Reklama

poraďte syn se chtěl v noci dívat na pohádky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monikaZ
Nováček 8 příspěvků 14.09.09 10:12
poraďte syn se chtěl v noci dívat na pohádky

Ahoj, prosím vás maminky poraďte, včerejší noc resp. dnešní byla nejhorší snad v mém životě. Můj syn 2 roky a 3měsíce, se chtěl dívat na pohádky na CD ve 2 hodiny v noci. Nechtěla jsem mu samozřejmě notebook zapnout, ale on tak vyváděl, byl agresivní a normálně se postavil tátovi i mě, začal nám mlátit plyšovou hračkou, kterou má moc rád. Byl k neutišení. No nevím co se v něm odehrávalo, nekřičeli jsme na něj, ale snažili se mu vysvětlit, že se v noci spí. Nevím opravdu co se v něm odehrává, stalo se to poprvé. Jinak spí klidně. problém je v tom, že vzbudil mladšího brášku a řvali oba. Nakonec jsem mu raději ty pohádky pustila šla spát a on pak za půl hodiny přišel a usnul u mě v posteli.

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.09.09 10:37

No, hele, zcela upřímně. U nás bych holky odvedla zpátky do postele, i několikrát, max by si mohly lehnout k nám kdyby chtěly, a pak bych je přenesla nebo bysme se tak vyspali. Ale to pouze pokud by přišly v dobrém nebo s neagresivním pláčem - na vzteklý vynucovací řev a mlácení bych tedy vstřícně nereagovala. Ve dvou letech je běžné, že si děti hledají své hranice a myslím, že vztekat se mohou, ale nemohou čekat, že si u mě něco vyřvou…

Pokud by to bylo opravdu vynucování, a nešlo to po dobrém, skončilo by to pravděpodobně tím, že by dostaly přes plínu a šly by spát. A klidně se řevem.

Podívej, tím neříkám, že je to správně nebo špatně, je to o tom, co je pro vaši rodinu přijatelné nebo ne. Taky uvidíš, co bude dál, je možné, že to bude ojedinělý incident nebo to bude vaše každonoční zábava :) Dej tomu čas.

L.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.09 10:39

ahoj, neporadim ti, jenom ti napisu, ze dnes v noci jsme zazili presne to same - dcera(15 mesicu) se po silene dlouhe dobe v noci probudila, kdyz jsme ji prenesli k nam do postele, slezla z ni, sla ke dverim, brecela dokud jsme je neotevreli a bezele ke sve ohradce v obyvaku, ve ktere ma kulicky jako jsou v detskych koutcich a chtela si v nich dovadet, skrabala se nahoru a kricela. Tak jsme ji tam dali (stale me zajimalo, co se z tohoto vyvrbi) a ona si tam do nich lehla a zavrela oci, ze bude spat dal.....nerozumim tomu. Jo a bylo to ve 2:21, protoze jsem koukala na hodiny. neprihlasena popodopo
promin, ze nemam radu, sama nevim, co to melo znamenat.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 14.09.09 10:40

Měli jsme podobný zážitek, ale s tím rozdílem, že Matýskovi bylo něco přes rok a vyloženě nechtěl v noci spát. Pohádku nevyžadoval, tak jsme si v obýváku pohráli a asi za hodinu jsem ho zkusila uspat a šlo to. Bylo to jednorázové, víckrát se to nestalo.
Nevím, jestli je dobře, že jsi s tou pohádkou ustoupila, ale sama většinou večer ukládám postupně obě děti, takže i já často raději ustoupím a pustím staršímu pohádku „navíc“. Záleží hodně na tom, jestli se to bude opakovat. Spíš bych vyčkala, jaké budou další noci. S buzením mladšího sourozence je to nepříjemné, nemohl by zaskočit tatínek? Šlo by se starším odejít do jiné místnosti, aby mladšího nevzbudil? Nezačali jste třeba se školkou, nežárlí na mladšího? Může to být klidně i předzvěst nemoci.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 14.09.09 10:45

Ale on má určitě maličkého brášku. Nezačal hůř spát? Mně starší začal po narození mladšího vyvádět - přes den naprosto v pohodě, ale budil se uprostřed noci s hysterickým jekem. Ono možná je to reakce i na to, sourozenec je pro ně velký psychický zápřah, i když to není na první pohled vidět. Kdybych zkoušela poradit, tak by to bylo hodně se staršímu věnovat, hlavně fyzický kontakt, a v noci holt čekat, až ho to přejde, ale nepovolit, max. vzít k sobě. I když teda buzení sourozence je pro rodiče opravdu o nervy :roll: .

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 14.09.09 11:02

Nám to občas Bára dělá taky. Vysvětlíme, že je noc a nic. Někdy scény, někdy ne.

Spíš záleží, jak moc se vzbudí nebo co se jí zdá.

Výjimkou byla noc, kdy celou problila. To jsem koukala i já. Ale to je výjimka výjimek. Jinak NE, NE, NE. Pocohpí to. Mě vadí i když v sobotu či neděli, kdy je doma tatínek, prudí od 6 ráno a on jí pustí na notasu. Když doma neni, holka si nedovolí pípnout, dokud nevstanu já (moje hranice je 7hodin). Ale jak je doma tatínek…jako bych měla ještě třetí holku :D

monikaZ
Nováček 8 příspěvků 14.09.09 11:05

od zakladatelky : ještě jsem zapoměla napsat, že když se v noci syn probudil, držel se za bříško a říkal au au… zrekapitulovala jsem si co jedl, ale nic špatného, možná ho mohlo bolet bříško ze studeného bobíka, co snědl rychle, pak ale vyžadoval sundat plínu, že bude spát jen v pyžamku. Což jsem udělala… a zajímavé ježe se nepočůral.

Jo a tu pohádku jsem mu pustila asi po vzteklém hodinovém pláči… už se do nedalo vydržet.. a že na mladšího žárlí, to ano… ale nevím co s tím, věnuju se oběma stejně a říkám jim oběma že je máme s tátou moc rádi… co víc ?

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.09.09 11:23

Bolavé bříško, to je jiná… Vyčůrat, vykakat, tišit - při bolestech bych asi vyměkla na pohádky taky.

monikaZ
Nováček 8 příspěvků 14.09.09 11:32

od zakladatelky : no to bolení bříška mohl hrát, nic mu nebylo, sundala jsem plínu a bylo po jeho bolestech… byl to možná trik, možná ne, ale celý den včera a dnes je v pořádku…

a ty scény co dělal večer, vzteklej, hysterickej, přikazoval nám co máme my dělat, no fakt děs, kde se to v něm vzalo, uvidíme jak na to budeme dál… doufám, že ok… jinak si to hodim… vůbec jsem nespala… :roll:

BohunkaP
Extra třída :D 14929 příspěvků 14.09.09 12:13

Moniko, já myslím, že to klidně může být reakce na mladšího sourozence, nicméně je to o důslednosti - zkouší, co si může dovolit a kde ještě maminka a tatínek povolí… Každá máme nastavené hranice trošku jinde, naše malá by v tomhle případě ani náhodou nepochodila - ale ona je taková svéhlavička, u ní musíme dodržovat pravidla fakt důsledně, jinak to okamžitě zkouší a vyžaduje opakovaně, slovo „výjimečně“ nebere… :-)

Bohunka _______________
Helenka, 2,5 roku
TP 10/11 09

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.09 12:37

Moniko, zkouší to na vás…takže teď je na vás co bude chtít povolit a co ne. Je to obdobím klasická vydupávačka a zkoušečka rodičů ;-) a když se připočte, že ještě žárlí…chce to opatrně,někde drobně ustoupit, co je zá:,–(ní tak nepovolit. Ono se to zlepší.

Jsem asi tvrďák ale upřímně, pohádky ve dvě ráno bych nepustila ani kdyby řval celou noc a budil i sousedy široko daleko ;-)..

Držím palce ať je to jen ojedinělé..;-)

Zdenik

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 14.09.09 13:01

Moniko (ad sourozenec) - no to víš, víc už nic, holt jedinečnost jedináčka mu nevrátíš. Ale hodně hladit, chovat, nosit opravdu pomáhá, i když samozřejmě ne 100%. Navíc člověk přitvrdí, i když nechce :oops: (třeba když budí další dítě, tak ta reakce není zdaleka tak trpělivá, jako kdyby tam bráška nebyl, to by mi nějaké vyvádění mohlo být šumák).

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 14.09.09 13:27

Náš Mta ytohle udělal před 14 dny asi 3×,pritom je neuvěřitelnej spáč.začal se v noci kroutit,chtěl pohádku,bolela ho noha,chtěl sundat plínku,tak jsem pustila a byl klid.Nakonec se s toho vyklubala rustová bolest,po nasazení vitamínu už spí zase jak andílek.

Já jsem opačného názoru a to když vyžaduje tak pustit.Něco jiného je když to dělá proto že si chce něco vynutit a něco když má bolení a utičí ho to.
Takže radím pustit :wink: ,malej pak když měl po problému zase začal normálně spát :wink:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 14.09.09 19:49

Mohou to být i opravdu zlé sny, noční můry. Dítě se probudí, ale chová se naprosto divně a hystericky. stále totiže prožívá tu hrůzu a dál jakoby sní. Nevím jak to popsat . Holka se takhle párkrát s panickým pláčem probudila, koukala na nás, nereagovala na uklidnování a mlela nesmysly ( že si potřebuje umýt ručičky, atd.). Až za několik minut mi došlo, že vlastně není vzhůru a nevnímá. Takže jsem se jí snažila dostat ihned zpět do postele a uspat. Druhý den o ničem nevěděla.
Někdy děěti mají silné prožitky přes den a holt je to na ně moc.

Nuky
Nováček 2 příspěvky 16.09.09 21:11

ahoj, precetla jsem zacatek tematu. To by mohl byt nocni vzdor. U naseho broucka to taky probehlo :lol: .

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >