Pořízení štěňátka s PP? Veliká blamáž od chovatelů

14.11.19 15:22

Porizeni stenatka s PP? Velika blamaz od chovatelu

Dobry den, chtela bych se s vami podelit o velmi neprijemne zkusenosti..porizeni stenete s PP z Chovne stanice, nebo chcete - li od CHOVATELE.Vzdy jsem velmi touzila po stenatku plemene pomořanský špic, nebo-li Pomeranian, kontaktovala jsem tedy nekolik chovatelsych stanic ktere nabizely stenata, na prodej a skoro vzdy vse ztroskotalo na cene za Papirove stene, kdy se castky pohybovaly od 30 az po 80 000kc bohuzel jsem jako mladsi žába, nemela dostatek financi, abych si stenatko od chovatelu mohla dovolit, po dlouhem hledani jsem nakonec mela stesti a nasla jsem aspon chovatele{mozna mnozitele, nevim}trpasliciho nemeckeho spice, ja vim muzete namitnout ze to neni pravy Pomeranian ale odvezla jsem si tehdy cela prestastna 8 tydenni psi slecnu a musim rict ze to byl ten nejuuzasnejsi pes co jsem kdy mela. Prestoze nebyla s PP a odvezla jsem si ji v 8 tydnech, tak byla velmi uzasna a ucenliva, do 14 dnu pochopila, ze smi curat a vykonavat potrebu jen venku kdyz jde s panickou na prochazku, byla velmi, vnimava, hrava, a celkove strasne pohodova fenecka. Z Majitelu kteri mi ji prodavali, se nakonec vyklubala Chovatelska stanice, kteri sice meli vsechny sve psi s PP, ale bohuzel svy psi nakryly{at uz chtene nebo nechtene, to jsem neresila, protoze jsem byla stastna ze odjizdim s vysnenym stenetem} a nemeli priznana stenata.Za Fenku bez PP jsem tehdy zaplatila,4 000kc a s radosti s ni odjela. S psi partackou jsem prozila krasnych 9 let.Po jeji smrti jsem byla rozhodnuta zustat u Nemeckeho Spice, nebo Pomeriana a protoze jsem jiz nebyla mlada{bohuzel} chuda žába, rozhodla jsem se ze si poridim PP Pomeriana z chovatelske stanice a take priznavam, byla jsem ovlivnena ustavicnou masazi a osvetou ktera vsude kolem probihala a co si budeme povidat, stale probiha, tedy ze pokud psa, ci stene, tak jedine s PP a z chovatelske stanice, od proverenych chovatelu. Takze jsem si vyhledla opet fenecku, byla se na ni nekolikrat podivat a domlouvala se s chovatelkou, myslela jsem si ze si odvezu opet stenatko v 8 - 9 tydnu, tedy v dobe kdy jiz neni zavisle na matce a pritom je vekove v obdobi vtiskavani, ktere zacina myslim od 5.,6 tydnu zivota stenatka{aspon tak mi to myslim vysvetlila veterinarka}samozrejme vim ze stene musi byt od matky uz odstavene, coz je myslim obdobi 8 tydne. Take mi veterinarka vysvetlila ze…V tomhle obdobi, se nejlepe stene uci zaklady, tedy predevsim intervaly venceni tedy ze neni spravne aby vykonavalo potrebu doma, ale az venku a samozrejme i jine veci, jako zvykani si na noveho pana, pripadne psi, ci kocky, nebo jine podnety v okoli.Jak jsem se ale strasne pomylila, kdyz jsem zjistila ze chovatelka ma na prodej stenatka ve stari 3 mesicu!!!Ptala jsem se proc jsou stenata na prodej jiz takto stara a pani mi vysvetlila, ze mladsi stenata neprodava, protoze, jednak to neni eticke, take neni pro stenata teto rasy vhodne aby opoustela svou matku drive, takto jsou pry jiz socializovana, maji naucene zakladni navyky{tedy jsem rozumnela intervaly venceni} a ze 3 mesice je pro stenatka teto rasy tak akorad aby jiz opustila matku.Pro fenecku jsem si tedy prijela, zaplatila 45 000Kc, za stene, PP a chovatelsky servis a fenecku si s radosti odvezla. Musim rict ze pak nastal ten pravy ocistec!!!Fenecka byla doma lekava, neustale doma kalela a curala, rikala jsem si tak zrejme je to pro ni sok, kdyz je v novem prostredi a bez matky a sourozencu a vzhledem k tomu ze jsem jiz predtim mela zkusenosti s feneckou spice, vzala jsem si v praci 14 denni dovolenou a samozrejme jsem cihala na chvili kdy se stenatko, naji, napije, probudi a hned se s ni snazila jit ven na prochazku, aby se naucila intervaly venceni, ven jsem s ni chodila co hodinu, pripadne,2 hodiny, bohuzel fenecka venku necurala, nekonala zadnou potrebu, jen se vseho bala a lekala a jen co jsme prisly domu tak udelala louzicku, pripadne bobek Musim rict ze jsem nebyla schopna stenatko naucit intervaly venceni, ted po 3 letech fenecka nosi doma kalhotky s vlozkou, aby proste necurala kde nema. Chodim s ni tak 5×-6× denne ven a na prochazky, sve lekavosti se po delsi dobe zbavila, ale to je tak vsechno. Konzultovala jsem tyto probleny s chovatelkou ktera mi fenku prodala a ta se mi dusovala, ze proste kazdy pes je jiny a ze u ni doma chodila sporadane curat a konat potrebu nejprve na noviny a pote normalne ven.Take jsem konzultovala tyto problemy s veterinarkou a dokonce i s Chovateli{mnoziteli}od kterych jem mela prvni fenecku trpasliciho spice a rekli mi ze…OPRAVDU NENI NUTNE ABY STENATKA TOHOTO PLEMENE ODCHAZELI OD MATKY AZ VE CTVRT ROCE, naopak jakmile matka stenata odstavi, tak je nejlepsi doba aby slo stene k novemu majiteli, ktery ma hned ucit stene cistotnosti. Ptala jsem se tedy proc si chovatele nechavaji u sebe takto stara stenata? Rekli a potvrdili mi ze spousta chovatelu si nechava stenata teto rasy u sebe tak dlouho proto ze cekaji, co ze stenete vyroste a zda by se hodilo at uz do dalsiho jejich chovu, nebo aby ho mohli jako vystavni kus vyhodneji a za vice penez prodat.Tyto stenata jsou ve 2 - 3 mesich uz krasne obrostla krasnou srsti a tedy logicky pro potencionalniho kupce i velmi líbivá a kupec za ne nevaha zaplatit velke financni castky. Vsechno je jen jeden velkej kseft!!!Take pry zalezi na jednotlivem chovateli, nekdo se stenatkum venuje, uci je a socializuje je a nekdo je ma strceny v ohradce at uz doma, nebo na zahradce a proste se jim nevenuje a vubec, ale vubec nezalezi zda jsou stenata s PP nebo bez, protoze i mezi PP chovateli se najdou lide kteri chovaji pejsky jen na kseft a naopak i mezi chovateli-mnoziteli se najdou slusni lide kterym zalezi na jejich hafanech a pripadnych stenatech a samozrejme jsou mnozitele i spatny.Take mi rekli, ze se PP chovatele bouri k vuli mnozitelum, hlavne take proto ze jim berou kseft, on je proste rozdil vyplaznout za stene 30 az 80 000Kc a nebo jen 2000kc az 7 000kc, je jasne ze spousta lidi si koupi levnejsiho psa, tito PP chovatele pak stene neprodaji a stene jim zustava dlouho doma nebo je pak prodavaji do zahranici. Jak jsem sama zjistila PP stene rozhodne neni zarukou, at uz socializace, vychovy a zdravi.Take pani veterinarka mi potvdila ze 8 tyden je nejvhodnejsi doba odberu, je to obdobi vtiskavani a pak nasledne socializace stenete. Fenecku Pomeriana jsem si zamilovala, zvykla jsem si na ni a jsem rada ze ji mam. Bohuzel po mych smutnych zkusenostech musim dat Chovatelum{nebo mnozitelum}me prvni fenecky a take me veterinarce za pravdu!!!Opravdu jiz nikdy si neporidim psa s PP, protoze to rozhodne neni zaruka kvality, jak se vsude pise a jsem nadlouho a velmi draze VYLECENA!!!Ozvalo se mi take vice majitelu tohoto psiho PP plemene a nerikam ze vsichni, ale hodne jich ma zkusenost s koupi 3 mesicniho stenete a take se jich mnoho potykalo s problemem vstipeni cistotnosti. Jasne take jsem zhledla vsude zverejnene otresne velkochovy mnozitelu, kteri meli sve psi zavrene v klecich nad sebou a pejsci plavali ve vykalech a je to naprosto strasne a urcite by tito lide meli platit za to co tem nebohym psum udelali, ale je to take chyba kupujiciho ktery si stene kupuje, proste musi proverovat, navstivit, chovatele, nebo mnozitele a zajimat se jaky stene si kupuje, ale jak vidite, presto ze jsem byla obezretna, stenatka jsem 2× navstivila, stejne neni zaruka ze nenaletite a to dokonce od vsemi opevovanymi chovateli, naopak poradne si na vas pekne namasti kapsu, DAREBACI Je mi z toho smutno Jaky mate prosim na toto nazor, pripadne zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.19 15:22

Myslela jsem si ze si odvezu opet stenatko v 8 - 9 tydnu, tedy v dobe kdy jiz neni zavisle na matce a pritom je vekove v obdobi vtiskavani, ktere zacina myslim od 5.,6 tydnu zivota stenatka{aspon tak mi to myslim vysvetlila veterinarka}samozrejme vim ze stene musi byt od matky uz odstavene, coz je myslim obdobi 8 tydne. Take mi veterinarka vysvetlila ze…V tomhle obdobi, se nejlepe stene uci zaklady, tedy predevsim intervaly venceni tedy ze neni spravne aby vykonavalo potrebu doma, ale az venku a samozrejme i jine veci, jako zvykani si na noveho pana, pripadne psi, ci kocky, nebo jine podnety v okoli.pani mi vysvetlila, ze mladsi stenata neprodava, protoze, jednak to neni eticke, take neni pro stenata teto rasy vhodne aby opoustela svou matku drive, takto jsou pry jiz socializovana, maji naucene zakladni navyky{tedy jsem rozumnela intervaly venceni} a ze 3 mesice je pro stenatka teto rasy tak akorad aby jiz opustila matku.Pro fenecku jsem si tedy prijela, zaplatila 45 000Kc, za stene, PP a chovatelsky servis a fenecku si s radosti odvezla. Musim rict ze pak nastal ten pravy ocistec!!!Konzultovala jsem tyto probleny s chovatelkou ktera mi fenku prodala a ta se mi dusovala, ze proste kazdy pes je jiny a ze u ni doma chodila sporadane curat a konat potrebu nejprve na noviny a pote normalne ven.Take jsem konzultovala tyto problemy s veterinarkou a dokonce i s Chovateli{mnoziteli}od kterych jem mela prvni fenecku trpasliciho spice a rekli mi ze…OPRAVDU NENI NUTNE ABY STENATKA TOHOTO PLEMENE ODCHAZELI OD MATKY AZ VE CTVRT ROCE, naopak jakmile matka stenata odstavi, tak je nejlepsi doba aby slo stene k novemu majiteli, ktery ma hned ucit stene cistotnosti. Ptala jsem se tedy proc si chovatele nechavaji u sebe takto stara stenata? Rekli a potvrdili mi ze spousta chovatelu si nechava stenata teto rasy u sebe tak dlouho proto ze cekaji, co ze stenete vyroste a zda by se hodilo at uz do dalsiho jejich chovu, nebo aby ho mohli jako vystavni kus vyhodneji a za vice penez prodat.Tyto stenata jsou ve 2 - 3 mesich uz krasne obrostla krasnou srsti a tedy logicky pro potencionalniho kupce i velmi líbivá a kupec za ne nevaha zaplatit velke financni castky. Vsechno je jen jeden velkej kseft!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
14.11.19 15:38

Ano, všechno je to jeden velkej kšeft a zbytečné množení. Zvlášť když jsou útulky plné opuštěných psů, kteří by byli za domov vděční.

Já ještě pochopím, že někdo chce konkrétní plemeno, protože je nadšenec do výcviku a chce psa s určitým setem vlastností.

Ale tahle malá moderní plemena, která si lidé kupují primárně kvůli vzhledu, jsou docela mor. Pomeranian (totéž bišon nebo čivava) je klasický příklad psa, který se množí jen pro peníze. Paradoxně fanoušci podobných plemen způsobují svým zájmem „o plyšáčka“ těmhle psům neskutečné utrpení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
14.11.19 15:39

Vase zkusenost a vase vec. Ja mam presne opacnou. Takze :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10651
14.11.19 15:42

Tak bez té diakritiky se to nedá moc číst…samozřejmě, že všude se najde něco, ale já když jsem si kupovala psa, tak jsem si prověřovala i chovnou stanici…protože nikdy nevíš…a v dnešní době, kdy se dá na netu najít snad všechno, to není vůbec žádnej problém…a samozřejmě, že je to byznys…myslíš si snad, že dneska někdo něco dělá z dobroty srdce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10651
14.11.19 15:44

@MrsNorris Malé moderní plemeno jsem si pořídila, protože se mi prostě líbí a chtěla jsem konkrétní rasu a ne psa z útulku a ano, chtěla jsem ho kvůli jeho vzhledu…každý ať si pořídí co chce…a nevím, proč by to mělo být pro ně nějaké utrpení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
14.11.19 15:46

Tak jste měla reklamovat psíka chovatele. Nerada to říkám ale je to koupě jako každá jiná. A propo nenapadlo vás, že tyto preslechtene řasy takovéto problémy prostě mívají? Znám mnoho majitelů například bosonu nebo jorkšíru(stejně preslechtene) s PP a mají problém s curanim a kalením doma. Buďto ten pes není v poradku zdravotně anebo mentálně. Obojí je chyba chovu a preslechtenosti daně rasy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
14.11.19 15:48

Jinak není velký rozdíl, jestli si berete psa ve věku 8 týdnů a 3 měsíců z pohledu čistotnosti. Čistotnosti naučíte i ročního, dvouletého psa, který toto naučené od štěněte nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
14.11.19 15:52

@Monchichik
Tak třeba protože díky téhle módě jsou tyhle rasy mezi množiči extrémně populární. To je co týden, co se odněkud vynášejí klece s čivavami nebo bišonky. A byznys zřejmě stále kvete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10651
14.11.19 15:54

@MrsNorris no já vím, ale to je chyba našich zákonodárců, že s tím něco nedělají…kdyby to nebyla čivava, bude to jakékoliv jiné plemeno, momentálně letí buldočci…pokaždé to bude jiná rasa, je potřeba hlavně zpřísnit tresty a hlavně je dávat nepodmíněně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.11.19 16:10

Vaše vina

Moc často nereaguji, ale toto mi nedá…
Je tolik chovatelských stanic, Vy si vyberete jednu konkrétní (hlavně proto že se vám štěně líbí vzhledově), ve vašem případě špatnou a pak házíte chovatele do jednoho pytle? Tak to je něco… Než jste si fenku koupila, měla jste se zajímat, ptát se na informace a určitě jste s ní mohla strávit nějaký čas v jejím prostředí. Předpokládám, že jste ji nekoupila s pistolí u hlavy a z donucení od chovatele.
Pes není plyšák, je to investice do člena rodiny, který s vámi bude třeba dalších 15 let, tak by to pro příště chtělo vybírat jinak než podle fotky a víc se zajímat o prostředí, ze kterého pes je - a fakt to není o tom jestli si vezmete psa z chovatelské stanice nebo od někoho kdo chová bez PP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3133
14.11.19 16:27

Stáří štěněte nikdo nezamlčel, tak nechápu, o co jde :nevim: A není to zas tak divné, že se prodávají štěňata starší, než v osmi týdnech, i u jiných ras než těchto společenských. Ať už z přesvědčení chovatele, nebo se do chovatelské stanice vrátí z rodiny, kde to neklapalo a ano, i proto, že se štěně ukáže nevhodné do chovu nebo pro sport. Těch důvodů může být spousta a můžeme na to mít samozřejmě různé názory, z mého pohledu se žádná tragedie neděje. Popisované problémy mohly klidně nastat i při dřívějším odběru. Možná socializace u chovatelky nebyla z nejlepších, to nemůžeme posoudit, možná je to prostě jen povahou konkrétního psa. Já do těchto společenských psíčků moc nevidím, pravdou je, že jsou častým předmětem byznysu nejhrubšího zrna a i v PP stanicích se z důvodu velké poptávky chová na psech, kteří nejsou povahově nejstabilnější, abych tak řekla… Chce to prostě pečlivý výběr, informace z více zdrojů a bohužel i trochu toho štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
14.11.19 16:29

Příspěvek jsem nečetla. Nejedná se o chovnou stanici od Evi kinske nebo telemanove Karolíny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
14.11.19 16:29

Zakladatelko… Když si koupíte vorecha za 4000,tak nemáte dané plemeno ani kdybyste se stavěla na hlavu… A mimochodem, ten chovatel psů s PP má enormně větší náklady než ta bába odvedle, co její Fifinka má štěňata… Vemte si jen kolik stojí výstava, krytí, péče o fenu, následná péče o štěňata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
14.11.19 16:36

Já s tímhle úplně nesouhlasím. Mám dva psy s PP a bez PP bych si ho nevzala. Mladší fence je 8 měsíců a brali jsme si ji tedy v 8 týdnech, s chovatelkou jsem se o tom hodně bavila a říkala, že hodně chovatelů dává štěňátka až ve 12týdnech, protože cca od toho sedmého týdne toho hodně začínají pochytávat od své matky a odchod je snažší v těch 12týdnech. My jsme si fenku brali v 8.týdnech, ale někteří lidé kteří měli už naplánovanou dovolenou až v 11. a jednu fenečku, která byla s vývojem trošku pozadu až ve 12.týdnu, protože si ji chovatelka chtěla vypiplat. Chovatelka nás upozornila, že naše fenka je víc lekavá, s manželem jsme se jí věnovali a odnaučili jí to. Vše je o tom jak se tomu zvířeti věnujete, je mnoho lidí kteří si berou psy z útulků třeba až v roce a nemají naučené základní návyky a vše se péčí naučí, podle toho co píšete tak takovýhle psi by se to nemohli naučit, když si je člověk bere až v roce. Štěňátka se bojí ze začátku čůrat a kakat venku, protože tam cítí značky cizích psů, možná proto Vám se venku nechtěla vydělat a chovatelce ano, my jsme s fenečkou měli stejný problém. Pes se nenaučí vykonávat potřebu venku během dvou týdnu, každé se vyvíjí jinak a potřebuje jiný čas a rozhodně to není tím, že jste si ji vzala až ve 12.týdnů. To že jí dáváte plenky je hrozně špatně, tím jste jí ukázala že čůrat doma je normální a ona to tak bere.Se psem se musí pracovat.Co se týče chovatelky, brala jste psa za 45 tisíc, tak jste si jí měla prověřit, vždyť jste u ní několikrát byla…Ale za mě díky tomu, že psy mám a věnuji se jim je problém jinde…kamarádka si brala týraného psa, který se všeho bál a nedokázal vykonávat potřebu venku a láskyplnou péčí ho to vše naučila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama