Poraďte šátek pro velmi malé miminko a silnou maminku

1487
26.7.13 09:57

poraďte šátek pro velmi malé miminko a silnou maminku

Moc prosím zkušené šátkařky o radu. Mám dvouměsíční holčičku, miluje nošení v náručí, chtěla bych jí pořídit šátek a nosit. Já sama mám téměř sto kilo, široká jsem nejvíc přes prsa a břicho, takže šátek asi co nejdelší. Naopak dcerka je miniaturní, má teď 3,5kg, je to takový skříteček. Vzhledem k tomu, že já byla taky taková, nepředpokládám, že by malá vážila v roce víc jak 9 kilo. Takže uvažuji spíš o koupi elastického šátku.
Líbí se mi šátky Medley, vázali je v „Sama doma“, na ty starší byly horší recenze ale prý ty nové jsou už dobré. Nebo se mám dívat po úplně jiném šátku?
Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
26.7.13 10:08

No bude to jen moje osobni domnenka, ale verit medlosi je jako verit nasim politikum. :twisted:
Tak nejak z principu vsechny tyhle nosici paskvily jako medley, pentelka a jine krasy bych neriskovala. Orientovala bych se spis na pevnejsi elastiky, stary medley se mi provesoval uz s 6kg ditetem, takze i tech 9kg muze byt na nekvalitni eastik moc.

Elastik ti bude urcite stacit, me by s velikosti 38 stacilo cca 3,5m, elastiky se delaji 5m. Sla bych do nejake osvedcene klasiky jako MaM nebo Moby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60387
26.7.13 10:25

Hlavně né Medloš. To už můžeš rovnou strhat závěsy a nastříhat na šátek. Navíc prodejkyně se chová jak trhovkyně, jakmile nědo v diskuzi její šátky pomluvil, tak tam vlítla a začala vyhrožovat žalovama za pomluvu. :roll:
Pokud to visí na penězích, tak jdi do nějakého z druho ruky. Osobně bych šla do Natibaby ( Nati). Nebo pak cokoli z Didymos, Storchenwiege, Zara, Girasol. Z levnějších Šanami. Vatanai, ale ty jsou hoooodně tenké, na dlouho to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
26.7.13 10:27

Medley určitě ne, to je základní chybakaždé novopečené šátkařky - je to levné a bylo to v sama doma :mrgreen: z elasťáků mám zkušenost jen s Mam a jeden takový mé švagrové unosil tři děti :-) nosenideti.cz poradi ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
3251
26.7.13 10:30

Měla jsem elastik Moby, stačil a to mám vel 48, pak Zaru, vel. 7, a byl zbytečně dlouhý. Pak jsem ještě měla Vatanai, to už byla malá větší, ten byl vel. 6 a byl akorát i na KsK vpředu. Zrovna tak Šanami, ale ten byl hrozná tlustá deka, byl nějaký se lnem a šel pryč hned. Bohužel jsem nenosila vůbec, malá to doteď nesnese tak z toho měla aspoň občas kolíbku v postýlce.
Jo jinak doporučuju spíš pevný z druhé ruky, pěkně zanošený, mně se s tím elastikem vázalo hrozně blbě.

Příspěvek upraven 26.07.13 v 10:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 10:32

Měla jsem elastický z druhé ruky, značku ani nevím. Vzhledem k ceně bych ten Medley zkusila, třeba to bude jen na chvíli a začnou tě bolet záda dřív, než bude malá mít 9 kilo… z druhé ruky nám posloužil, ale pak už měl vytahané okraje. A na zkoušku bych moc neinvestovala. Měla jsem cca 6,5 m, pokud se pamatuju a stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
26.7.13 10:37

Můžu se zeptat, z jakého důvodu je lepší pro tebe elastik než pevný? Já mám Storch od 3m a je pevný, jsem spokojený, mám 4,5m, tuším s vel. 40 a je i manželovi, anvíc vydrží celé nošení a i cena nového je příznivá, já mám zanošený z druhé ruky a nedáám na něj šahnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
26.7.13 10:46

Taky jsem měla šátek z druhé ruky pevný Leo od Storchenwiege a nosila v něm od dvou měsíců, ale není vhodný na léto, aspoň pro nás ne, oba se dost potíme..

• Nahlásit
  • Citovat
1487
26.7.13 12:45

@Kalla1412
Elastický proto, že všude to na malé děti doporučují. Taky chci šátkovat hlavně doma, na venek máme krásný nový kočárek, tak ho musím okolí předvézt :mrgreen: Malá je v kočárku zatím spokojená, jde mi spíš opravdu zatím jen o nošení doma. Já ani nikdy neviděla nikoho s šátkem ve skutečnosti, jen ve filmu nebo na webu, takže se nemám koho zeptat na zkušenosti. :nevim: Ten medley se mi prostě líbil vzhledově, cena příznivá, na aukru za 450kč. Ale proto se ptám tady, abych nekoupila špatně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1487
26.7.13 12:46

@Aknyt
moc díky za foto, vypadám podobně a přesně takhle bych si to nošení představovala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60387
26.7.13 12:54
@Aknyt píše:
Měla jsem elastický z druhé ruky, značku ani nevím. Vzhledem k ceně bych ten Medley zkusila, třeba to bude jen na chvíli a začnou tě bolet záda dřív, než bude malá mít 9 kilo… z druhé ruky nám posloužil, ale pak už měl vytahané okraje. A na zkoušku bych moc neinvestovala. Měla jsem cca 6,5 m, pokud se pamatuju a stačilo.

když na tom právě maminy končí. koupí na zkoušku levný šátek, s tím to nejde, řeže už s 6ti kilovým miminem. :nevim:
Když kouíš šátek z druhý ruky, kvalitní, tak ho za rok obratem prodáš za stejnou cenu nebo o stovku dvě levněji. Šla bych rovnou do osvědčené značky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 13:24

@Lama Lama u mne nebyl problém s řezáním, to bylo v pohodě, ale vystřelovala mi bolest ze zad do nohy, jak jsem měla malou vepředu. Tak jsem koupila pevný a vázala pak na záda a pak jsme šli do nosítka na záda. Jo a řezal mě víc ten pevný, než pružný, ten se mi hezky rozprostřel na ramenou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60387
26.7.13 13:33
@Aknyt píše:
@Lama Lama u mne nebyl problém s řezáním, to bylo v pohodě, ale vystřelovala mi bolest ze zad do nohy, jak jsem měla malou vepředu. Tak jsem koupila pevný a vázala pak na záda a pak jsme šli do nosítka na záda. Jo a řezal mě víc ten pevný, než pružný, ten se mi hezky rozprostřel na ramenou :nevim:

a co jsi měla za pevný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 13:58

@Lama Lama Myslím, že Leo natur, barvila jsem si ho potom. Medley určitě ne, v té době měli jen elastické… mám ho na chalupě, tak když nezapomenu, tak se tam podívám, až tam pojedeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
26.7.13 19:51

Tak já mám Medley elastický a nemůžu si na něj stěžovat. Naposledy jsem v něm nesla malou jako 14.měsíční a neprověšoval se, jen jsem jednou dotáhla po cestě.
TeĎ máme skoro dvouměsíční mimi a opět jsem pořídila Medley. Pevné šátky mi nevyhovují. Je teda pravda, že jsem nevyzkoušela jiný elastik tak nevím :think: Momentálně kombinuju s manducou.
Jo a mám pětimetrový šátek.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama