Pořídit zakrslého králíčka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 29.09.18 21:36
Poridit zakrsleho kralicka?

Ahoj maminky, mam takovy dotazek :-) Chtela bych dceram k narozeninam (4,6) poridit nejake ne nijak extra narocne zviratko. Tata nam psa i kocku zamitl (kocky nesnasi, na psa ze nename dost casu) tak premyslim nad kralickem. Prosim o rady a zkusenosti tech, co zakrslaka mate:
Hodi se pro deti 3 a 6 let? Da se kazdy tak nejak ochocit?
Je lepsi si priplatit, koupit kralicka s rodokmenem ci jak se tomu rika?
Muze byt celorocne venku v nejake kvalitni kralikarne? Pokud teda samozrejme nejsou velke mrazy…
Jake jsou mesicni naklady na peci - krmivo, nejaka podestylka… nebo i pocatecni naklady - ockovani…?
Mooooc dekuji!!! :-))

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 21:45

Takhle malym detem bych kralicka fakt nekupovala,nemaji jeste ten spravny smysl pro zodpovednost o dalsi zive stvoreni :nevim:

Hanca40
Kecalka 432 příspěvků 12 inzerátů 29.09.18 21:52

@Anny_sn Taky nedoporučuji králíčka pro dítě. Králík je povahou spíše jako kočka, nechá se hladit a mazlit jen když má sám náladu. Většinou naprosto nesnáší zvedání ze země a nošení, což se malému dítěti těžko vysvětlí.

Horsiee
Povídálka 21 příspěvků 29.09.18 21:58

Ne nepořizovat a určitě ne jako dárek. Děti jsou malé a zvíře není hračka. A ještě ho chudáka mít venku. Mému synovi budou teda tři až za 4 měsíce a vyrůstá s našima kočkama, ale zvířátko nebude mít dřív jak na škole. Musím být občas napozoru a kočka si ho už taky umí trochu vychovat, to králíček je víceméně bezbranej.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.09.18 21:59

Ještě bych s králíčkem počkala. Já jsem jako malá měla křečka, toho jsem měla cca od 7 let, a králíčka od 9 let. Měla jsem zatím celkem 4 králíčky a musím říct, že ač jsem všechny vychovávala stejně, každý byl úplně jiný. Všechny 4 jsem měla od chovatelky. Ze zverimexu mi kdysi pořídili naši toho křečka a byl nemocný.
K těm králíkům - ne všichni byli opravdu zakrslí tak, jak si člověk představuje. Nebyli samozřejmě velcí jako klasičtí králíci, ale žádná mrňátka taky ne. Hodnější mi přišla samička.
Co se týče krmení, bydlení, vyměšování, v tom jsou králíčci dobře vychovatelní a jsou čistotní. Problém je, že ač jim dáš různá kousátka, tak stejně koušou i všechno po bytě. Králíci potřebují pohyb, takže počítej, že pokud nemáte zahradu, musíš ho nechat běhat po bytě. Pokud zahradu máš, tak stejně přes zimu bude muset být v domě a běhat v domě. Všichni králíčci nám vždycky všechno okousali, tu nabíječku, tu lištu, tu nohu od stolu…
Co se týče věku, myslím si, že dítě se samostatně o králíka dokáže zodpovědně starat až tak od 9, 10 let. Syn také zkoušel prosit o zvířátko, tak jsme začli hlemýždi ze zahrady :-), vydržel to 3 dny, pak jsme je vypustili ven.
Králíček potřebuje hodně kontaktu, je rád v něčí přítomnosti, rád se mazlí, rád běhá. Co se stravy týče, není moc náročný, stačí seno, ovoce (naši měli nejradši vždycky jablko), mrkev, salát, čerstvá voda. Denně vybrat bobky a počůranou podestýlku, jednou týdně jsem měnila celou podestýlku a myla dno klece. Klec určitě větší, ať se tam cítí dobře, dát mu tam domeček, ať se má kam schovat, když nebude chtít být rušený.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 29.09.18 21:59

Deti jsou maly, necekej, ze zvladnou samostatne peci o kralika, vetsina bude stejne na tobe, ale to asi vis. Ochocit se da, ale ne uplne kazdej, ja mela asi ctyri kraliky, jeden z nich byl vylozene hajzl, kousal a nechtel se mazlit. Co se rodokmenu tyce - na to ma kazdej jinej nazor, je to jak u psu, zalezi na tom, o cem jsi ty sama presvedcena. Spis bych brala zvire od chovatele, ale mela jsem i ze zverimexu a ok. Tady u nas je fajn zverimex, maji pro kraliky velkej vybeh, nevidim na tom nic moc spatnyho. Ale to kazdej vidi jinak.

V kralikarne to pres zimu da, kdyz nebude -20, ale musi mit nejakou boudu, kam se bude moct schovat, ja je taky mela v takovym zahradnim domku pres zimu. Ale pokud ho budete mit venku, moc nechapu smysl porizovani ho jako domaciho mazlicka, nebude s vama v kontaktu, ochoceni bude tezsi a bude porad sam, to mu radsi kupte jeste jednoho partaka.

A naklady - ted mam morcata, ne kralika, ale tusim, ze to bude podobny. Klec cca 1000, napajecka 100, misky 100, krmivo zalezi cim budes krmit - ja krmim jen zeleninou, nemam prehled, kolik tak prozerou - nekdy kupuju k dokrmu granule, kdyz mi je nekdo treba hlida, a ty stojej asi 120 kc myslim pul kg. Pro kraliky to bude podobny. Seno 50 velkej balik, kupuju tak 3 baleni za mesic. A podestylka opet zalezi na tobe, hobliny jsou levny, ale budes muset cistit casto, hned to smrdi a jsou neprakticky, dobry jsou takovy valecky z lisovanyho papiru, to nesmrdi vubec a vydrzi to, ale je to dost drahy - asi 200 za pytel, mela jsem to na jedno pouziti. Pak jsem vycetla tady v diskuzich, ze chovatele kupujou topny dreveny peletky, tak jsem to taky zacala kupovat, velkej pytel 15 kg mam asi natrikrat a stoji to 140 kc, coz mi prijde super. A jsou to uplne stejny peletky, jako maji ve zverimexu, ale asi 5 kg za cca 150. Cistim 2× tydne - 1× vyberu pocuranou podestylku, jsou to sikulky a curaj jen na dve mista, a 1× vymenim komplet. Jo a ockovani neresim, mam je doma, neni treba. Kralika jsem nechavala ockovat jednou, veterinar se tak pousmal, pokud budes mit jen jednoho jako mazlika, tak bych nejaky ockovani uplne neresila.

Gosi
Kelišová 5746 příspěvků 29.09.18 21:59

Nekupovala bych kralika ze zverimexu… Prvni, co jsme meli, byli od mati kolegy, co je asi v tech kralikarnach mel… Ale my je meli v byte, meli klec a za dozoru maj volnej pohyb po kuchyni, v jine mistnosti maximalne pomazlit… S ochocenim nebyl problem ani s duhym, zverimexovym, parem… Ale jeden z nich musel byt po kratke dobe uspanej a ten druhej je u veterinare „pecenej, varenej“, i pres pravdepodobne mrtvici(v cca 2 letech) se docela drzi, ale proste vecne nejakej problem… Z tech prvnich kraliku zil jeden 6 let, bohuzel hrozne rada jedla igelit a jak byla sikovna(zvladla skocit na kliku a otevrit si dvere), tak se dostala i k nemu, blby bylo, ze jak ji po roce prisel bracha a mi meli za to, ze to je druhej kluk, mela mlady, ale vubec se o ne nestarala a oni to nezvladli :,( a ten mladsi zil tech 10, mozna 12 let… Jeden zverimexovej myslim zhruba dva roky a druhej jede treti, nebo ctvrtej rok… A pro deti mi to prijde dobry zviratko, vesmes jsou mazlivi a inteligentni(daj se naučit na zachod, reagujou), jsou min narocni, nez psi (ikdyz taky je to omezeni, vetsinou s nima nekdo doma zustaval), ale cistit klec je potreba a pak taky (jako skoro kazdej zivej tvor) potrebujou lasku a nehu(i trileta by mela zvladnout ho hladit a neublizovat mu) …

Lenkas322
Nováček 7 příspěvků 29.09.18 22:00

Já osobně bych dítěti poridila zvířátko až kdyby hodně chtělo a mělo už na něj gramotnost a dokázalo se aspoň trochu zapojit do péče.
A určitě ne hlodavce jsou to drobní zvířátka a je potřeba s nimi opravdu jemně zacházet.. Nejlepší co může být je podle mého názoru opravdu pes. Ale až by byli děti větší a mohli třeba vzít pejska na procházku…
A je lepší klidnější rasa lépe ucenliva. Určitě ne teriéra:) :srdce:

Russet
Extra třída :D 12133 příspěvků 29.09.18 22:01
@Horsiee píše:
Ne nepořizovat a určitě ne jako dárek. Děti jsou malé a zvíře není hračka. A ještě ho chudáka mít venku. Mému synovi budou teda tři až za 4 měsíce a vyrůstá s našima kočkama, ale zvířátko nebude mít dřív jak na škole. Musím být občas napozoru a kočka si ho už taky umí trochu vychovat, to králíček je víceméně bezbranej.

Proč chudáka? Králík může být venku :nevim: Známí ho měli celoročně venku, dožila se úctyhodného věku. Ale malým dětem bych nekoupila zatím nic.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 29.09.18 22:04

@Azeretereza - jestli chceš ušetřit na podestýlce, tak si pořiď Allspan. Je to podestýlka pod koně, obrovskej 24kilovej balík hoblin, stojí něco přes tři stovky a vydrží ti určitě na rok. Měla jsem je pod skinny morčata.

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 29.09.18 22:04

spíš než králíčka bych doporučila dvě morčátka, nekoušou, neškrábou a hlavně v noci nedupu :lol:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 29.09.18 22:14
@PetraJ píše:
@Azeretereza - jestli chceš ušetřit na podestýlce, tak si pořiď Allspan. Je to podestýlka pod koně, obrovskej 24kilovej balík hoblin, stojí něco přes tři stovky a vydrží ti určitě na rok. Měla jsem je pod skinny morčata.

Dik za tip, jen to jaksi v panelaku uplne nemam kam dat :mrgreen: Ale mrknu se na to. Mi prave ty hobliny moc nevyhovujou, prijde mi, ze to nic nevsakne, ze maji hned mokro a smrdi to snad uz druhej den. S tema peletkama jsem spokojena. Nejlepsi fakt byly ty papirovy, ale davat 800 kc jen za podestylku mesicne, to mi prijde az prilis, navic za recyklovanej papir :think:

Bubla_Bučková
Závislačka 4044 příspěvků 29.09.18 22:23

Piliny Asan 350 na měsíc, krmivo cca 100, musí se stříhat drápky,očkování… Asi 500 na měsíc. Držet jakékoliv zvířátko ,byť králíčka, v kleci a venku?! je za mě hnus :,( a ještě kvůli tomu kupovat mega šlechtěneho :roll: Prosím max rybičky křeček, morče pro vás. Já si pořídila králíka jako dospělá, chtěla jsem mini psa Pomeriana, ale jednoduše se mi nechtěly sbírat na ulici psi lejna. Tak máme králíka jako prostě zodpovědní dospělí. Dětem bych to nekoupila, nechť si užijí v zookoutkach nebo kočky u babiček na dvoře.

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 29.09.18 22:23

Jak, tak ted teda nevim :-) Jsem byla presvedcena o tom, ze je to spravne a ted jsem na pochybach, jestli teda jeste treba ze dva, tri roky nepockat…
Ja s bratrem vyrustala od malicka mezi zviraty, meli jsme slepice, klasicke kraliky, kaceny, cunika, kocky a psa a byli jsme jako deti porad mezi timto zvirectvem, nadseni a nemyslim si, ze bychom jim nejak ublizovali, naopak :-) No jo, nebyly jeste pocitace, net, mobily, takze co, sup na zahradu, priroda, zvirata :-) Je mi jasne, ze by se jeste holky nepostaraly samy, ale aspon trosku by se te zodpovednosti urcite ucily a myslim, ze by byly za kralicky rady. Ale nenapadlo me se zamyslet nad tim vekem no, jestli to teda opravdu neni brzo. Mne to vzhledem k memu detstvi se zviraty neprijde, ale muj manzel zvirata bohuzel nema rad, uznava jen psy, na ktere ted ale opravdu jeste nemame cas. Vyrustal v byte, bez zvirat, tak k nim proste nema vybudovany zadny vztah. Bydlime v domku se zahradou, takze vybeh by byl a kvuli manzelovi by prave museli byt venku, nechce zadne zvire doma, aby tam smrdelo nebo mu nejak narusovalo komfort :nevim:
No, jeste se nad tim musim zamyslet, nechci udelat chybu, no a abych pak od manzela slysela “Ja jsem ti to rikal…” :roll:

Bubla_Bučková
Závislačka 4044 příspěvků 29.09.18 22:25

@Azeretereza zkus ten Asan :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >