Reklama

Poraďte. Umím 3 jazyky a mám VOŠ. Kolik si říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kratochvilova
Nováček 9 příspěvků 14.08.18 13:03
Poraďte. Umím 3 jazyky a mám VOŠ. Kolik si říct?

Zdravím! :mavam: VELMI by mi pomohly vaše rady a zkušenosti.
Chtěla bych se s Vámi poradit, jakou částku bych měla žádat na pohovoru teď když je tak nízká nezaměstnanost. Žiju v Praze, jsem absolventka vyšší odborné školy (pedagogika a sociální práce), mám tedy neakademický titul,,DiS.“- já vím, nic moc. :roll: Jelikož jsem vyrůstala s mojí českou rodinou v Latinské Americe, španělština je můj druhý rodný jazyk. Angličtinu mám oficiálně na úrovni B2 (FCE zkouška), ale už se připravuji složit co nejdřív CAE C1.
Znalost Microsoft Office mám uživatelskou.
Co se týče zkušeností, mám nastřádaných cca 700 hodin praxe v 5 různých státních, soukromých i neziskových organizacích. Vydělávala jsem si zatím jako dabérka a jazyková lektorka na volné noze (na DPP).
Teď bych si chtěla najít práci, kde bych využila jazyky, byla mezi lidmi a měla možnost kariérního růstu. V budoucnu, až si něco našetřím, bych ráda studovala dálkově na VŠ, abych získala aspoň toho bakaláře (ne však z oboru sociální práce ale něco perspektivního jako např. marketing).
Jedna moje známá (personalistka) mi řekla že s mým vzděláním můžu žádat asi 25 000 Kč. Chtěla bych se ale s Vámi poradit, co si o tom myslíte Vy - je těch 25 litrů v mém případě hodně nebo málo? Znáte,,voškaře“, kteří profesně uspěli protože uměli dva či více cizích jazyků?
Odcením Vaše zkušenosti a názory. :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mamina0007
Povídálka 28 příspěvků 14.08.18 13:09

nic proti, ale to se asi hoooodně liší v jakém oboru atd. a co říkáš tak nevíš co by jsi chtěla dělat v jakém oboru atd. Těch 25 je asi odpovídající…

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 14.08.18 13:13

Těch 25 mi přijde, že by celkem šlo. Ovšem nepíše o jakou pozici jde a já nevím, jak je to s neziskovkami a platem.
Ano znám lidi s VOŠ a znalostí jazyků, co uspěli, stejně jako znám lidi, se znalostí jazyku a VOŠ nebo i VŠ, co neuspěli.
Obecně se dá říct, že o tom rozhodovalo to, jak uměli tvořit sítě, lhát, šikanovat správné lidi atd.
Ti, co chtěli poctivě dělat, to daleko nedotáhli. Protože stále něco řešili a to je lidem nepříjemné, takové lidi berou za otravné.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 14.08.18 13:18

@kratochvilova Záleží, na jakou jdeš pozici, platy se nedávají podle školy, ale podle zaměstnání. Mám známou s Ph.D., která pracuje v call centru, protože se neumí prezentovat a lepší místo nesehnala. 25 tisíc v Praze je v kanceláři nástupní plat, který leckdy bere i recepční se střední školou. Jiné to bude třeba u květinářky, v továrně, v restauraci… Bez pozice se plat nedozvíš.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 14.08.18 13:19

@kratochvilova 25tisíc v Praze při dnešní minimální nezaměstnanosti je dost málo. Být Tebou řekla bych si min.30-35tis jako nástupní plat. Skoro každá firma někoho hledá.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 14.08.18 13:25

@kratochvilova Zalezi, na jakou pozici se budes hlasit. Ale celkem bych souhlasila s temi 25 000. Sice je fakt, ze nezamestnanost je minimalni a temer vsichni nekoho hledaji, ale do penez se to uplne nepromita, pokud nejde o nejakou spesl pozici, na kterou uz jsou potreba vzdelani v kombinaci se zkusenostmi nebo dovednostmi.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 3 inzeráty 14.08.18 13:31

@kratochvilova ano znám lidi, kteří mají SS a jsou manažeri, znám lidi, kteří mají 2 VS a pracují za min. mzdu. V jakém oboru bys chtěla pracovat?

Tunrida
Hvězda diskuse 47429 příspěvků 14.08.18 13:40

Znám vysokoškoláky, co jsou ve fabrice u pásu ;)
Výše platu se odvíjí podle pozice, na kterou se hlasíš, ne podle toho, na kolik se ceníš.

tininas
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 14.08.18 13:50
@kratochvilova píše:
Zdravím! :mavam: VELMI by mi pomohly vaše rady a zkušenosti.
Chtěla bych se s Vámi poradit, jakou částku bych měla žádat na pohovoru teď když je tak nízká nezaměstnanost. Žiju v Praze, jsem absolventka vyšší odborné školy (pedagogika a sociální práce), mám tedy neakademický titul,,DiS.“- já vím, nic moc. :roll: Jelikož jsem vyrůstala s mojí českou rodinou v Latinské Americe, španělština je můj druhý rodný jazyk. Angličtinu mám oficiálně na úrovni B2 (FCE zkouška), ale už se připravuji složit co nejdřív CAE C1.
Znalost Microsoft Office mám uživatelskou.
Co se týče zkušeností, mám nastřádaných cca 700 hodin praxe v 5 různých státních, soukromých i neziskových organizacích. Vydělávala jsem si zatím jako dabérka a jazyková lektorka na volné noze (na DPP).
Teď bych si chtěla najít práci, kde bych využila jazyky, byla mezi lidmi a měla možnost kariérního růstu. V budoucnu, až si něco našetřím, bych ráda studovala dálkově na VŠ, abych získala aspoň toho bakaláře (ne však z oboru sociální práce ale něco perspektivního jako např. marketing).
Jedna moje známá (personalistka) mi řekla že s mým vzděláním můžu žádat asi 25 000 Kč. Chtěla bych se ale s Vámi poradit, co si o tom myslíte Vy - je těch 25 litrů v mém případě hodně nebo málo? Znáte,,voškaře“, kteří profesně uspěli protože uměli dva či více cizích jazyků?
Odcením Vaše zkušenosti a názory. :andel:

Pokud to tak máš, proč nezkusit tlumočnici/pře­kladatelku - tam se točí dobré peníze. A pokud žiješ v Praze, tak to není problém.
S perfektní italštinou se teď má známá uchytila na ministerstvu(žila v bilingvní rodině). Jo a má nedokončené SŠ vzdělání. A bere rozhodně víc než 25.000 - za to dám ruku do ohně. :)

Jestli Ti hodně záleží na tom kolik chceš vydělávat, tak rozhodně nechoď do neziskovek a školství. :)

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 14.08.18 13:55

Záleží, v jakém oboru chceš pracovat. Jestli v sociálním (i tak záleží na pozici), tak 25 je akorát.

zudina
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 14.08.18 13:55

Rekni si minimalne 30. 25 je na dnesni dobu smesne

Jana-86
Povídálka 34 příspěvků 14.08.18 13:55

Tak to přece záleží pouze na tom, na jakou nastupuješ pozici a do jaké firmy. Zda vůbec 3 jazyky uplatníš a zrovna tato VOŠ bude pro Tvou pracovní pozici k něčemu platná.
Ano, těch max. 25 000 brutto bude asi adekvátní.

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 14.08.18 13:56

A jaký je vlastně ten třetí jazyk? Aj, Šp. a ? čestina ne, že jo?? :lol:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16649 příspěvků 14.08.18 13:59

25 hrubého??? to jsem brala v roce 2000. řekla bych si kolem 40

Jana-86
Povídálka 34 příspěvků 14.08.18 14:00
@Hadumi píše:
A jaký je vlastně ten třetí jazyk? Aj, Šp. a ? čestina ne, že jo?? :lol:

To jsem také nenašla a chtěla jsem se na to autorky zeptat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >