Pořídit odsávačku mléka a ohřívač lahví - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:15
Pořídit odsávačku mléka a ohřívač lahví ano nebo ne?

Krásné ráno přeji, chci se tu optat na dvě věci, jelikož jsem prvorodička tak vůbec nevím zda kupovat odsávačku mléka, jestli ruční nebo elektrickou, ale vzhledem k ceně bych se spíše priklanela k té manuální a zda avent nebo medela, je jasné že nevím jestli budu mít mléko, ale pak někde posílat manžela a objednávat ji za draho, takhle by aspoň miminko někdy mohl nakrmit i manžel, nebo když přijde návštěva a miminko bude mít hlad, můžu mít třeba vždy jedno připravené v lednici.. Nebo když si budu potřebovat odskočit.. Tím pádem je potřeba i ohřívač lahví? Ať už na umělé nebo mateřské? Asi bych se bála ohřívat to na plotně nebo v mikrovlnce, já ať už manžel nebo třeba tchyně.. A nemusela bych mít pořád vytazené prso a prostě ho občas nakrmit z odsateho mléka. Samozřejmě mám láhev od aventu která napodobuje matčinu bradavku. No a ještě jedna otázka odsávačka nosních hlenů, máte někdo zkoušet z těchto dvou? A přikládám i obrázky odsavaček a ohřívaček co pořídit :) jsem ve 33tt a už začínám mít docela strach zda to vše zvládnu. Ale můžu říct že všechno jsou drobné starosti, hlavně ať je miminko zdravé :srdce:

Přečtěte si článek: Jak vybrat kojenecké mléko pro vaše miminko?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 6317 příspěvků 21.11.18 08:24

Ohřívačku lahví kup v bazaru, pak ji můžeš za stejnou cenu prodat, ale nezbytná není. Já ji nepoužila ani jednou. Lahvičku jsem postavila do hrníčku s horkou vodou a za chvíli bylo mléko teplé. Odsávačka se mi nejvíc osvědčila manuální Medela. Tu použiješ i na odsávání přebytků mléka. A odsávačku hlenů mám Nosátko. Je na vysavač i na manuální odsávání.

Tichošlápek
Extra třída :D 10923 příspěvků 21.11.18 08:28

Odsavacku jsem neměla, ale ohřívač láhvi ano - používala jsem pak na prikrmy. Měla jsem Nuk. Odsavacku hlenu doporučuji na vysavač

eMa321
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 21.11.18 08:37

Ahoj, určitě to zvládneš :palec: Já osobně jsem na jaře řešila stejný problém. Odsávačku mléka jsem nakonec nepořizovala, podařilo se, že plně kojím. Dají se prý půjčit i v porodnici, a jak jsem zjistila, celkem není problém lehce pořídit i z druhé ruky kdykoli. Pokud máš volné peníze, a máš možnost pořízení za dobrou cenu, asi bych jí koupila. I když budeš kojit, odsávat do zásoby je fajn. Miminko může pak z lahvičky nakrmit kdokoli. Ale záleží i na miminku. U nás konkrétně malá odmítla jak dudlíky, tak lahvičky, chce být kojena jen z prsu. Pokud budeš pořizovat, určitě elektrickou, dle doporučení kamarádek ideálně Medela. Zkoušela jsem několikrát manuální a je to o ničem.
Ohřívač na lahve jsem podědila a denně teď používám na ohřívání příkrmů. Stejně tak můžeš používat jakoukoli vodní lázeň. Mikrovlnku ne, neprohřeje souměrně.
Odsávačku hlenů určitě pořiď. Rozhodně doporučuju, aby šla napojit na vysavač. Koupila jsem v lékárně, něco přes stovku stála.
Já osobně jsem po příjezdu z porodnice dokupovala hned kojeneckou váhu. Chtěla jsem mít jistotu, že je malá dostatečně kojená. I když někdo namítne, že je to zbytečná investice, mě to psychicky uklidnilo. Máme ještě i monitor dechu, ale hodně se využívá možnost půjčení v porodnici. U nás myslím stojí na měsíc 100 Kč.
Přeju hodně štěstí a zdraví, rychlý bezbolestný porod a plno radosti s miminkem. :srdce:

G.a.b.c.a20
Kecalka 395 příspěvků 21.11.18 08:46
@Anonymní píše:
Krásné ráno přeji, chci se tu optat na dvě věci, jelikož jsem prvorodička tak vůbec nevím zda kupovat odsávačku mléka, jestli ruční nebo elektrickou, ale vzhledem k ceně bych se spíše priklanela k té manuální a zda avent nebo medela, je jasné že nevím jestli budu mít mléko, ale pak někde posílat manžela a objednávat ji za draho, takhle by aspoň miminko někdy mohl nakrmit i manžel, nebo když přijde návštěva a miminko bude mít hlad, můžu mít třeba vždy jedno připravené v lednici.. Nebo když si budu potřebovat odskočit.. Tím pádem je potřeba i ohřívač lahví? Ať už na umělé nebo mateřské? Asi bych se bála ohřívat to na plotně nebo v mikrovlnce, já ať už manžel nebo třeba tchyně.. A nemusela bych mít pořád vytazené prso a prostě ho občas nakrmit z odsateho mléka. Samozřejmě mám láhev od aventu která napodobuje matčinu bradavku. No a ještě jedna otázka odsávačka nosních hlenů, máte někdo zkoušet z těchto dvou? A přikládám i obrázky odsavaček a ohřívaček co pořídit :) jsem ve 33tt a už začínám mít docela strach zda to vše zvládnu. Ale můžu říct že všechno jsou drobné starosti, hlavně ať je miminko zdravé :srdce:

Ja nevim ale nic z toho bych predem nekupovala. Ohrivacku jsem vubec nemela a odsavacku jsem kupovala jen proto ze jsem dostala zanet do prsa a chtela si tim ulevit ale stejne to tim moc neslo takze odsavacku jsem pouzila asi tak 2× a za me vyhozene penize..

Barčítko
Povídálka 42 příspěvků 21.11.18 08:48

U odsávačky mléka dost záleží, jak často ji budeš používat, což dopředu nemůžeš vědět. :nevim: Pokud budeš odsávat jednou za čas, stačí manuální, pokud by to mělo být častěji, vyplatí se elektrická. Já mám doma odsávačku elektrickou od aventu a jsem naprosto spokojená. :palec: Každopádně je dobré odsávačku i ohřívač mít, nikdy nevíš, jak to s kojením bude, až přijdeš z porodnice, já třeba první týden přikrmovala UM, než jsem měla dost mléka, takže odsávačka a ohřívač dost pomohly. ;) Jinak lahvička od aventu je fajn, ale jak si na ni malý zvykl, už prso moc nechtěl, takže bych to s ní nepřeháněla ;)

Příspěvek upraven 21.11.18 v 08:50

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:50

Za me…odsavacka vyuzita na 100% elektricka Avent..musela jsem odstrikavat a dovazet mleko do porodnice,maly byl.nedonoseny­..doma vyuzito pak jen do doby,nez se umel prisat..pak uz nikdy az skoro po 10 mesicich a to uz si prsa zvykla tak,ze nic neodsaji..Lepsi je ale medela a elektro,ale pokud je nutne odsavat casto,kdyz kojis,tak max rucni asi..ale nemam.zkusenos­t.Ohrivacka tez u nas vyuzita v dobe,kdy byl doma.a.jeste neprisaty.Pak uz jdem.nic neohrivala.Odsavani rymy…nej zkusenost s klasikou na lux,mame neco podobneho rucniho viz vyse a uplne na prd..max na takovy meziodsati kusu nudle,ale ord to vytahne a stalo to podobne.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 21.11.18 08:52

Mě odsavacku koupila segra od Aventu elektronickou a nakonec jsem ji vezla zpatky, je laktacni poradkyně, tak ať užije s nějakou matkou, která bude potřebovat… :) musela jsem kvůli vážným zdravotním problémům přestat kojit po týdnu. Takže za mě pořídit můžeš kdykoliv a jak psaly holky, tak elektronickou.

Ohřívač láhvi nemám, přijdou mi to vyhozené peníze. A to byl/je celou dobu na UM, prikrmy ohřívam ve vodní lázni.

Odsavacku na hleny máme na vysavač, malý má 5M a ještě jsme ji (ťuk, ťuk) nepoužili, takže další vec, která se dá koupit kdykoli ;)

Za mě naprostý luxus je a bude strelizator od Aventu do mikrovlnky. Na začátku na kloboucky na kojení, dudliky… pak i na lahve a teď občas vystreriliziju všechno jeho “nádobí” :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:55

S tímto přístupem- manžel/tchýně ohřeje a nakrmí, nemít vytažené prso kojit nejspíš dlouho nebudeš…

Russet
Extra třída :D 12207 příspěvků 21.11.18 09:10
@Anonymní píše:
Krásné ráno přeji, chci se tu optat na dvě věci, jelikož jsem prvorodička tak vůbec nevím zda kupovat odsávačku mléka, jestli ruční nebo elektrickou, ale vzhledem k ceně bych se spíše priklanela k té manuální a zda avent nebo medela, je jasné že nevím jestli budu mít mléko, ale pak někde posílat manžela a objednávat ji za draho, takhle by aspoň miminko někdy mohl nakrmit i manžel, nebo když přijde návštěva a miminko bude mít hlad, můžu mít třeba vždy jedno připravené v lednici.. Nebo když si budu potřebovat odskočit.. Tím pádem je potřeba i ohřívač lahví? Ať už na umělé nebo mateřské? Asi bych se bála ohřívat to na plotně nebo v mikrovlnce, já ať už manžel nebo třeba tchyně.. A nemusela bych mít pořád vytazené prso a prostě ho občas nakrmit z odsateho mléka. Samozřejmě mám láhev od aventu která napodobuje matčinu bradavku. No a ještě jedna otázka odsávačka nosních hlenů, máte někdo zkoušet z těchto dvou? A přikládám i obrázky odsavaček a ohřívaček co pořídit :) jsem ve 33tt a už začínám mít docela strach zda to vše zvládnu. Ale můžu říct že všechno jsou drobné starosti, hlavně ať je miminko zdravé :srdce:

Dopředu nekupuj nic. Ohřívačka lahví mi nechyběla a ruční odsavačkou jsem vůbec nic neodsála. Na internetu jsou neustále nějaké slevy, když se pro odsavačku rozhodneš, koupíš ji hned. Lahvičky bych dítěti nedávala, pokud chceš plně kojit. Já měla Medelu, z té se musel víc snažit jako s prsa, ale stejně to je jiné. Zkraje jsem krmila jen přes prst stříkačkou. Odsavačku mám tu na vysavač a zkraje jsem měla ruční.

Medičkaa
Kecalka 154 příspěvků 5 inzerátů 21.11.18 09:13

Já osobně jsem nepořizovala předem nic z toho. Ohrivač lahví nemám doteď, když bylo potřeba ohřála jsem láhev s mlékem v hrnku s teplou vodou. Odsávačku MM jsem šla shánět až když jsem jí potřebovala ze zdravotních důvodů asi v 6 týdnech malého. Koupila jsem manuální a vůbec mi to s ní nešlo, neodsala jsem nic a nakonec jsem se naučila odstrikavat rukou, což není nic úžasného ale těch pár dní se to dalo. Takže u nás ruční odsávačka vyhozené peníze, když už to chceš pořizovat koupila bych elektrickou. A odsávačky hlenů na vysavač jsem se bála tak jsem koupila jen obyčejnou a odsála jsem s ní prd, takže jestli bude malý ještě nemocný koupím tu na vysavač.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 21.11.18 09:14

Prvně se rozhodni, zda chceš kojit nebo ne. Pokud ano, přemýšlela bych nad odsávačkou a jednou lahví a to je tak asi vše. Já ji měla a vlastně jsem to nikdy nepoužila, dítě odmítlo pít z lahve takže smůla. Jsou i děti, co jim to nevadí, ale u novorozenců hrozi že už se nebudou chtít pak kojit.

Že si představuješ že místo vyndání prsa jen tak dáš mlíko co máš doma, to už můžeš rovnou dat um, děti se totiž kojí hodně často, v podstatě pořád.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 21.11.18 09:24

Ohřívač jsem neměla, ale odsávačku jsem musela koupit aspoň ruční, měla jsem moc mléka a malý ho nestíhal pít a začínalo mi tvrdnout, tak sem musela hodně odsavat abych nedostala zánět, dost to bolelo. Ale to klidně můžeš řešit až když přide ta situace, maji ji v každé lékárně.

Luucanam123
Kecalka 103 příspěvků 21.11.18 09:25

Ahoj, ja bych ohrivacku lahvi nekupovala, je to zbytecny vydaj zatim. Mam elektrickou medelu i rucni avent, na me to nefunguje. Malou kojim celodenne, nekdy po koupani davame dokrm jiz od porodu. V dobre porodnici by ti meli odsavacku pujcit, zkus pozjistovat, me pediatr pujcil i vahu na kontrole. Do ceho bych ale investovala, pokud nemas, da se i pujcit … monitor dechu. Je to pro klid duse, u prvnich synu jsem nemela, ale ted u dcery se bez toho neobejdu.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 21.11.18 09:27

Já sice nekojila, ale mléko se tvoří podle potřeby dítěte, takže s přístupem „budu odsávat, aby krmil někdo jiný“ taky dost možná moc dlouho kojit nebudeš.

Já měla děti hned na UM a ohřívačku lahví jsem nikdy nepoužila.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >