pořás se s tím nemůžu vyrovnat

Anonymní
7.12.09 14:34

pořás se s tím nemůžu vyrovnat

Se svým manželem jsme spolu již 8 let-z toho 4 roky spolu bydlíme, 3 jsme menželé a máme roční mimi. Pořás se asi vnitřně nemůžu vyrovnat s tím, jak napůl ošklivý začátky jsem si s ním prožila. Byli jsme sice hodně mladí, ale stejně..První 2 roky jsme se sice šíleně milovali, ale nevím, jestli to bylo jeho mládím a nevybouřeností(bylo mu 23 když jsme se poznali), ale dost mě taky trápil. Nemám dodneška přímý důkaz o tom, že mi byl někdy nevěrný, ale jsem si tím vlastně jistá. věčně měl v mobilu sms od nějakých holek a někdy docela dost intimní atd..Podotýkám, že sem mu tam nikdy sama nelezla, ale vždy jsem ji objevila náhodou, když jsem od něj volala nebo psala sms..Od tý doby,co jsme spolu začali bydlet se úplně změnil, myslím, že ho ženy absolutně nezajímají, mobil je úplně netknutý, kolikrát ho mám kvůli volání celý den..Prostě už pár let seká dokonalou latinu a zajímá ho jen naše dítě a já a ani nikam nechodí. Problém je v tom, že já nemůžu zapomenout a ikdyž je náš vztah super, najednou si vzpomenu na všechny ty hnusy a jsem pěkně protivná..Asi se budete divit, proč jsem do toho všeho sním šla, ale on byl na mě hodný pořád a musím říct, že celých 8 let sním bylo fajn až na ty hnusný chvilky..Dokonce jsem mu to jednou vrátila a vyspala se s jedním klukem, který mě fakt oouzlil, ale cítila jse, že to dělám jen proto, abych mu to vrátila..Já si nemůžu pomoct, je to tak dávno, ale sem tam dostanu záchvat vzteku když si na to vzpomenu..Nebo co hůř, když nějakou tu holku potkám(bydlíme na malým městě a vesměs vím, kdo to tak mohl být)..Dnes se o tom už vůbec nebavíme, ale já nezapomněla..A přece jen mu nemůžu říct, když jsem naštvaná, že je to kvůli tomu, že mi byl pře 6lety nejspíš nevěrný?Koukal by na mě jako na cvoka. Jinak máme teď super vztah, tak proč to kazit a babrat se v minuosti. Jak se stím mám vyrovnat?Vždyť jsem mu to odpustila, jinak bych s ním nebyla.Tak proč nemůžu zapomenout?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.12.09 15:22

Hele já bý tebou, tak se na to vykašlu, máte teď krásný vztah jak píšeš. Prcka a máte se rádi. To co bylo nemá asi cenu řešit. Mě přítel taky loni ulítl s jednou puboškou a dneska už se v tom nehrabu. Ničeho tím nedocílíš, akorát se zbytečně trápíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9218
7.12.09 15:34

Nevidím na tom nic hrozného, můj bývalý mi dělal horší věci (a tím nemyslím žádné násilí nebo tak něco), bylo to spíš psychické a uvědomila jsem si to až zpětně.

Navíc mobil a SMS jsou dost špatné důkazy, uvědom si, že všechno může mít víc výkladů, já si třeba taky píšu s kamarády dost „intimní“ věci, kdyby to četl někdo, kdo nezná kontext, tak by to taky mohl být důkaz. Pokud jsi nenašla něco ve smyslu „Díky za včerejší báječný sex“, tak bych to jako důkaz nebrala…

A rozhodně bych na to nevzpomínala jako na „hrozné věci“. Pokud tě miluje a ty jeho, dává ti to najevo a jste spolu šťastní, tak na takové věci vůbec nemysli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
7.12.09 15:52

Ahoj,
asi Tě moc můj názor neuklidní a nepotěší,nicméně i já se přikláním k názoru,že by ses měla snažit na to rychle zapomenout. Vždyť co je lepší, než mít milujícího muže, který se o Vás stará a zajímá a nepoletuje někde s kamarády…Píšeš, že jste tehdy byli mladí…že vlastně nemáš jistotu-co když ho leta podezříváš zbytečně a zbytečně se tak trápíš? A zbytečně jsi ho i podvedla-vlstně jen ze strachu, který není ničím podložen…Já bych asi na Tvém místě byla ráda a šťastná za to,že mám zdravou a fungující rodinu, milujícího muže a raději bych se moc nevracelo do doby před 8 lety…proč také…i kdyby na tom všem bylo něco pravdy,dnes už to nezměníš, čas nevrátíš a vrásky přiděláváš jen sama sobě…Přeju pevné nervíky a hlavně ať se Ti to v hlavince všechno nějak vytříbí a poskládá,aby Tě už chmury netrápily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
7.12.09 16:35

Jo, žárlivost je pěkná mrcha, měla bys se sebou v tomto směru něco dělat, jinak ti zničí pěkný vztah. Existuje na to takové mentální cvičení. Zkus mu v duchu dopřát ty nejkrásnější a nejlepší milenky světa a s nimi ať prožívá ten úplně nejlepší sex tolik, kolik jen zvládne. Ale musí to být od srdce, ne že mu k tomu budeš přát, aby při tom chytnul filcky :mrgreen: Je to docela osvobozující a za pokus nic nedáš :wink: (samosebou, že o tom cvičení nebudeš manželovi vyprávět)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
7.12.09 17:29

Ahojky, taky bych to neřešila. Když Tě to bude trápit fakt hodně, tak si s ním o tom promluv - i když otázka je, jak to vezme a jestli se to spíš mezi vámi nějak nenaruší. Měla ses ho zeptat, když to bylo aktuální - nejvíc problémů ve vztahu je ve vzájemné komunikaci. Jestli Ti nevěrný byl, tak je lepší to nevědět a nepátrat po tom. Ale nějaké smsky nemusí vůbec nic znamenat. Buď ráda, že ho máš, že se máte vy všichni navzájem a zkus se tím netrápit. Myslím, že spousta a spousta holek tady na webu má své zkušenosti s nevěrou nebo jinými bouřlivými chvilkami ve vztahu, ale pokud to dál klape, tak nemá cenu se za tím ohlížet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
7.12.09 17:37

Ahoj taky bych to neresila,pises ze nemas zadny primy dukaz krome sms od holek o tom ze ti byl neverny tak bych na to nemyslela a hlavne nad tim nepremyslela.
Co by nektere z nas daly za to mit doma takoveho chlapa jako mas ty :-?
Klape vam to,muze zajimas JEN ty a dite tak si toho vaz a nebabrej se v tom.
Jak pises odpustilas mu,no zapomenout je horsi a tezsi ale proc se o to nepokusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9592
7.12.09 18:16

Ahojky, nemáš žádný přímý důkaz o tom, že tě podvedl. Máš ho ráda, to je cítit z tvého psaní a nejspíš s ním chceš i zůstat.
JAk už holky psaly, tak jsi to měla řešit, když to bylo aktualní a vyjasnit si to. Teď je na to nejspíš už trochu pozdě. Vím, že tě to sice užírá, ale nadruhou stranu jsi mu možnou nevěru oplatila skutečnou nevěrou. A pokud tě opravdu podvedl, tak opět, oplatila jsi to stejnou mincí. Tím, by jsi to měla uzavřít a odpustit a zapomenout. Podle mě, když to teď začneš moc řešit a případně to řešit i s manželem, tak si zbytečně můžeš zkazit fungující vztah a i manžel ti může přestat věřit a pak se to poveze ( přeci jen, je to už pár let ), třeba taky ne, ale moc tomu nedávám, že by jste si hned řekli, tak to smáznem a jedeme dál… Samozřejmě záleží taky na tom, co chceš ty.
Nejsem v tvé kůži a nejsem zastáncem takového způsobu řešení, ale stalo se, tak jak už jsem napsala, uklidňuj se tím, že jsi mu to oplatila.
Držím palce, ať máš spoustu dalších let spokojené manželství :wink: :-D a tohle tě už přestane trápit. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
7.12.09 18:23

Já teda nevím, ale myslím si že už je to dost dlouhá doba, abys zapomněla. Hlavně se trápíš jenom Ty sama a vlastně pokud stejně nemáš žádné důkazy, tak bych to asi neřešila, protože tak jak píšeš, odplata z Tvojí strany už byla, i když to nevidím jako zdárné řešení… a hlavně holky píšou dost intimní sms, aniž by s ním musely něco mít a chlapům tohle samozřejmě dělá dobře, jelikož jsou ješitní a takovému flirtování přes sms se ani nebrání a hlavně jim na tom nepřijde nic špatného. :-?
Pokud se s tím pořád trápíš, tak to asi nějaké řešení chtít bude, protože pokud máte momentálně hezký vztah, tak Tvůj přístup k němu asi není moc férový. Buď bych zkusila najít nové bydlení někde úplně jinde, abys neměla na očích ty holky nebo možná i nějakou poradnu.
V tomto případě je asi každá rada drahá, jelikož by asi každý reagoval jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
7.12.09 19:05

Souhlasím s Berdou, chlapům to dělá dobře. Taky jsem měla podezření u toho svého, tehdy mi bylo 18 a vlezla jsem mu do mobilu. Ne omylem, ale úmyslně. No a co jsem tam nenašla. Taky dost peprné sms. Jenže já horká hlava hned jsem mu to vytmavila. Tehdy se na mě strašně naštval (právem), co mu lezu do mobilu a kdyby to prý mělo něco znamenat, tak to přeci v telefonu nenechá. Později jsem se od jeho kamaráda dozvěděla, že měl holku a ten můj měl otestovat, jestli je to rozhoďnožka tím, že si s ní jako smluví rande. Přítel mi to tehdy nevysvětlil, protože byl naštvaný a nechal mě v tom pěkně topit :mrgreen: . Asi o rok později za mnou přišel se slzami, že neví, co má dělat, ale že se asi zabouchl do mé kamarádky, ale že má rád i mě a neví co s tím. Dost krušné období, ale nakonec jsme spolu zůstali, teď je tomu 7 let a máme spolu úžasné (ač náročné :lol: ) miminko. Hodně jsem se rozepsala, ale chtěla jsem ti tímto říct, že ne všechno je přesně takové, jak to vypadá a važ si toho, že teď je to ok a přestaň řešit minulost. Musíš udělat silnou čáru a neřešit. Je to těžké, ale ty jsi byla stopro nevěrná a představ si, jak by tomu tvému bylo, kdyby to zjistil? Nebo jen tušil? Přitom on v tom skutečně mohl být nevinně. Teď už to nezjistíš, proto se na to vyprdni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.09 19:45

Asi máte pravdu. Celkem se mi ulevilo, když vidím, že to nikde není dokonalé..Možná jsem to až moc zdramatizovala, vzpomenu si na to tak 2-3× měsíčně, takže to ta hrozný není :-)
Myslím na tak na 99%, že mi nevěrný byl.Ale ono to asi úplně čisté nebude nikde..Teď se musím snažit, aby se to už nikdy neopakovalo..Vlastně na jednu stranu je to i dobře, Aspoň i po 8 letech vidím, že mi není ukradený. bylo by asi dost špatný, kdyby mi to bylo jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
1299
7.12.09 21:58

Pokud máš potřebu o tom diskutovat, tak Ti na něm rozhodně záleží, v opačném případě by to bylo opravdu smutné, protože by Ti byl asi lhostejný. A jestli nad tím přemýšlíš 2-3 měsíčně, tak to ještě není tak špatné, ale asi bych se nad sebou zamyslela a zkusila něco udělat se sebou, abych na to nemyslela vůbec, když ten vztah je teď v pohodě. Asi to bude ještě delší dobu trvat, ale pokud s ním chceš zůstat, tak Ti nic jiného nezbývá.
Jinak bych za tím udělala taky silnou čáru, tak jak píše Kakika, protože Ty opravdu víš že jsi mu byla stoprocentně nevěrná, tím pádem i kdyby to tak bylo z jeho strany (i když si tím nemůžeš být jistá, když nemáš žádné hmatatelné důkazy), tak mu nemůžeš ani nic vyčítat. Prostě to musíš hodit za hlavu a užívej si toho co teď doma máte. :-) Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.09 22:38

Asi budu téměř jediná, ale být na tvém místě - pokud máte dobrý vztah a upřímný, je to věc, která tě trápí (asi jo po tolika letech, když na to pořád myslíš), na tvém místě bych si s ním o tom promluvila. Samozřejmě nesmí dojít na vyčítání, obviňování - spíš prostě že tě něco trápí, že bys mu to chtěla sdělit, aby tě to pak už netrápilo. Protože podle toho, co píšeš, jsi asi dost citlivá žena (mimochodem to znám, mám to taky tak) a pokud s tím něco neuděláš, bude tě to trápit dál. A nebo pak návštěva psychoterapeuta. Ale podle mě tě trápí to, že nevíš, jak to vlastně tehdy doopravdy bylo a taky možná to, že jsi mu byla nevěrná ty. V takovém případě však jinak, než že si s ním o tom promluvíš, pravdu nezjistíš..držím palce, aby jste měli i nadále spokojený vztah a všechny další problémy se vám vyhýbaly obloukem..aspoň jak to půjde. Važte si toho pěkného, co mezi vámi je. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjanekk2
10.12.09 20:51

Ahoj,
nevidim duvod, proc o tom doma nezacit. Bez vycitek.
Ovsem me z toho tveho vypraveni spis vychazi, ze TY mas vycitky, zes ho podvedla a ventilujest to vztekem na nej, ze to udelal prvni a vlastne te k tomu dohnal (i kdyz nemas ZADNY dukaz o tom, ze ti opravdu neverny byl) :nevim:
jana

• Nahlásit
  • Citovat
540
12.12.09 19:38

Ahoj,
promluvit si o tom by bylo pro tebe dobré, aby jsi věděla o čem to bylo(i kdyby to bolelo)a pak udělat dlouhou tlustou čáru, nebo se v tom nehrabat a nechat to tak? Asi se musíš zeptat sama sebe co potřebuješ, aby jsi mohla jít dál.
Ale nejsem v tvé situaci, tak se mě to radí, opravdu nevím jak bych se zachovala. Fajn je že vám to teď funguje, bud za to vděčná, nekteří chlapi se vydovádí, když jsou mladí a jiní to mají na furt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama