Pořídit si dítě v naší situaci?

Anonymní
4.3.21 09:25

Pořídit si dítě v naší situaci?

Ahoj, chci se zeptat na názor, vím, že se musíme rozhodnout sami. Mě je 35 manželovi 43. Máme dvouleté dítě. Jsem na RD s tím, že před ní jsem měla práci na neurčito, ale co jsem vyrozuměla z komunikace s manažerkou, tak mě zpět nechtějí (firma nepropouští). Prarodiče máme jen od manžela, ale ty o naše dítě nejeví žádný zájem. Zajímají je jen děti od dcery. Dceři pomáhají horem dolem, od nás chtějí jen pomoc. Manžel má náročnou práci, ale celkem dobře placenou. Hypotéku už nemáme. A já přemýšlím jestli mít ještě jedno dítě. Je mi dítěte líto, že je samo, zvlášť teď v Covid době. Sice to zvládá v pohodě, věnuji se jí, ale i do budoucna bude stále sama. Jsem na ni vlastně sama. Manžel pracuje do večera, hlídání není. Až půjdu do práce budu omezená školkou/školou. Vůbec nevím, jak budu řešit prázdniny. Dítě bude stále na táborech, protože 8 týdnů prázdnin nepokryjeme ani omylem. Školka u nás přes léto nefunguje. Chci se zeptat, měli byste další dítě v téhle situaci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
272
4.3.21 09:29

Nepřijde mi to nic mimořádného, takhle to má spousta rodičů. Do dítěte bych na Vašem místě šla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:31
@Daisy86 píše:
Nepřijde mi to nic mimořádného, takhle to má spousta rodičů. Do dítěte bych na Vašem místě šla

A jak řeší prázdniny, nemoci apod? Nechci být uštvaná matka, která má sice dvě děti, ale vlastně je vůbec nevidí, nežije s nimi, protože musí kroutit 8,5.

• Citovat
  • Nahlásit
882
4.3.21 09:34
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat na názor, vím, že se musíme rozhodnout sami. Mě je 35 manželovi 43. Máme dvouleté dítě. Jsem na RD s tím, že před ní jsem měla práci na neurčito, ale co jsem vyrozuměla z komunikace s manažerkou, tak mě zpět nechtějí (firma nepropouští). Prarodiče máme jen od manžela, ale ty o naše dítě nejeví žádný zájem. Zajímají je jen děti od dcery. Dceři pomáhají horem dolem, od nás chtějí jen pomoc. Manžel má náročnou práci, ale celkem dobře placenou. Hypotéku už nemáme. A já přemýšlím jestli mít ještě jedno dítě. Je mi dítěte líto, že je samo, zvlášť teď v Covid době. Sice to zvládá v pohodě, věnuji se jí, ale i do budoucna bude stále sama. Jsem na ni vlastně sama. Manžel pracuje do večera, hlídání není. Až půjdu do práce budu omezená školkou/školou. Vůbec nevím, jak budu řešit prázdniny. Dítě bude stále na táborech, protože 8 týdnů prázdnin nepokryjeme ani omylem. Školka u nás přes léto nefunguje. Chci se zeptat, měli byste další dítě v téhle situaci?

Já bych dítě ve vašem případě chtěla, ale ty nejsi já. To si musíte vyřešit vy dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12918
4.3.21 09:35

V tehle situacich hledaji zeny po RD nizsi uvazky, nebo castecne z domu. Skolka - u nas je vzdy jedna otevrena. Popripade si pak domluvit v praci na par tydnu neplacene volno apod.
Jinak bych do druheho ditete na tvem miste nesla, a to kvuli veku manzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:38
@Šarlota4 píše:
V tehle situacich hledaji zeny po RD nizsi uvazky, nebo castecne z domu. Skolka - u nas je vzdy jedna otevrena. Popripade si pak domluvit v praci na par tydnu neplacene volno apod.

Neplacené volno… To by mi asi v žádné práci nedali. Pracovala jsem jako účetní a DPH a závěrky je třeba udělat každý měsíc a ty nejde udělat bez podkladů, které tam v průběhu měsíce zadám. U nás školka přes léto není. Jen soukromé a ty stojí kolem 11tis bez jídla. Bydlíme v Praze a i veškeré kroužky jsou tu neskutečně drahé.

• Citovat
  • Nahlásit
25982
4.3.21 09:41

Nemít dítě kvůli hlídání mi přijde blbost, je jedno jestli má jedno dítě prázdniny nebo dve. Já nemám hlídání vůbec, babičky máme 350 km přes hranice. Ale já nemusím teda do práce pospíchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:46
@pikola píše:
Nemít dítě kvůli hlídání mi přijde blbost, je jedno jestli má jedno dítě prázdniny nebo dve. Já nemám hlídání vůbec, babičky máme 350 km přes hranice. Ale já nemusím teda do práce pospíchat.

Dobre babicky máš daleko, ale máš. Můžete k nim děti odvézt na 14 dní a je to. Já nemám ani na půl dne možnost hlídání. Taky jsem měla babičku 400km daleko přes hranice a vždy jsem tam byla aspoň 3 týdny. S těmi prázdninami, jestli je jedno jestli má prázdniny jedno nebo dvě děti - je přeci rozdíl platit za tábory jednomu dítěti nebo dvěma. U nás tábory stojí cca 4500,–/týden, to máme 9000,– *6. Abysme vůbec pokryli letní prázdniny.

• Citovat
  • Nahlásit
19759
4.3.21 09:47

My jsme v téhle situaci druhý dítě měli, to mi bylo už 37. Hlídání přes prázdniny se řeší vybráním dovolené v kombinaci s příměstskýma táborama. Jako účetní můžeš čast prázdnin pokrýt jako home office nebo zaplatit nějaké studentce hlídání jako brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416

Neřeš problémy, které ještě nemáte. Když si pořídíte druhé, tak budeš doma další 3-4 roky. Práci stejně nemáš a pak stejně pravděpodobně s dvěmi dětmi budeš hledat něco na půl úvazek. Já měla syna od 2,5 ve školce a celé léta trávil po různých školkách ve městě neboť každá fungovala jen dva týdny. Pak jsem šla do druhého dítka a ta bude mít v létě tři a od září nastoupí do soukromé na dopo. (školkovné se umoří v daních) Taky nemáme hlídací babičky, ale v létě jsme měla na výpomoc a hlídání šikovnou slečnu. Na jaře bude třetí miminko. Sourozenci 8 a 2,5 se mají moc rádi a já jsem vděčná za ten komfort, že manžel vydělá dostatečně a můžeme a chceme si to třetí ještě dopřát a užít. Je mi taky letos 35 a beru to už jako poslední šanci mít dítě, později bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5041

Ve věku 35 + 43 bych si maximálně adoptoval tak sedmileté a starší dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:48
@Janli píše:
My jsme v téhle situaci druhý dítě měli, to mi bylo už 37. Hlídání přes prázdniny se řeší vybráním dovolené v kombinaci s příměstskýma táborama. Jako účetní můžeš čast prázdnin pokrýt jako home office nebo zaplatit nějaké studentce hlídání jako brigádu.

Jasně HO, ale na HO musím pracovat. Nevím, jak bych zvládala hlídat děti…?

• Citovat
  • Nahlásit
8970
4.3.21 09:48
@Anonymní píše:
A jak řeší prázdniny, nemoci apod? Nechci být uštvaná matka, která má sice dvě děti, ale vlastně je vůbec nevidí, nežije s nimi, protože musí kroutit 8,5.

většina lidí kroutí 8,5 a někteří mnohem mnohem víc. Vždycky se to nějak dá ;-)
jedináčka bych nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5041
4.3.21 09:50
@Anonymní píše:
Jasně HO, ale na HO musím pracovat. Nevím, jak bych zvládala hlídat děti…?

Ono má bohužel hodně lidí home office jako prázdniny, takže pak vnímají realitu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:51
@Petkaelik píše:
Neřeš problémy, které ještě nemáte. Když si pořídíte druhé, tak budeš doma další 3-4 roky. Práci stejně nemáš a pak stejně pravděpodobně s dvěmi dětmi budeš hledat něco na půl úvazek. Já měla syna od 2,5 ve školce a celé léta trávil po různých školkách ve městě neboť každá fungovala jen dva týdny. Pak jsem šla do druhého dítka a ta bude mít v létě tři a od září nastoupí do soukromé na dopo. (školkovné se umoří v daních) Taky nemáme hlídací babičky, ale v létě jsme měla na výpomoc a hlídání šikovnou slečnu. Na jaře bude třetí miminko. Sourozenci 8 a 2,5 se mají moc rádi a já jsem vděčná za ten komfort, že manžel vydělá dostatečně a můžeme a chceme si to třetí ještě dopřát a užít. Je mi taky letos 35 a beru to už jako poslední šanci mít dítě, později bych do toho nešla.

Díky za příspěvek. Ale odečíst si skolkovne mužu jen do výše minimální mzdy tedy 15200,–. To je u nás jedno měsíční školné. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat