Porod a asi laxní partner

Anonymní
26.10.19 14:32

Porod a asi laxní partner

Ahojky. Prosím vás, jak jste to měly doma vy? Já jsem se příteli svěřila, že mám strach z porodu a popravdě jsem čekala nějaký uklidnění a snahu, ale místo toho jsem slyšela jen takové „to neřeš, to nějak dopadne, snad bude vše v pořádku, nejsi jediná co rodila, ta a ta to taky zvládla, pořád to řešíš zbytečně apod“. a porod mě čeká za 4 týdny dle prvního termínu. Vůbec mě nevyslechl. :roll: vlastně chtěl jít k porodu, ale takovým přístupem by mi tam asi byl k ničemu. Jsem mu řekla, že komu jinýmu se mám svěřit, když ne svému příteli, že kamarádce to fakt vyprávět nebudu. Mlčel. Pritom jsme vždycky všechno normálně spolu řešili, když má on nějaký problém pořád to se mnou rozebírá, proto mě tímhle zklamal. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20759
26.10.19 14:36

Možná, že kamarádce se svěřit by byl lepší nápad, ona by tě spíš pochopila. Přítel neví, jak má reagovat, protože porod je pro něj něco naprosto nepředstavitelného. Nedělej si zbytečná očekávání, nebudeš zklamaná, každý reaguje jinak a ty reakce nemusí být vždycky jak z romantických filmů. Což ale neznamená, že přítel je špatný partner, jenom proto, že jeho reakce je jiná, než jak sis vysnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22633
26.10.19 14:39

A co jsi chtěla slyšet? Vždyť má pravdu. Prosimtě nepitvej se v tom, řešíš to tady stále dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11559
26.10.19 14:45

Neptala ses tady nedavno na to svereni? Zes vahala? Bala ses podobne reakce? Asi ti to zrovna dobre nepadlo, ale on te treba chtel uklidnit? Muj mel podobne hlasky, ono je to mozna pro ne trochu nepohodlne, pac to je oblast, o ktere nic nevedi a nemuzou nam nabidnout zadne „reseni.“ Neprorokovala bych z toho, jak se zachova u porodu, z vlastni zkusenosti - memu se k prvnimu porodu nechtelo a pak tam byl a byl vyborny, u druheho jsem to brala automaticky, ze tam bude a byl naprosto k nicemu, jeste prudil :roll:
Kdyz pak mlcel, tak mozna pochopil, ze ses chtela sverit, ale jakou reakci by sis predstavovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24487
26.10.19 14:45

A co by ti měl říct? Jako já ten strach z porodu také nechapu no, však pokud jsi těhotná, porodit musíš, to k tomu patří. A rozhodně je lepší se nebát a říkat, že to zvládneš jako spoustu ostatních, než pořád řešit jaký máš strach.Ona psychika také u porodu dělá svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22242
26.10.19 14:46

A co ti měl jako říkat? Něco jakože no je to hrozný taky se bojím cobudu dělat když umřes? Takovou nějakou útěchu? Má pravdu, nerypej se v tom, stejně tomu neuteces

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
26.10.19 14:53

On te tim vlastne chtel uklidnit. Nebo si chtela slyset, ja te chapu, bude to hrozne bolet a muze to trvat hrozne dlouho. Proste se k tomu postav jako dospela. Tvuj pritel ma jinak pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 14:54

Asi takhle… může tě vysadit někde za městem a ty si tam můžeš hystericky zařvat. Partner bych řekla, že je rozumný a vypadá to, že ať řekne cokoliv, tak to bude blbě. Zkus se na to podívat z jeho strany… co bys od něj vhtě´a slyšet,,, má být stejně vyplašenej jako ty? Zkus se naladit trochu na svoje tělo, uvolnit se a těhoteství a porod prožít vědomě, může tě podpořit, namasírovat ti nohy, pohladit, zdá se mi znpopisu že to dělá ne? Nebuď přehnaně náročná, mohl by se na tebe taky pěkně vysr.at. Já vždycky jak to tady čtu, tak mám pocit, že ten můj si mě fakt nevážil a docela bych mu trošku ukňouranější buchtu přála…

Příspěvek upraven 26.10.19 v 14:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
26.10.19 14:55

Tvuj chlap o tom stejne vi uplny kulovy (predpokladam, ze u porodu nikdy nebyl), bych se ani nedivila, kdyby byl vic vyplasenejsi nez ty :mrgreen: jen to nedava tak najevo… a k porodu si ho vezmi, at ti pak nerika takovy blbosti jakoze ta a ta to taky zvladla, aby videl o co vlastne go :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
796
26.10.19 14:56

Asi tě zklamu ale mě to přijde jako normální chlapska reakce. Oni nenabízí vyslyseni ale řešení a fakta. Můj muž to samé :lol: chlapi to tak mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11559
26.10.19 14:59
@Hvezda70 píše:
On te tim vlastne chtel uklidnit. Nebo si chtela slyset, ja te chapu, bude to hrozne bolet a muze to trvat hrozne dlouho. Proste se k tomu postav jako dospela. Tvuj pritel ma jinak pravdu.

Ono slyset „Ja te chapu“ (to dal uz ne :mrgreen: ) by bylo hezke, bohuzel tohle nejsme moc nauceni a chlapi uz vubec ne…ja takhle se svymi syny mluvim a doufam, ze to v nich zustane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
26.10.19 15:19

Ber to takhle. Co kdyby za tebou přišel a řekl ti: „Lásko, mám strach z kopance do koulí“. Jak bys ho v takové chvíli podpořila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2095
26.10.19 15:27

Nemá smysl to řešit, až to přijde tak to přijde. Já měla z porodu strach taky, ale radeji jsem na to nemyslela a vůbec si to nepredstavovala ani jsem to nechtěla rozebírat. Cloumaji s tebou hormony a strach. Co by ti měl chlap říct, podpořil tě, že to zvládneš. Co chceš víc? Držet za ruku a pusinky, že jsi ta nej nej a všechno bude ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
26.10.19 15:36

Kdo je připraven, není zaskočen… mohli jste spolu jít na predporodni kurz.

A reakci muže se nedivím. Přijde mi adekvátní situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2095
26.10.19 15:50
@kvetanak píše:
Kdo je připraven, není zaskočen… mohli jste spolu jít na predporodni kurz.A reakci muže se nedivím. Přijde mi adekvátní situaci.

Nechci nijak snižovat, ale předporodní kurz tě nepřipraví vůbec na nic… Samotný porod je úplně a naprosto individuální a nejde se na něj nijak připravit. To se prostě musí zažít :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama