Pořídit nový sporťák? Prosím o radu :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 13:41
Pořídit nový sporťák? Prosím o radu :)

Zdravím jdu tedy také s dotazem.
Máme kočárek Baby Merc Zippy Q. Je naprosto nádhernej, ale bohužel nám byla hluboká korbička malá a tak sme nasadili sporťák. Máme ho naležato což by ani nevadilo, je lehkej což se mi na něm líbí. Ale zatraceně moc mi vadí, že nemůžu dát nic do košíku pod kočár. Když tam chci něco dát strkám to bokem a třeba tašku s mlíkem od malýho tam nedám. Taky mi celkem vadí, že nejde přehodit rukojeť, musí se přehodit celá ta korbička. A taky nám ta hluboká korbička s autosedačkou už zavazí a tak se ptám uvažuji zda pořídit už jen sporťák. Samozřejmě aby šel dát do lehu. Koukala jsem a asi jsem už i dva nebo tři vyhlídla, ale pořád váhám. Chtěla bych opět nafukovací kola ačkoliv se prý do terénu nehodí- já měla za to, že je to naopak. A taky by mě zajímalo jak se vám třeba čistě se sporťáky cestuje? Bydlíme na vesnici takže jezdíme autobusem. A pak taky našla jsem parádní kočár, ale má jen 3 kola. Myslíte, že by se s ním dobře jelo? Máte někdo zkušenost se značkou Jeep? Casual Play nebo Quinny? Rozhoduji se právě mezi nimi a na co si dát třeba při výběru pozor? Předem děkuji. :think:

Reklama

Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7567 příspěvků 17.04.18 14:06

Přesně proto všem doporučuji kupovat sólo sporťák a sólo hluboký.

Dle toho co píšeš ti kočárek hodně vadí, tak ho prodej a kup takový co ti bude vyhovovat. Budeš se totiž pořád jen víc a víc rozčilovat. Ty vady ti budou vadit spíš víc než, že by ses s nimi smířila.

Jinak záleží kam se sporťákem budeš jezdit. Já jezdím po městě, takže jsem koukala spíš po sporťáku-golfkách. Takže u mě bylo důležité - položit dítě co nejvíc do lehu (nemám ráda kolebkové ležení), co nejlehčí, co nejužší a celkové nejmenší.
Já jsem nakonec skončila s http://www.petiteetmars.com/produkt/easy/

Jediná jeho nevýhod, že není do terénu. Tam já ale chodím převážně s nosítkem.

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 17.04.18 14:30

@Elfryt Obří sporťák jako Jeep se na cestování busem moc nehodí. Pokud vám nejezdí něco s obří plošinou pro kočárky, tak se s ním ani pořádně nevejdeš.

Nafukovačky jsou do terénu naopak fajn, protože je to další extra odpružení.

Casualplay a Quinny jsou dobré značky, ale těžko hodnotit, když nenapíšeš typ, co sis vybrala. Ale chtěla si velký přístupný košík. Na vsi asi nebude nic extra cesta, takže větší kola (ideál je, aby například přední nešla pod 9 palců). Prcek je větší, takže asi bude v tabulkách krapet výš i dál, takže koukat, aby byl sporťák dost velký.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 14:37

S dovolením se zahackuju, protože jsme právě přešli na sportovní verzi Dorjanu (dostali jsme po ségře) a jsem naprosto vzteklá. Na zimu asi super, je celý obalený, ale neskladny, těžký a hnusný. Asi blbý dotaz, ale do kolika kg se tak ty děti vozí? Koukala jsem na ten Petite a Mars, od @Netopirek a tam píšou do 15kg. A nevím, jak potom v zimě, máme 8 měsíční, tak jen tak z kočáru nevyleze. Mám v podstatě stejné požadavky, jako ty, zakladatelko.

Netopirek
Echt Kelišová 7567 příspěvků 17.04.18 14:45

@Myssicka moje dcera má dva roky a 11kg. Takže u mě to není problém. Já jsem teda měla vždycky kočárky do 15kg. Ani v okolí nemám kočárkové dítě co by mělo 15kg+
Až teď Phil and Ted mám do myslím do 30kg, ale tam se inzeruje, že je až pro 5 leté dítě

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 15:16
@Netopirek píše:
@Myssicka moje dcera má dva roky a 11kg. Takže u mě to není problém. Já jsem teda měla vždycky kočárky do 15kg. Ani v okolí nemám kočárkové dítě co by mělo 15kg+
Až teď Phil and Ted mám do myslím do 30kg, ale tam se inzeruje, že je až pro 5 leté dítě

Ok, díky :)

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 15:21

@kotyk Děkuji to mě nenapadlo že s Jeepem bych se nevešla :/ Našla jsem ještě Papiwi ten se mi taky dost líbí, ale zas nevím jestli by to nebylo jen na nějakou dobu. Já bych ho chtěla vzít z druhé ruky a bohužel u dvou předchozích není přímo napsané jaký typ to je. Našla jsem ještě Prampol gazelle ale tam zas ten košík vypadá malej. :D

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 15:23

@Netopirek Mě vadí, že je to tak blbě řešené, že se nejde dostat do toho koše a pravda, že to zabírá i dost místa no. Kdybych to věděla dřív, že nám ta hluboká korba bude tak brzo malá vzala bych jen hlubokej. Já právě bydlím na vesnici kde je terén takže potřebuju něco co to zvládne. No mám vyhlídlé 3 tak sem zvědavá, který nakonec vezmem.

selia
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 17.04.18 15:33

Já jsem s velmi podobnými požadavky měla Gesslein F6, ale měla jsme ho už od narození (s vložnou taškou). nafukovací kola jsou do terénu z hlediska jízdy super, problémom je pouze riziko defektu. Dnes už některé kočárky mají kola se vzduchovými komorami, přepíchnout nejdou, ale jízdní vlastnosti jsou jako u nafukovacích. Pokud jde o tříkolky, mají o něco nižší stabilitu, ale jak které. Nejlepší je posdait do něj dítě, odejít nabok (dávat pozor) a dítě nalákat k sobě. Když se k tobě nahne a kočárek se nakloní / překlopí :D, tak nebrat.

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 17.04.18 19:17

@Myssicka Jak dlouho budeš vozit, ti nikdo neřekne. Jedno z našich dětí se prakticky nevozilo například vůbec ;) a naše nejmladší kvůli zdraví opustila kočárek definitivně až někdy po čtvrtém roce. Ten průměr je někdy kolem dvou let s tím, že ke konci už jsou to spíš jen rychlopřevozy a případné spaní. Jestli si nejsi jistá, zda to bude stačit, protože máte cvalíka, jukni do očkováku na růstové grafy, jaký je u vás odhad. Zdravé dítě se drží plus mínus na křivce, kterou má teď.

@Elfryt Casualplay S4 (má takové velké dvojkolečko) si někdo chválí, někdo zatracuje. Ale je to tank s celkem krátkou sedací plochou. Quinny do terénu asi myslíš Speedi, to je fajn prověřený kočárek, ale už se nějakou dobu nevyrábí, takže na prohlídku s někým, kdo dokáže odhadnout technický stav. Ale je celkem lehký, stabilní, s trošku menším košíkem a nic moc boudou. Papiwi je napodobenina BGB a myslím, že si stačí přečíst recenze a z nadšení tě to vyléčí. Jinak Gazelle (košík je průměr) je neotočný sporťák, to samé Speedi a S4, a nejsem si jistá, jestli něco takového u prcka chceš. Jestli plánuješ jízdy busem, tak bych po trojkolkách obecně nekoukala. Ona totiž ta stabilita je vykoupená buď na délku nebo šířku.

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 19:25

@kotyk Aha děkuji takže nejlíp něco se čtyřma kolama moc díky Nějaký tip eda na kočár co by vydržel terén a snesl by cestování v autobuse?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 20:35

@Elfryt Ahoj, podívala bych se na Bebetto nico - z té levnější kategorie. Jestli není požadavek otočná sedačka, tak Easywalker. Nebo Concord Camino - ale pozor, jeden čas praskaly konstrukce a my ho neradi prodávali. Jaký máte finanční limit? Podle toho by se dalo snad lépe poradit.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 21:05

@kotyk díky za rady

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 19.04.18 13:19

@Elfryt Ono záleží, kolik to má stát a kolik máte doma prostoru. Nejlevnější je koupit z druhé ruky do busu golfky nebo pidi sporťák s velkým košem vhodné i pro mimčo, a po okolí drandit s klasikou s pevnými koly, třeba Inglesinu Magnum. Neuděláš sice tolik parády, ale bude to maximální poměr cena/výkon.

Nebo jít do nového levného kočárku, jako je to zmiňované Nico. Bebetto je celkem slušná značka.

Případně se vzdát otočné sedačky a podívat se po Eyasywalkeru nebo TFK.

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 19.04.18 20:40

@kotyk Mockrát díky ten Bebetto nevypadá vůbec špatně :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama