Poraneni pri porodu vs. porod bez poraneni?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 10:20

Poraneni pri porodu vs. porod bez poraneni?

Holky, kolik porodu konci bez poraneni nebo s minimalnim poranenim? A jak dlouho vas poraneni bolelo? Pro vysvetleni: mela jsem po IVF jeden steh uvnitr a obcas me to misto boli i 3/4 roku pote. Takze z toho mam obavy a bohuzel moc neverim, ze se dokazu u porodu uvolnit a nebudu panikarit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14860
1.1.22 10:28

Rodila jsem 3×. První porod 3 stehy, další dva úplně bez poranění. Ale měla jsem malý děti 2850g, 3330g, 3270g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8749
1.1.22 10:48

2× bez poranění - 3770g a 3660g
Nic jsem netrénovala, jedla jsem sezamove semínko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567
1.1.22 10:49

Hlavne se uklidni :hug: Sice nepises kolik casu Ti do porodu zbyva, ale je to vlastne jedno, hodne dela hlava a pozitivni mysl, taky treba na klasicky porod nedojde a pujdes na cisare nebo budes mit epidural… je tolik variant.

Neboj, nejak to dopadne a verim, ze dobre. Jinak ja dva porody, prvni nastrih a druhy male poraneni a skoro bych rekla ze nastrih byl lepsi, to “male” obcas citim, ale je to dano umistenim (anebo tim ze nastrih sila zkusena ddoktorka a male poraneni medik? :think: )

Muzes zkusit vsechny babske rady aby to slo hladce a pokud mozno bez poraneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5940
1.1.22 10:52

2 porody. První vnější i vnitřní šítí, hojilo se až do konce šestinedělí, dlouho jsem si nemohla sednout.. hrůza. Druhý porod úplně bez poranění… druhý porod po osmi letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683
1.1.22 10:53

Já porodila dítě 4140 g téměř bez poranění, jen 2 kosmetické stehy a nic jsem pro to neudělala :mrgreen: Snad jen to, že jsem se porodu nebála, těšila jsem se na něj a věřila jsem svému tělu. Je to hodně v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8749
1.1.22 10:53

@Helca83 prosím Tě, co má epidurál společného s poraněním nebo neporanenim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 11:05

2 porody bez poranění a bez velké ztráty krve. Obě děti 3450g, 50cm. Nikdy jsem netrénovala, postavu mám normální. Lněné semínko jím od cca 15, takže v době porodu 12 let :lol: nevím jestli to bylo díky semínku. Ale také jsem se až do porodu hodně hybala, chodila jsem třeba 10km denně a také jsem věřila tělu a lékařům, že vše dobře dopadne. Podle mě pohyb a mysl udelalo nejvíc.

• Citovat
  • Nahlásit
8605
1.1.22 11:07

@bublinek epidural povoluje svaly, takže částečně může od poranění pomoci. Ale jistota to samozřejmě není. Tohle mi říkal lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1719
1.1.22 11:58

5× absolutně bez poranění ;) Děti 4050g, 3500g, 3700g, 4220g a 3600g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
1.1.22 12:30

Prý až 80%. V těch zbývajících 20% by měl být proveden nástřih. Realita českých porodnic? Někde jinde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28204
1.1.22 12:39

2 děti 4200g a obě bez poranění nebo šití. První s epidurálem, druhé šlo tak rychle, že se nestihlo nic. Necvičila jsem ani nejedla nic na porod, prostě tělo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8605
1.1.22 12:41
@Kolicek95 píše:
Prý až 80%. V těch zbývajících 20% by měl být proveden nástřih. Realita českých porodnic? Někde jinde…

Hele nevím, ono je to dost často o ženských hysterkach. Já byla v jedné pražské porodnici, na kterou se vcelku nadává a teda co se týká gynekologie a porodu tak vše šlo úplně spontánně, dokonce doktor mi radil jakou si mám zvolit polohu atd. Šestinedělí už tedy byla katastrofa, ale k nastrihu mě nikdo nenutil. Ale fakt, že já spolupracovala, neřvala jak pominuta atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
1.1.22 12:48
@bublinek píše:
@Helca83 prosím Tě, co má epidurál společného s poraněním nebo neporanenim?

Za sebe myslím, že žena bez epiduralu lépe cítí, vnímá svoje tělo i dítě. Instinktivne ví, kdy tlačit. Neumím si ptedstavit, že v případě epiduralu toto dělá na povel personálu? :nevim: Nebo jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567
1.1.22 12:48

@bublinek no ze to v tu chvili neciti, ne? Pochopila jsem zakladatelku tak, ze uz ted dopredu se boji te bolesti primo pri porodu. Jestli jsem neporozumela spravne, tak se omlouvam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat