Pořídit TV, nebo ne?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pluschball
Kecalka 298 příspěvků 01.09.19 05:45
Pořídit TV nebo ne?

Ahoj všem, jdu se poptat nebo spíš to beru jako takovou anketu. Žijeme s manželem už dost let bez TV a moc nám nechybí, prostě když se rozbila stará, tak novou jsme nekoupili. Za měsíc se nám narodí druhé dítě, prvnímu v té době bude 1,5roku. Napadlo mě, že TV by mohla být trošku pomocník v tom, že bych staršímu mohla občas pustit třeba pohádku a něco doma zmáknout, ale nevím jestli to není jen naivní představa. Zas se nechci dočkat toho, že mi poběží TV celý den jako kulisa, ale určitě ani nejsem zastáncem toho děti od TV separovat. Takže mě spíš zajímá názor a zkušenosti jestli Vám TV spíš pomáhá nebo je to zbytečnost. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lucias241
Kecalka 266 příspěvků 01.09.19 06:03

Máme tři děti. TV nemáme. Pohádky si pouštějí na notebooku, ale až večer. Přes den není ani čas.

Mufina
Extra třída :D 12898 příspěvků 01.09.19 06:06

@Pluschball my TV nemáme už přes 10 let a nechybí nám, pohádky můžeme dětem pustit na počítači, aspoň jim můžeme vybírat my, na co se budou dívat a nejsme odkázáni na to, co tam vysílají. Za mě je TV v dnešní době zbytečnost. Jinak ale počítej s tím, že 1,5 roku staré dítko u pohádky moc nevydrží, u nás takhle malí vydrželi jen chvilku, když jsem je měla na klíně, sami se dívat nevydrželi.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35023 příspěvků 01.09.19 06:13

Zbytečnost a otravnost. Když jde o výjimku, třeba že někde čekáte a potřebuješ dítě zabavit, je stejně lepší vzít s sebou mobil a v případě nouze pustit dítěti pohádku z mobilu :nevim:.

Novire
Generální žvanilka 20064 příspěvků 01.09.19 06:25

Máme tři děti ( 12, 10, 7) a TV nemáme přes 11 let. Nijak nám nechybí. Pohádky mají na počítači. Mysleli jsme, že až budu děti chodit do školy, tak ji pořídíme, aby nebyly mimo, ale sešlo z toho. Ve škole se nikdo nediví…

Titty
Echt Kelišová 8351 příspěvků 01.09.19 06:34

Máme tři děti (12, 10 a 9 let), TV nemáme doma už 19 let a vůbec nám nechybí. Pohádky a filmy pouštíme na počítači.

Kromě již zmíněných výhod - možnosti ovlivnit, na co děti koukají a toho, že nejsme omezení aktuálním programem TV - se mi ještě moc líbí, že nejsme vystaveni reklamám. Ani děti, ani my.

Titty
Echt Kelišová 8351 příspěvků 01.09.19 06:37

Jinak možnost občas děti odložit k pohádce je pro mě dobrá, zvlášť v období nekonečných nemocí jsem to ocenila. :)

Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 01.09.19 06:45

K těm účelům, o kterých mluvíš, stačí pc.

Pluschball
Kecalka 298 příspěvků 01.09.19 06:57

Myslela jsem i později třeba na nějaké dokumenty o přírodě, my se na to jako děti rády dívaly. Taky jsem se trochu bála aby nebyly děcka za podivíny, že nemáme v dnešní době TV, ale je fajn vědět, že bychom nebyla jediná rodina. My s manželem bychom to asi zapli jednou za rok na MS v hokeji nebo olympiádu :mrgreen:

rozand
Závislačka 4547 příspěvků 01.09.19 07:00
@Pluschball píše:
Myslela jsem i později třeba na nějaké dokumenty o přírodě, my se na to jako děti rády dívaly. Taky jsem se trochu bála aby nebyly děcka za podivíny, že nemáme v dnešní době TV, ale je fajn vědět, že bychom nebyla jediná rodina. My s manželem bychom to asi zapli jednou za rok na MS v hokeji nebo olympiádu :mrgreen:

1,5 rocnimu diteti bych nic nepoustela.

Pluschball
Kecalka 298 příspěvků 01.09.19 07:03

@rozand párkrát jsem mu zkusila pustit Pingu na mobilu a tvářil se, že se mu to líbí :lol:

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32128 příspěvků 01.09.19 07:05

Záleží na tom, jaké máte finanční možnosti. Je pravda, že to, co je v televizi, se dá pustit na PC. Není ale od věci zabavit starší dítě a udělat si své, nebo se věnovat mladšímu. Kdybyste ale televizi kupovali jenom kvůli večerníčku, nebo hodině dětského vysílání večer, tak si myslím, že se tato investice nevyplatí. :mavam:

Pluschball
Kecalka 298 příspěvků 01.09.19 07:11

@mrav o finance nejde, spíš o to jestli TV pro děti je spíš přínos nebo naopak „zlo“ u kterého pak prosedí většinu dne. Ono se jí u babiček stejně nevyhnou, ty jí mají. I později u kamarádů. Jen furt nevím jestli jí pořidit i domu nebo ne. Asi možná počkáme až budou děti starší a domluvíme se na tom všichni.

rozand
Závislačka 4547 příspěvků 01.09.19 07:13
@Pluschball píše:
@rozand párkrát jsem mu zkusila pustit Pingu na mobilu a tvářil se, že se mu to líbí :lol:

Libit se mu to bude, ale neni to dobre pro mozek. Koukni na screen time recommendation od WHO.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 01.09.19 07:14

My televizi už spousty let nemáme. Dětem- 5 a 2 roky občas pustím pohádku na PC, když vařím třeba kaši, kterou osobně vyberu. (např. Chaloupku na vršku apod.) Někdy jim ale nepustím nic klidně měsíc…Máme jiné zájmy :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama