Poraďte se svatbou prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3014 příspěvků 03.01.19 12:48
Poraďte se svatbou prosím

Chystáme svatbu.Bude malinká. Bude někdo tak hodný a napíše mi co všechno je nutné zařídit? půjdem na úřad a z tama focení a na oběd do restaurace.Dnes jsem byla ve svatebním salónu a cena za půjčení šatů od 5500 do 8000 8o Já myslela, že cena bude cca 3000 :mrgreen: Ale zas šaty chci pěkné. A ještě se chci zeptat na možná hloupé dotazy, ale snad poradíte. Dodržovali jste to, že váš ženich v šatech uvidí až před obřadem? já bych nejradši aby byl u toho když budu šaty vybírat a zkoušet. Může se to? :mrgreen: A do restaurace po obřadu a focení jste šly v šatech svatebních nebo už nějak převlečeni? šaty se můžou ušpinit ne? máme dvě dcery.Taky nemám představu co jim obléct. Co měly vaše cca 3 až 6 leté holky na vaší svatbě? děkuji za všechny rady.

Reakce:
7.straka
Kecalka 341 příspěvků 03.01.19 12:53

Určitě musíte na matriku, tam vám dají termín, rovnou se zeptej, jestli to zařídí i na úřadě, nebo musíte ještě někam extra, třeba domlouvat síň. Šaty se zhruba v té cenové relaci pohybují, na malém městě budou i levnější, jestli máš jak a kam zajet, zkus to. U půjčených šatů se s nějakým tím flekem počítá, maximálně ti naúčtují něco navíc za čištění. My jsme s ženichem vyjížděli z našeho společného bytu, takže mě viděl doma, to samozřejmě je vaše věc. Kdy se převlečeš, je taky by tobě. Totéž děti, dala bych nějaké šatičky (dle počasí) a a sebou vzala něco na převlečení. Jinak děti, aspoň z mé zkušenosti, jsou z parádních šatiček nadšené a převlékat se nebudou chtít, takže bych je s klidným srdcem koupila na bazárku nebo u Vietnamců.

AlenaSu
Kecalka 429 příspěvků 03.01.19 12:56

Můj bývalý manžel se mnou šaty vybíral, ale jen abych ty co se mi líbily, předala na fotce svadlene, protože se mi opravdu nechtělo dávat za půjčení šatů tolik peněz. Mé ušité šaty staly 2000 se vším všudy. A po svatbě jsem si z nich nechala udělat plesové (obarvili jsme je a trošku zuzili) Jinak mě v šatech neviděl, dokud si pro mě nepřijel.
Zařizování jsme akorát matiku, víc nic.
My měli svatbu jen s rodiči, takže takové ty serepeticky okolo jsme vůbec neřešili.
Dceram bych oblékla nějaké pěkné šatičky, nejlépe stejné.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 03.01.19 12:59

Kupovala jsem si šaty za 2200 Kč i s postovnym a balnym, ale já byla těhotná a jen jsem hledala šaty v antickém stylu, do kterých se vejdu. S manželem jsme vyjížděli z jednoho domu, takže mě viděl, ale vybírat bych s nim nechtěla, protože bych přišla o ten krásný okamžik, kdy mě viděl poprvé oblecenou, s ucesem, nalicenou, jak se rozplakal dojetim a řekl mi, ze jsem nádherná… na to nezapomenu :) moje neteře byly v podobném veku a měly šaty pro druzicky, taky “svatební” bílé… anebo normální saticky, ale je pravda, ze paradu, chtěli dělat dlouho :kytka: tak ať se to povede :kytka:

svapi
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 03.01.19 13:01

Gratuluji k budouci svatbe:) pokud ještě nemáte zařízený termin na úřadě, tak být vámi, začala bych tím. U nás třeba se termíny hodně rychle zaplní. Restauraci bych zařídila hned potom :-) nevím, co znamená hodně malinká svatba, ale vědět by o vás asi měli. Zařídit fotografa, květiny, vyzdobu, pokud chcete nějakou v té restauraci mít, dále prstynky, dort pokud nezajistí restaurace, oblečení pro ženicha, svatební oznámení plus pozvání ke svatebnímu stolu pro ty, které budete brát do restaurace, dale zaridit kadeřnici, vizazistku, jestli se chcete nechat i nalicit..do­poručuju nechat si obřad i natočit, možná i přípravy :) my jsme to původně nechtěli a teď jsme moc rádi, že video máme.. to může natočit klidně i nějaký kamarád. V pujcovnach jsem viděla nádherné šaty i pro holčičky, tak věřím, že i pro dcery tam seženete :srdce: jinak my tradice dodržovali, ale je to jen na vás, jestli vás muz uvidí v šatech a budete je spolu vybírat..:) jen se třeba připravite o ten moment překvapení..:) šaty se uspinit můžou, já se prevlekla až po krajeni dortu, což bylo asi kolem 7. hodiny večer. My ještě zarizovali kapelu, sbor do kostela k obřadu, pití na hostinu (neměli jsme v restauraci), vyzdobu kostela i sálu, penzión k prespani pro hosty..to se vám asi všechno vyhne. :) plus jsme zajistili kamaráda, aby lidi odvezl domů a do toho penziónu, aby mohli pít. To je asi všechno :nevim:

Maminanamatersky
Kecalka 190 příspěvků 03.01.19 13:03

Co zaridit? My ale nevime, co vsechno by jsi chtela… Tak nejdulezitejsi je si vybrat misto a datum obradu a s tim jit na matriku. Tam to s vami matrikarka sepise. V pujcovne satu uz jsi byla. To jsou jeste dobre ceny za pujceni… Moje staly deset a to nebyly kdovi co. Partner bude nejspis potrebovat oblek. Pred svatbou se rozdavaji svatebni kolacky a oznámení. Kadernik. Kosmetika. Prstynky. Kvetiny. Fotograf. Hudba, Kapela. Svatebni dort. Vyzdoba obradniho mista. Zaridit a domluvit podminky v restauraci. Vyresit presuny hostu na obrad/do restaurace/domu. Udelat si casovy plan.

Tak muze byt partner u zkouseni satu, pokud nejste povercivy a nechcete překvapení. V satech jsem byla celý den. S tim v pujcovne pocitaji, ze se zamazou.

Sany80s
Kelišová 6718 příspěvků 03.01.19 13:14

Nevím kde bydlíte, ta cena mi nepřijde kdovíjak strašná.
Většina známých pořizovala šaty v levnějších krajích. Liší se to i 2 až 3 krát. My máme vedle Vysočinu, tam jsou služby levné a nejedeme tam půl dne. Za ušetřených 5-10 tisíc na srovnatelných šatech se to vyplatí.
Já jsem tedy z Brna a výběr bývá v těch levnějších krajích trošku menší.
Pokud to chcete na úřadě, tak vám dají termín nebo se domluvíte na jiném místě, kde ale zaplatíte za to, že je to jinde.
Pokud šaty poškodíte, tak něco zaplatíte, s běžným ušpiněním se počítá.
Malým holkám se většinou půjčovaly bílé dětské šaty- měli by mít v salonu.
Pokud jde o pověry, tak je to vaše věc, tato se často dodržuje.
Svatební šaty do restaurace vzít můžeš, i když pokud je vás málo, možná ti to nebude pohodlné.
Je rozdíl sedět v čele stolu 20 a více lidí v salonku restaurace a mačkat se v něčem u menšího stolu mezi ostatními hosty.
Viděla jsem nevěstu, která se převlékla do krajkových bílých koktejlek též ze svatebního salonu. Byly krásné, ale abych byla upřímná, na malou svatbu mi to přijde jako dost nenažranost ze strany nevěsty. Ono už to, že je vše malé, ale že ty velké svatební šaty určené na velké svatby musí být, je dost na hraně.
Je potřeba zařídit fotografa, zda chcete jen fotky ze svatby a pár s rodinou někde u místa svatby(když je hezké, tak je to fajn).
Pak kadeřnici a kosmetičku minimálně pro nevěstu.
V případě, že je obřad brzy a je jen oběd a jinak nic, tak není potřeba ubytování pro přespolní, pokud jsou. Když je lidí málo, tak se většinou i přespolní nacpou k někomu domů.
Pak asi zkontrolovat platnost občanek v době obřadu, pořídit svatební prstýnky, pokud je chcete, spočítat místa v autech, aby bylo pro všechny.
A zbytek je asi potřeba oběhat po svatbě, pokud budete měnit příjmení(banky, pojišťovny a ostatní orgabizace, kde něco máte včetně předplatných na jiné jméno).
Hodně štěstí.

GabinkaCh
Závislačka 3014 příspěvků 06.01.19 12:52

A když si chceme rezervovat termín svatby na radnici,stačí aby tam zašel jen přítel nebo se tam něco vypisuje a musí oba?

Maminanamatersky
Kecalka 190 příspěvků 06.01.19 14:04

@GabinkaCh rozhodne oba. Musite tam podepsat takovou dohodu o manželství.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >