Poraďte se - zvažujete zapůjčení auta? Zeptejte se na cokoliv

13324
21.5.20 13:47

Poraďte se - zvažujete zapůjčení auta? Zeptejte se na cokoliv

Letošní letní dovolenou většina z nás prožije pravděpodobně v Čechách nebo blízkém okolí. Jenže, pokud nemáte auto, může se jednat o dost náročný výlet.

Další možností je auto si zapůjčit. Kolik taková služba stojí? Co se bude dít, pokud byste auto po cestě odřeli nebo ho nabourali? Jaké vozy jsou k dispozici a kde si je vyzvednout? Na všechny Vaše dotazy odpoví Monika Frencl, ze společnosti Hertz.

Živá diskuze bude probíhat v pondělí 25. 5. 2020 od 8 - 11 hod:kytka:

adminka Zuzka

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Anonymní
25.5.20 08:06

Pojištění auta

Hezký den,

mám spoustu otázek, ale ta nejdůležitější - nejsem nejzdatnější řidička (proto anonymně), kdybych náhodou zapůjčené auto odřela nebo bych bourala, jak si s tám autopůjčovna poradí? Hádám, že máte vozy pojištěné, ale kolik zodpovědnosti jde za mnou a co mám v takové situaci dělat?

Děkuji za odpověď

• Nahlásit
25.5.20 08:35
@Anonymní píše:
Hezký den,

mám spoustu otázek, ale ta nejdůležitější - nejsem nejzdatnější řidička (proto anonymně), kdybych náhodou zapůjčené auto odřela nebo bych bourala, jak si s tám autopůjčovna poradí? Hádám, že máte vozy pojištěné, ale kolik zodpovědnosti jde za mnou a co mám v takové situaci dělat?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Toto je téma, které asi trápí spoustu řidičů/řidiček a proto si neradi půjčují vozidla. Naše vozidla jsou pojištěná. V ceně za pronájem je automaticky zahrnuté finanční krytí jak pro případ poškození, tak i pro případ krádeže avšak se spoluúčastí, která je stanovena dle skupiny vozidla. Např. pokud byste si půjčila Škoda Octavia, spoluúčast je 20tis. Kč. K eliminaci spoluúčasti na nulu však lze zakoupit produkt pro maximální krytí tzv. SuperCover. Nemusíte tedy pak již řešit případné poškození.

• Nahlásit
130
25.5.20 08:44

Zdravím!

Jednou za čas (1-2× do měsíce) potřebuji zajet autem mimo Prahu. Jde jen o jednodenní cestu do míst, kam bych se nedostala snadno hromadnou dopravou. Vyplatí se mi auto na takovou cestu půjčit? Jaké jsou náklady a co všechno bych musela vždy zařídit?

Díky moc, :kytka:
J.

• Nahlásit
38
25.5.20 08:54

Dobré ráno, zvažujeme dovolenou s neteřemi a auto nás 6 nepobere. Na kolik vyjde pujceni auta na 14 dni pro 6 osob do Chorvatska? Cca 2600 km. Jak je to s bezpecnostnimi sedackami? Umistime je do auta 4? Diky za pomoc.

• Nahlásit
25.5.20 08:57

Cesta do zahraničí

Dobrý den,
pokud bych si chtěla půjčit auto na týdenní dovolenou do Rakouska (vypadá to, že to v létě půjde:)), jak moc dlouho dopředu je potřeba si vše začít zařizovat? Jaké podmínky musím splnit? A samozřejmě by mě také zajímaly náklady. Předem moc děkuji za odpověď!

• Nahlásit
25.5.20 08:59
@deMerteuil píše:
Zdravím!

Jednou za čas (1-2× do měsíce) potřebuji zajet autem mimo Prahu. Jde jen o jednodenní cestu do míst, kam bych se nedostala snadno hromadnou dopravou. Vyplatí se mi auto na takovou cestu půjčit? Jaké jsou náklady a co všechno bych musela vždy zařídit?

Díky moc, :kytka:
J.

Dobrý den,
začnu od konce. K pronájmu vozidla není třeba mnoho zařizování. Vozidlo si můžete rezervovat nejlépe online přes naše webové stránky hertz.cz nebo telefonicky/mailem na některé z našich poboček. V ceně pronájmu je zahrnuté standardně i finanční krytí pro případ poškození /CDW) a krádeže (TP) se spoluúčastí. Výše spoluúčasti se liší dle typu vozidla. Zda se Vám jednodenní cesta vyplatí nedokážu takto posoudit. Záleží na tom, za jakým účelem si vozidlo půjčujete (služební nebo soukromá cesta?) jaký typ vozidla si půjčíte, zda zakoupíte další doplňkové služby. Pokud máte konkrétní požadavek, zašlete prosím na email: marketing@hertz.cz a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci přesně dle Vašich požadavků.

• Nahlásit
4
25.5.20 09:00

Krátkodobá cesta na nákup

Dobré ráno, auto nevlastním, na větší nákupy potravin využívám přepravce. Říkala jsem si ale, zda by se mi nevyplatilo půjčit si auto např. na cestu do Ikey apod…? Platí se od kilometru, plus benzín? A jak je to s pojištěním? Díky moc!

• Nahlásit
25.5.20 09:09
@lalida272000 píše:
Dobrý den,
pokud bych si chtěla půjčit auto na týdenní dovolenou do Rakouska (vypadá to, že to v létě půjde:)), jak moc dlouho dopředu je potřeba si vše začít zařizovat? Jaké podmínky musím splnit? A samozřejmě by mě také zajímaly náklady. Předem moc děkuji za odpověď!

Dobrý den,
opravdu to vypadá, že se do Rakouska v létě bude moci vycestovat. V případě, že tomu tak bude, lze si vozidlo u nás vypůjčit a do Rakouska vycestovat. Rezervace není složitá, nejlepší způsob je rezervovat online přes naše webové stránky. Samozřejmě čím včasnější rezervace, tím větší výběr vozidel máte. Základní podmínkou je vlastnit platný řidičský průkaz a splňovat minimální věk 25 let. Pro vyšší kategorie vozidel, např. Mercedes je věková hranice stanovena na 30 let. Náklady nedokážu takto určit. Potřebovala bych vědět na jak dlouho si vozidlo chcete zapůjčit, jakou skupinu vozidla, zda si zakoupíte některou z doplňkových služeb. Ode dneška nabízíme produkt na léto s výraznou slevou a neomezenými kilometry. Možná by Vás mohla zaujmout. Na uvedeném odkaze si můžete udělat kalkulaci na vozidlo, které potřebujete:https://www.hertz.cz/…mmer-cz-sale

• Nahlásit
25.5.20 09:14

Dobrý den,
můj táta touží po projížďce Teslou, chtěla bych mu to dát jako dárek k narozeninám. Je možné u vás zapůjčit i tento elektromobil? Případně kolik by to stálo a na jak dlouho je možné takové auto půjčit?
Děkuji :srdce:

• Nahlásit
12072
25.5.20 09:17

Dobrý den, zvažujeme v létě cestu na Slovensko (pokud to situace dovolí). Auto mám, ale už poněkud starší a na delší cestu si s ním netroufnu. Možnost půjčit si auto mi přijde moc fajn. Jak dlouho dopředu je potřeba si vůz rezervovat? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
25.5.20 09:19
@jitkaag píše:
Dobré ráno, zvažujeme dovolenou s neteřemi a auto nás 6 nepobere. Na kolik vyjde pujceni auta na 14 dni pro 6 osob do Chorvatska? Cca 2600 km. Jak je to s bezpecnostnimi sedackami? Umistime je do auta 4? Diky za pomoc.

Dobrý den,
pokud budou chorvatské hranice otevřené, není problém si zapůjčit na Vaši dovolenou 8-místé vozidlo. Pro tento účel bych Vám doporučila naši nejnovější nabídku určenou právě na toto léto, kde při delších pronájmech získáte až 60% úspory ze standardních cen a neomezené kilometry. Zda by to bylo pro Vás zajímavé a výhodné, si můžete vyzkoušet kalkulaci + bližší informace na odkazu https://www.hertz.cz/…mmer-cz-sale Jen předesílám, že o tato velká vozidla je během prázdnin velký zájem, proto je třeba si je rezervovat co nejdříve. 4 bezpečnostní sedačky do 8-místného vozidla bez problému umístíte. Sedačky nabízíme též jako doplňkovou službu, která je však zpoplatněná.

• Nahlásit
25.5.20 09:20
@ninondelencos píše:
Dobrý den,
můj táta touží po projížďce Teslou, chtěla bych mu to dát jako dárek k narozeninám. Je možné u vás zapůjčit i tento elektromobil? Případně kolik by to stálo a na jak dlouho je možné takové auto půjčit?
Děkuji :srdce:

Dobrý den,
bohužel Teslu v našem vozovém parku nemáme k dispozici.

• Nahlásit
24
25.5.20 09:23

Dobrý den, poskytujete třeba i dlouhodobější pronájem? Jsem takový speciální případ - v létě dojíždíme z Benešova a v zimě jsem převážně v Praze…takže se mi auto hodí vlastně jen 5 měsíců v roce a to mě odrazuje od koupě. Byl by pak pronájem na delší dobu nějak výhodnější? Kolik by stálo menší auto typu Fabie na delší pronájem?

Díky za odpověď :)

• Nahlásit
25.5.20 09:24
@Klaris89 píše:
Dobré ráno, auto nevlastním, na větší nákupy potravin využívám přepravce. Říkala jsem si ale, zda by se mi nevyplatilo půjčit si auto např. na cestu do Ikey apod…? Platí se od kilometru, plus benzín? A jak je to s pojištěním? Díky moc!

Dobrý den,
osobní vozidla půjčujeme min na 1 den, hodinové pronájmy jsou možné jen u dodávek, kde se účtuje nájemné za km, hodiny + náklady za pohonné hmoty. Všechna naše vozidla jsou pojištěná. V ceně pronájmu je zahrnuté i finanční krytí proti poškození (CDW) a krádeži (TP) se spoluúčastí. Výše spoluúčasti je stanovena dle skupiny/typu vozidla.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama