Poraněné pánenvní dno - následky? Bolest zad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 19:01
poraněné pánenvní dno - následky? Bolest zad?

Zdravím, včera na urogynekologii mi dělali UTZ, podle doktora mám poraněné pánevní dno a laicky utržené pánevní dno po II. porodu (syn měl něco málo přes 5kg).

Navrhují mi hysterektomii a plastiku, která ovšem „pouze udrží věci na svém místě“, ale prý pánevní dno nelze opravit.

Můj ortoped mi několikrát říkal, že pokud nemám v pořádku plosky nohou/klnbu, pánevní dno, bránici a bradu (ukazoval na místa pod spodní sanicí), tak je špatná rovnováha a způsobuje to bolest zad, nevíte někdo jak to je? Nemám moc štěstí na Googlu - nevím co hledat…

Díky za tip, pokud někdo máte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 27.03.18 19:17

Ahoj, typ nemám. Ale doporučila bych se pořádně vyptat ortopeda a vyzkouset fyzioterapii. Mě tam vysvětlili jak správně dýchat a díky tomu mi bolest zad ustoupila.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 27.03.18 19:17

No, ono všechno souvisí se vším, takže proto se dělá mobilizace kostrče a rovná se zbytek. A jakmile základ nemáš pevnej, tak na tom nic nepostavíš, je to jako s domem.
Pánevní dno se každopádně dá zpevnit a posílit, existuje škola pánevního dna, a třeba cviky od l. Mojžíšové pomáhají. A taky joga, která pracuje se středem těla. Ale jestli je tam něco mechanicky poškozeného, pak asi nic jiného než zákrok nezbyde a pak to jistit cvičením

Jinak doporučuju i nějakého šikovného fyzioterapeuta. Mně toho ortopedi napovídali. A až fyziotereapeut srovnal kostrč a najednou bylo po problémech, které ortopedi pořád řešili rehabilitacema.

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 19:34

@P4ja já pánevní dno vůbec neovládám - mám zpřetrhaná napojení nebo jak to napsat, jsou to šlachy nebo fascie? Nevím, prostě utržené, mám propadlou dělohu, močák. Je to takový pocit, jakoby vše mělo spodem vypadnout. Doktor mi řekl, že už mi žádná operace neudělá funkční pánevní dno, jen mi udělají záplatu, která bude vše držet na svém místě a právě proto mě zajímá, co to udělá se zády, protože jak píšeš, když není pevný a dle mého zároveň pružný základ, tak to pro záda asi bude dost těžký?!

Lucynka_v
Povídálka 39 příspěvků 10 inzerátů 27.03.18 19:53

Zkuste kontaktovat tuto fyzioterapeutku: https://www.fyziomami.com/ Nevím, zda vám může pomoct, ale poradit snad ano… Byla jsem na jejím workshopu a myslím, že tomu rozumí.

Hakrajta
Závislačka 3227 příspěvků 27.03.18 20:05

@Almatka Omlouvám se, že odbíhám od tématu, ale jaký byl váhový odhad syna? Že tě nechali rodit, ty následky jsou šílené. :think: 8o

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 20:17

@Hakrajta váhový odhad byl 3,6kg. Ale velikostí to prý není, spíš špatnou polohou při porodu - tedy tím, že jsem ležela klasicky na zádech. I když já u každého porodu upadnu do takového zvláštního stavu, že si ani neumím představit ležet jinak než na zádech :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8803 příspěvků 27.03.18 20:19

S tím panevnim dnem je ten problém, ze sice existují cviky na jeho posílení, ale pokud to mas urvane jako já a navíc ti kus chybí - taky následek těžkého porodu - tak můžeš posilovat jak chceš a stejne ti to bude k ničemu. Také mne bude čekat operace, takže následky na zada zatím nevim, ale stejne s tím toho moc jiného nevymyslis

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 22:01

@Tichošlápek já své první dva porody vnímám jako lehké, tak mě udivuje, že to mělo až takové následky :think: No a ten poslední, ten skončil akutním CS, tak to snad už nemohlo nic udělat. Můžu se zeptat, jak si měla Ty těžký porod? V jakém smyslu?

Tichošlápek
Echt Kelišová 8803 příspěvků 27.03.18 22:05

@Almatka druhy syn šel překotně a měl 4 kila - hrozne mne potrhal vevnitř i venku ;) navíc první syn byl ještě větší a také mne hodně poranil - takže ten druhy uz to v tom fofru jen dorazil

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 22:12

@Tichošlápek tak to druhý syn šel celkem rychle, definici překotného porodu, tedy do dvou hodin, jsme překročili, už nevím, jestli od první kontrakce to bylo do 2,5hodiny, ale rychlé to bylo. Nevíš tedy jak to je - když se připravují porodní cesty, má se takhle připravit i pánevní dno? Jsem v té anatomii ztracená - hráz atd…já nebyla ani natržená, jen se mi udělaly povrchově takové jakoby strie, hodně natažená kůže, co bylo uvnitř nevím, ale nevnímala jsem krom pálení žádnou velikou bolest :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8803 příspěvků 27.03.18 22:18

@Almatka no u mne byl problém v tom, ze syn nestačil dorotovat. S tou přípravou dna popravdě nevím. Ale za mne - bolest to byla dost velká a to několik týdnu po porodu. Prave jak se vnitřek hojil, plus pretrhane vazy v celém spodku - drží dělohu i pánevní dno. Navíc mi chybí kus svalu. Takže za mne - takové poranění bolí a poznáš ho. Ale u tebe mne napadlo, ze se to klidně mohlo urvat vahou plodu postupně a ne při porodu. Pak bys to ani nemusela vnímat

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 22:28

@Tichošlápek no u druhého syna jsem měla pupek větší než z dvojčaty a rodila jsem nějak 41+0 - také jsem měla polyhydramnion (snad se to tak píše) - tedy nadbytek plodové vody, obvykle to je spojeno s nějakou genetickou vadou plodu, což tady naštěstí nebylo, ale i díky tomu nebylo možné pořádně stanovit váhu dítěte - i na konci v 40. týdnu tam měl syn tolik vody, že si tam plaval (Tedy ber to s rezervou, tak mi to nějak říkal doktor, vím, že obvykle je na konci už je 600-700ml plodové vody, u mě toho bylo podle doktora třeba 1000ml.) Fakt je ten, že i když jsem v tom druhém těhotenství nepřibrala, tolik jako v prvním, tak břicho dostalo pořádně zabrat a když se dívám na fotky v plavkách, dke bylo prvnímu synovi rok, tak mám v podstatě ploché břicho, u druhého, když jsem koukala se stejným odstupem na fotky, tak mám převis, rozestup svalů atd.

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 27.03.18 22:29

@Tichošlápek a kde tyhle věci řešíš? Mně poslali do OB klinik a k Apolináři, také Ti poradili odstranění dělohy a plastiku?

quinsley
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 23:27

Ahoj. Jsem fyzioterapeutka. Záleží, zda jde o poškozené fascie nebo i svaly. Svaly se posílit a zpevnit dají.
Třeba při urvaném menisku nebo šlaše se nejprve dělá plastika a po zhojení se rehabilituje. Posílit se dají ty nepoškozené struktury pánevního dna.
Já osobně bych si nechala udělat plastiku (bez hysterektomie), a pak začala rehabilitovat.
Zkus si zjistit moderní metody plastiky pánevního dna.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama