Poraďte spořící účet při MD a RP

Anonymní
20.11.20 10:42

Poraďte spořící účet při MD a RP

Zdravím, jsem na MD a brzy půjdu na RP, mám přivýdělek, manžela, který docela slušně vydělává, tak si chci začít odkládat nějaké peníze bokem, ale tak abych na ně kdykoliv mohla. To byl dosud problém, protože mám jen běžný účet a pak nějaké investiční fondy, a penzijko, tam mi odcházejí peníze každý měsíc, ale není to rezerva, na kterou bych mohla sáhnout hned v případě nutnosti, nebo si je převést na běžný účet, nejdřív můžu na to penzijko cca za 8 let. BÚ mám u České spořitelny, vím, že to není moc výhodná banka, ale rušit to zatím nechci. Je možné založit si spořící účet i u jiné banky a mít to s tím provázané? Máte s tím někdo zkušenost, a co by tak bylo nejvýhodnější? Nejde mi o vysoký úrok, to vím že od spořáku čekat nemůžu, ale hlavně abych měla něco bokem na trvalák, když přijdou peníze tak hned odeslat a prostě to už do rozpočtu nezahrnovat a šetřit…ale zase v nouzi moct vybrat, prostě rezerva. Děkuji :mavam:
P. S. Jinak finančního poradce mám, ale moc mu po předchozí zkušenosti nevěřím, spíš zakládal produkty vhodné jen pro sebe… tak se chci poradit i jinde a nezávisle

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5551
20.11.20 10:47

Klidne sporici ucet u airbank. Splni to vse co vy potrebujete. Ale urok nic moc, ale to neni nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
20.11.20 11:07

Kdyz mas bezny ucet u ceske sporitelny, tak si k tomu zaloz i sporici ucet tez banky. Mam to taky tak a docela maji slusny urok. Kazdy mesic si tam preposilam penize.
PS. Chvalim a delas dobre, ze myslis nedejboze na horsi casy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.11.20 11:10

@migmina Spoření u stejné banky nemusí být nejlepší. Zrovna 0.2% u ČS mi nepřijde jako slušný úrok.

Hello bank má spořící účet s 1% ročně bez podmínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama