 21:21

Ja nevim, ale nas tlacily do odsavani uz v porodnici. Asi, co clovek, to nazor. Masaz ale urcite pomuze. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
12.7.05 21:22

Má zkušenost, jak to u nás fungovalo po porodu - před kojením teplý obklad, někdy bylo třeba mírně odstříknout, spíš jen proto, aby se mléko spustilo a malá se chytla (byla spavá po žloutence). Odsávat jsem začala týden po porodu (protože jsem měla krvavá prsa, mě to moc bolelo a to mě vysilovalo - vim, že někdo to vydrží, já prostě sílu neměla), abych malou krmila z jednoho prsa a z druhého odsáté flaškou. Na vše použit Avent (pomohl nám i s technikou přisátí). Později jsem odsávala pouze v pířpadě, že prsa byla moc nalitá, tak spíš na uvolnění.
Ona se tvorba brzy srovná, chce to je nvydržet. Tento stav je normální.
Doporučuju chodit doma i bez podprsenky.
Moc držím palce, aby se to brzy srovnalo, vím, že ten začátek je těžký. Jediné, co si hlídat, pokud se prsa příliš budou nalévat, kdyby náhodou začala červenat a manželka měla teploty. To jsou příznaky počínajícího zánětu. Ale myslím, že se brzy srovná nabídka i poptávka.
Gabča a Barča, 9,5měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
12.7.05 21:25

K Terikovi - to mi říkala i moje mamka a moc se divila, že to neříkají v porodnici. Že po kojení se má odstříkat všechno do zbytečku. No asi všeho s mírou, protože by se pak moho stát, že se tvorba zvýší, ale zatvrdliny bych opravdu odstříkávala. Ale víc nic, jen než to povolí.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
12.7.05 21:25

Ahoj otecko,
pokud jste 4. den po porodu, mohou být prsa opravdu hodně nalitá a fakt to dost bolí. Já jsem prvního díítěte taky odstříkávala (už v porodnici) a můžu říct, že to bylo utrpení. Myslím, že mám ještě jednu nenásilnou radu - po těch všech, co už zazněly. Ať manželka zkusí jít do vany a prsa sprchovat teplou vodou - mléko bude samo odtékat a ona si taky trošku odpočine.
Nejhorší je, že ty prsa potom bolí i od toho odstříkávání - nejen z nalití. Jinak finta na odstříkávání je - prsty do písmenka C a mačkat prso od hrudníku ke dvorci bradavky (nevím, jak to přesně nazvat a proto píšu od hrudníku :) ) - v porodnici mi říkaly sestřičky: „jako když dojíte kozu“ - pevně a zmáčknout. Poznamenávám, že jsem nikdy kozu nedojila..... :D Chce to zkoušet různé směry (nejlépe po předchozím promasírování) a od nejtužších míst.

Nebo jsem později rezignovala a prostě jsem chodila s plínkou v podprsence a občas prso promasírovala - mléko teklo samo.

DŮLEŽITÉ: před kojením prsa osprchovat teplou vodou - uvolní se mléko, po kojení pokud máte pocit, že je ho tam pořád hodně např. do sprchy. A pokud už nechcete kojit ani odstříkávat, osprchovat studenou .

Hodně zdaru a málo trápení. Určitě to zvládnete! :D Zkuste se taky zeptat dětské doktorky - ta Vám může taky poradit nějakou fintu či by Vám měla ukázat správné odstříkávání - pokud nechcete nebo nemůžete používat odstříkávačku.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama