Poraďte - z rodičáku na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mamina15
Nováček 8 příspěvků 10.06.19 13:02
Poraďte - z rodičáku na mateřskou

Dobrý den, prosím poraďte..

Stalo se Vám některé něco podobného?:
Mé dceři budou tři a jsem znovu těhotná. Narozeninami dcery mi končí i rodičák, nástup na mateřskou mi začíná skoro 4 týdny po narozeninách. Co s těmi 4 týdny? Za každou radu budu vděčná. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slivovicka
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 10.06.19 13:06

Jde jen o pokrytí zdravotního pojištění? Protáhnout si rodičovský příspěvek.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6398 příspěvků 10.06.19 13:15

Tak přepodkládám, že když máš nárok na další mateřskou, tak jsi zaměstnaná. V tom případě musíš den po třetích narozeninách nastoupit do práce, nebo si dohodnout neplacené volno, nebo pokud máš zdravotní důvod, tak jít na neschopenku.

Mamina15
Nováček 8 příspěvků 10.06.19 17:32

@Lendeš takze zalezi jak se domluvim v praci?, me jde o to abych neco nepropasla treba

MijovaJanča
Kecalka 389 příspěvků 10.06.19 17:55

@Mamina15, řeším teď to samé. Za chvíli mám jít do práce a čekáme druhé. TP začátek listopadu takže bych měla pokrýt asi 2 a půl měsíce než půjdu na mateřskou. Teď nevím jestli jít na neschopenku, protože nevím jestli bych něco dostávala a nebo jestli je to přibližně stejné jako u prvorozené? A nebo zvolit neplacené volno- ale to si nejsem jistá jestli bych si nemusela platit zdravotní a sociální? :nevim: Holky máte někdo zkušenost, jak je to s vyplacením nemocenské u druhého dítěte? :kytka:

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6398 příspěvků 10.06.19 17:58

@Mamina15 Tak k návratu do práce nebo k neschopence souhlas zaměstnavatele nepotřebuješ, k neplacenému volnu ano. Ale v každém případě by bylo dobré se s ním pobavit co a jak.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6398 příspěvků 10.06.19 18:01

@MijovaJanča Nemocenskou po RD normálně budeš dostávat, spočítá se z doby, kdys měla příjem ze zaměstnání. Musí k ní být ale zdravotní důvod (nebo lékař ochotný si ho vymyslet). Na neplaceném volnu je potřeba řešit zdravotní - buď si protáhnout rodičovský příspěvek nebo se nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let, pokud nechodí do školky na víc než 4 hodiny denně.

MijovaJanča
Kecalka 389 příspěvků 10.06.19 19:15

@Lendeš, díky za info. Každopádně asi stejně bude lépe vycházet ta neschopnost, byť je člověk omezený vycházkami než se nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let. Tam jestli je nějaký příspěvek, tak asi né moc velký.

Mamina15
Nováček 8 příspěvků 11.06.19 17:47

@Lendeš musim se tam zastavit, snad to vymyslime nejak dobre.

Mamina15
Nováček 8 příspěvků 11.06.19 17:50

@MijovaJanča kdyz to tu tak ctu, tak nejlepe asi ta neschopenka. Vychazky se tu chvili daji vydrzet :) a hlavne to neni moc velke vyrizovani ;-)

MijovaJanča
Kecalka 389 příspěvků 11.06.19 22:14

@Mamina15 ,taky to tak vidím :D.

Mamina15
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 08:22

@MijovaJanča zitra jdu do prace i k doktorce tak uvidim jak se s nima domluvim :D

MijovaJanča
Kecalka 389 příspěvků 12.06.19 12:08

@Mamina15 já jdu zítra jen do práce a k doktorce až později. Ale každopádně se jich zeptám, jaké jsou možnosti a co mi k nim řekne, ale na neplacené volno určitě nepůjdu. Těch pár měsíců s vycházkami vydržím a aspoň bude mít člověk nějakou tu kačku navíc. Dej vědět, jak jsi dopadla a jak si se rozhodla.

Mamina15
Nováček 8 příspěvků 13.06.19 13:36

@MijovaJanča tak jsem byla i na pracáku na sociálce: v práci se mám domluvit bud na neschopenku nebo neplacené volno. Koukala jak mi vychází rodičák, tak mi prodloužila vyplácení rodičáku aby mi to pokrylo i srpen (měsíc kdy budou dceři tři). Tím pádem budu mít v srpnu pokryté i sociální a zdravotní. Mateřská mi vychází na začátek září, což je super protože mi to navazuje (kvuli soc. a zdravotnímu). Takže pak si akorát dojdu za doktorkou aby mi napsala papír na mateřskou a s tím do práce. V práci jsme se domluvili že mi dá neplacené volno, ale že mi ještě radši vyzjistí jak to je a dá mi vědět.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6398 příspěvků 13.06.19 13:40

@Mamina15 To neplacené volno chtěj pro jistotu schválit písemně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama