Poranění klitorisu při porodu

Anonymní
10.3.21 07:45

Poranění klitorisu při porodu

Chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost. Nebo néjakou radu.
Jsem týden po třetim porodu, při kterém mi sice nebyl provedený nástřih(bohužel), ale natrhla jsem se na třech místech. Malá trhlinka na hráz-2 stehy, malá na stydky pysk a poslední trhlina rovné nahoru :roll: :( od vchodu do močové trubice po klitoris.(trhlina zasahuje nahoře do močové trubice+ roztrzena „kapsicka“ pro klitoris.,kde je velká krvavá skvrna.Ty první dvě neřeším, ta poslední je strašně bolestivá, nezašitá, po týdnu krvavá a citlivá.
Vrátila jsem se do nemocnice, kde mi doktor vynadal, že obtežuju v době covidu jen se šítím" na to aby mě to bolelo mám prý celé šestinedeli " a v propoušteci
zprávě je prý stejně jen trhlina hráze. Pak mě vyhodili. K mému gynekologovi mě objednali v pátek. Jsem z toho zoufalá :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.3.21 07:54

Měla jsem trhlinku taky tím směrem, plus při vytahování dítěte se mi asi doktor v té oblasti nějak zapřel rukou nebo nevím, bolelo mě to celé šestinedělí jak kdyby mě tam někdo nakopnul. Upřímně několik týdnů jsem se neměla odvahu podívat jak to tam vypadá a měla jsem strach že mám po sexu. Ale vše se zahojilo bez vlivu na funkci, už mám za sebou i druhý porod bez takového zážitku. Snad to bude v pořádku! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1118
10.3.21 07:55

Měla jsem natržený pysk vedle klitorisu, ten mi sesili. S takovou ranou bych se tma vrátila a byla bych neodbytná, covid necovid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
10.3.21 08:02
@Mediula píše:
Měla jsem natržený pysk vedle klitorisu, ten mi sesili. S takovou ranou bych se tma vrátila a byla bych neodbytná, covid necovid.

Tak tak! to není sranda - covid odezní ale tohle můžeš mít taky celej život už! Nedejse!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:04
@Anonymní píše:
Měla jsem trhlinku taky tím směrem, plus při vytahování dítěte se mi asi doktor v té oblasti nějak zapřel rukou nebo nevím, bolelo mě to celé šestinedělí jak kdyby mě tam někdo nakopnul. Upřímně několik týdnů jsem se neměla odvahu podívat jak to tam vypadá a měla jsem strach že mám po sexu. Ale vše se zahojilo bez vlivu na funkci, už mám za sebou i druhý porod bez takového zážitku. Snad to bude v pořádku! :hug:

Cítila jsem to už při porodu, jak to prasklo, doktorka na šestinedeli říkala, že nic nevidí(že asi odrene).Když jsem to viděla poprvé doma v zrcátku, brečela jsem.
Dekuju za zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:24
@Mediula píše:

To jsem hned druhý den udělala. Vrátila se tam i s manželem a řekla si o zasiti, poslali mě k primář, který na to zběžně kouknul, myslela jsem že to opraví, ale on začal křičet. že se mi tam chce vracet v dobé covidu a když je ve zprávě jen jen trhlina hráze, tak souhlasí s postupem doktorky, ještě mluvil o té menší trhlince, že ta je zhojená 8o Mohl by tam nahoře prý být steh, ale doktorka rozhodla bez, tak to tak je :( Prý by šití stejně bolelo.
Já ale nešla podat stížnost, jen chtěla pomoc, ale on to prostě tak bral a nedal se zastavit.

• Citovat
  • Nahlásit
1118
10.3.21 08:26
@Anonymní píše:
To jsem hned druhý den udělala. Vrátila se tam i s manželem a řekla si o zasiti, poslali mě k primář, který na to zběžně kouknul, myslela jsem že to opraví, ale on začal křičet. že se mi tam chce vracet v dobé covidu a když je ve zprávě jen jen trhlina hráze, tak souhlasí s postupem doktorky, ještě mluvil o té menší trhlince, že ta je zhojená 8o Mohl by tam nahoře prý být steh, ale doktorka rozhodla bez, tak to tak je :( Prý by šití stejně bolelo.
Já ale nešla podat stížnost, jen chtěla pomoc, ale on to prostě tak bral a nedal se zastavit.

To je de.bil :? Na stížnost by to bylo, ale chápu, že se ti do toho třeba nechce. A nemůžeš zavolat své doktorce? Vysvětlit ji to, snad bude ochotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:35
@Leny5 píše:
Tak tak! to není sranda - covid odezní ale tohle můžeš mít taky celej život už! Nedejse!

Přesně tak jsem to brala taky, doktor ale ne.Ale pro mě to vypadá děsivě, ta „rozpulena“tecka močové trubice, pak rýha nahoru a krvavé misto.On dělal celou dobu, že nevidí, pak řekl, že stehy se dělat může a nemusí a pak zas mluvil jen o hrázi a že mám s sebou dceru, kterou chci nakazit covidem, že jí beru s sebou :,( :,(.Ale je to viditelné na první pohled. manzel to vidí. Doktor to kdoví proč vzal jako útok, asi zejsme já nebo manžel řekli, že to není ve zprávě..ale on po přečtení nechtěl ani zkontrolovat.

• Citovat
  • Nahlásit
64378
10.3.21 08:36

Dr je debil, asi se špatně vypsal. Rozhodně bych se tam vrátila, nebo se obrátila na jiného dr. Měla jsem, bolelo to jako svina, naštěstí zahojeno bez následků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:46
@Mediula píše:
To je de.bil :? Na stížnost by to bylo, ale chápu, že se ti do toho třeba nechce. A nemůžeš zavolat své doktorce? Vysvětlit ji to, snad bude ochotná.

Ano můj doktor je tam v pátek, měli plno, ale sestřička mě tam vmáckla. Nevim, co teda udělá, ve své ordinaci, ale snad poradí. :roll: Je mi smutno z toho, jak se ve velkých nemocnicích chovají k maminkám.
Já jsem se to v té porodnici snažila vysvětlit, ale asi měli pocit, že jdu napadnout tu doktorku, že to nezasila, al to jsem ani neřekla, jen, že to ješte krvácí a chtěla bych to ošetřit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:54

Ahoj zakladatelko,
měla jsem taky problém se šitím, šila mě mladá doktorka, které to nářadí padalo z rukou atd. Škoda slov, vracela jsem se do porodnice, kde jsem rodila třikrát, byli tam tři různí lékaři a všichni dělali, že nic nevidí. Přitom problém jsem jasně viděla nejen já ale i manžel. Nakonec mi primář, ke kterému jsem se dostala naposledy na férovku řekl: Máte zdravé dítě, tak co byste ještě chtěla. Rodila jsem v Neratovicích. :poblion: Zachránili mě v Rakovníku na estetické gynekologii v Rakovníku, tam mi samozřejmě potvrdili, že problém vidí a vyřešili to. Nevím odkud jsi, ale kdyžtak zkus.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:56

Jo a ještě jsem tam dostala info, že je to zcela normální, že v porodnicích, kam se maminky s problémovým šitím vrací dělají, že problém není, že ho nevidí. Zvěrstvo :pocitac: To ten primář neměl špatný den, jak tu někdo psal, to tak prostě je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:59
@martina.se píše:
Dr je debil, asi se špatně vypsal. Rozhodně bych se tam vrátila, nebo se obrátila na jiného dr. Měla jsem, bolelo to jako svina, naštěstí zahojeno bez následků

Byl naštvaný už kdyz jsem tam přišla. Při čtení zprávy, o kterou si řekl, choval se neurvale, i u toho vyšetřování. Premýslela jsem, i jestli si to od néj vůbec zašít nechám :roll: -ale to nakonec nechtěl.
A měla jsi i nějaké šití nebo osetrení nebo se to zahojilo samo???
Mé to jen na sále zasypali pudrem.PA teda říkala doktorce aby udělala 1-2 stehy, říkal manžel, ale ona nechtěla, že je to přes krev neprehledne a pak to zkontroluje..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:02
@Anonymní píše:
Ahoj zakladatelko,
měla jsem taky problém se šitím, šila mě mladá doktorka, které to nářadí padalo z rukou atd. Škoda slov, vracela jsem se do porodnice, kde jsem rodila třikrát, byli tam tři různí lékaři a všichni dělali, že nic nevidí. Přitom problém jsem jasně viděla nejen já ale i manžel. Nakonec mi primář, ke kterému jsem se dostala naposledy na férovku řekl: Máte zdravé dítě, tak co byste ještě chtěla. Rodila jsem v Neratovicích. :poblion: Zachránili mě v Rakovníku na estetické gynekologii v Rakovníku, tam mi samozřejmě potvrdili, že problém vidí a vyřešili to. Nevím odkud jsi, ale kdyžtak zkus.

Dekuju za reakci a na té estetické gynekologii ti to dělali hned po porodu nebo až po zahojeni?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:46

Byla jsem tam 7 týdnů po porodu a zhojené to nebylo ani omylem tou dobou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat