Pořídili byste sourozenecký kočár?

Anonymní
20.7.15 14:19

Pořídili by jste sourozenecký kočár?

Ahoj všichni, předem prosím o zachování anonymu.

Máme dcerk teď momentálně 22m a v začátkem listopadu přibude sourozenec, měla jsem v plánu šátkovat, ale v těhotenství se mi udělala břišní kýla a tak budu rodit císařem, abych ji náhodou nevytlačila. Doktoři mi šátkovat nedoporučili. Ale o co jde, mluvila jsem o tom s manželem, že nevím co budu dělat, že jsem měla v plánu mít starší v golfkách a mladší v šátku a teď to prostě padlo, začala jsem uvažovat nad sourozeneckým kočárem. To se ale manželovi moc nelíbí, prý do toho malá nevleze a budu to používat tak týden a že dvouletý dítě už má chodit normálně pěšky… Jenže… on za celou dobu, co se narodila jí měl venku max 5× sám a to ještě z dob, kdy byla nechodící, neví, že skoro nic neujde, že se ráda vozí a ráda v kočárku i spinká, nedokáži si představit sitaci, že jdu do 1 km vzdáleného obchodu a cestou zpět povezu mimino, nákup + ještě ponesu starší. Dost jsme se kvůli tomu chytli, protože se momentálně má doplácet a zaplatit spousta věcí, takže ano, podle něho je to zbytečnost, slíbil, že prý bude chodit s náma odpoledne po práci, jenže to vím, že nebude, protože když přijde, tak většinou spí a navíc i kdyby chodil, tak já se do 15h doma s dětma zblázním, jsme hodně venku, jezdíme k babi, na nákupy, na hřiště atd.. prý se nám okolí bude smát, s čím to budu jezdit, mám v plánu jané twin two… :nevim: korbička + sedačka. Ach jo maminy, co myslíte, je to zbytečnost? Navíc to bude na zimu, já si myslím, že není? :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69014
20.7.15 14:21

Mám rozdíl 25 měsíců… pořídila jsem Perego Duette a jezdila s ním skoro rok a půl. Za mě to rozhodně zbytečnost není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
20.7.15 14:24

Já mám ročka a lenivého tříleťáka a máme dvojgolfku, nemůžu si jí vynachválit :)
Ale možná by stačilo stupátko ke kočárku, ne? Ale pokud je zvyklá v kočárku spát, tak ten dvojčecí úplně v klidu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
20.7.15 14:26

Rozdíl mezi dětmi mám skoro přesně 24m a sourozenecký kočár jsem nepořizovala. Holka byla zvyklá chodit od chvíle, co jsem zjistila, že jsem těhotná.

Na druhou stranu, mám všechno relativně blízko a když jsem potřebovala jít dál, vyšla jsem včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
20.7.15 14:29

Resim tn samy problem, akorakt rozdil mam 18meicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
20.7.15 14:30

Zalezi kde bydlite, jake mate dostupnosti atd. Zkuste mozna u nekoho skate nebo v kocaru spi pravidelne? Treba by skate stacil na prekonani nutnych vzdalenosti. Ja budu mit rozdil 27m, dcera kocar tak od 18m pouziva jen vyjimecne, jak jsem otehotnela, prestali jsme ho vozit a prestala jsem ji nosit, zvykla si hned, ze ma nozicky nebo motorku/kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9157
20.7.15 14:30

Taky bych sourozenecký kočár pořídila. Obě moje děti hodně využívaly kočár dlouho po druhých narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
20.7.15 14:31

Osobně souhlsím s tvým mužem :nevim: Dvouleté dítě už opravdu zvládá chodit pěšky, ale když ho nikdo nenutí, proč by se snažilo :think: Mě dcera taky samozřejmě nechtěla chodit pěšky, chodili jsme nejdřív kratší trasy a postupně prodlužovali. Taky pomohlo, když mohla vézt kočárek pro panenky, připadala si jako velká holka ;) Ale učila jsem jí to s tím, že prostě bude chodit pěšky a hotovo. Ne, že když se jí nebude chtít, vrazím jí do kočáru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
20.7.15 14:36

Záleží na dětech a podmínkách, mám rozdíl 2,5 roku a už jsme to dali i bez stupátka, ale celé léto jsme měli doma babičku, tak se ještě tu a tam vozil, pak jsem šátkovala, taky po císaři, nikoho jsem se neptala :oops:
Pokud by byl rozdíl kolem 2 let, tak jsme dvoukočár kupovali. Denně ale chodíme minimálně 3-5 km na jeden zátah a většinou to máme 2× denně. Navíc starší odmítal v zimě chodit. Vadila mu ta zima.
Být tebou, tak malou cíleně trénuju a počkám do listopadu, děti se hrozně mění, teď to může vypadat beznadějně a za 4 měsíce ji neudržíš v kočáru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41940
20.7.15 14:37

Anonymní, vyšli takhle manžela s dcerkou za ruku na nákup a uvidíš, jestli nezmění názor :mrgreen: :mrgreen: V tomhle je každý dítko jiný, nám první běhalo od 18m do kočáru nesedlo, druhý 2,5r je lenivé až běda, neumím si představit mít k ní teď mimino a ona že by měla chodit jen tak za ruku. Takže v tvé situaci bych sourozenecký kočár pořídila. Pokud manžel kafrá, možná bych zkusila ještě takový kočár, který se pak dá používat potom i jako mono :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
20.7.15 14:37

Ahoj, tak řekla bych, že jsem uvažovala dost podobně…syn je narozený v září, ted je mu také 22 měsicu, v srpnu čekáme druhé, tedy necelé 2 roky rozdíl…na sourozenecký kočárek jsem koukala už dříve a také přemýšlela, zda-li koupit nebo ne. Jak řikáš manžel je hodně v práci, dělá často 24h a tak jsem s dětmi venku především já…ráda chodím na dlouhé procházky, syn mi sice už v kočáru nespí, ale je pravda, že kolikrát se po delší procházce už chce nest, když jde s nami manžel, vezme ho, když ne, musí to holt dojit a dojde. Chodí hodně, od roka a kočár jsme nepoužili ani nepamatuju, golfky nemame. I přesto všechno jsem to zvažovala, jelikož nevim jak bude reagovat, až se mimčo narodí, ještě pak začne zima, jak řikáš tahnout mimino, nákup a k tomu vztekajici se dítě nic moc…Takže jsem se rozhodla, že sourozenecký kočár pořídím, nějaky starší z bazaru, pro jistotu, i kdybych ho neměla využít, tak ho holt pošlu dal, le budu mit jistotu, že pokud potřeba bude, budu ho mit po ruce. Manžel měl stejny nazor jako ten tvuj, přičemž jsem mu řekla, že s dětmi jsem venku hlavně ja, on chodi do práce, tak at to nechá na mně, že ja tu s dvěmi dětmi budu, on ne. Oznamila jsem mu, že jsem našla bazarovy kočár, za slušnou cenu, že časem ho určitě prodám. Tak to prostě vzal, nic jineho mu nezbylo :mrgreen: Jo a mam Jane twintwo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2920
20.7.15 14:42

Náš malý se narodil, když starší dcerka měla necelých 25 měsíců a zvládli jsme to bez dvojkočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
20.7.15 14:51

Já pořídila jen stupátko a nelituju. Ale pokud by byl starší zvyklý spát v kočárku, asi bych nad dvojkočárem bývala pouvažovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
20.7.15 14:52

Doporučuju ti počkat, uvidíš jestli se starší rozchodí nebo ne a dneska se ten kočár dá koupit kdykoli. Jinak bych cíleně vyndávala z kočáru, nebo šla na prochajdu bez kočáru aby si zvykala, oni ty děti jak zjistí že mají volnost pohybu a že je to vlastně fajn najednou ten kočár nepotřebují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
20.7.15 14:56

Záleží na tobě, na vašem dítěti a miminku. Můžeš mít mimčo tak uřvané, že s kočárem vyjedete jen na nejnutnější dobu a to malá ujde (zažila jsem). Mimčo se má narodit cca za 4 měsíce, za tu dobu se dcerka může ještě hodně rozchodit, zvlášť, pokud jí dáš příležitost. Za mě by stačil skejt ke kočárku. Mám kluky 25měs od sebe, staršího jsem prostě trénovala chodit, šlo to. Mladšímu jsem kolem 2. narozenin taky sebrala kočár. Třetí je lenošná, ale trénujeme, kočár bude mít o fousek déle taky kvůli rychlým přesunům, když starší vodím na kroužky apod., ale nehodlám ji nijak rozmazlovat. Děti radši ujedou delší vzdálenost na motorce (odrážedle) než pěšky. Osobně bych dvojkočár nekupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama