Porod a neplatný OP

Anonymní
29.6.15 21:04

Porod a neplatný OP

Máte prosím některá zkušenost se situací, že jste rodily v době, kdy vám vypršela platnost občanky? Nezkomplikuje to nějak situaci s vyřizováním dokladů pro dítě?
Jde o to, že mi za měsíc vyprší platnost OP a za dva měsíce mám termín porodu. Zároveň si ale v těchto dnech žádám o změnu trvalého bydliště, takže s vyřízením nového OP chci počkat, až bude TP převeden, abych si občanku nemusela vyřizovat dvakrát. Domnívám se ale, že se to vše do termínu porodu nestihne a já budu mít v té době neplatnou občanku. Proto bych ráda věděla, na co se připravit.
Díky a prosím o zachování anonymity, situace je osobní a chodí sem hodně známých.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32084
29.6.15 21:06

Po mě nikdo občanku nechtěl při porodu:o)) ( potom při vyzvedávání rl a vyřízení zdrav. pojištovny pro děti - to může udělat manžel, přítel na svou op ) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22614
29.6.15 21:06

U syna jsem si jela pro nový OP den před porodem a nějak jsem vůbec neřešila, že bych šla rodit bez platného OP. Na to tam nehrajou. Základ je mít nějaký doklad u sebe a na to zda je platný nebo ne nekoukají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
29.6.15 21:13

Nechci ti brat iluze, OP budes muset vyřídit dvakrát. Prvne znovu vyřídit tu propadlou, a posléze ji změnit na novy trvaly pobyt. Takhle to funguje v praxi, najednou změna nelze. Máme to už za sebou.

Takže si OP vyrid uz ted a pak znova tu platnou na novy TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
29.6.15 21:16
@smurfka píše:
Po mě nikdo občanku nechtěl při porodu:o)) ( potom při vyzvedávání rl a vyřízení zdrav. pojištovny pro děti - to může udělat manžel, přítel na svou op ) :nevim:

Ale bacha na matrice je potreba obcanka obou rodicu k vyzvednuti rodneho listu a vraceni popr. oddaciho listu atd., a u zdravotky ted uz si nejsem jista..tak mozna take.

Příspěvek upraven 29.06.15 v 21:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24363
29.6.15 21:16

Tak jestli teď žádáš o změnu TP, tak rovnou s tím vyřídíš novou občanku - dostaneš náhradní doklad, než bude „opravdová“ občanka.
Nechápu, kde je problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32084
29.6.15 21:17
@Kamikadze píše:
Ale bacha na matrice je potreba obcanka obou rodicu k vyzvednuti rodneho listu a vraceni popr. oddaciho listu atd., a u zdravotky ted uz si nejsem jista..tak mozna take.

na matrice při vyzvedávání rl není třeba dvou op..já vyzvedávala sama..a zdravotko jsem také vyřizovala sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32084
29.6.15 21:23
@Zuzaa píše:
Nechci ti brat iluze, OP budes muset vyřídit dvakrát. Prvne znovu vyřídit tu propadlou, a posléze ji změnit na novy trvaly pobyt. Takhle to funguje v praxi, najednou změna nelze. Máme to už za sebou.Takže si OP vyrid uz ted a pak znova tu platnou na novy TP.

a proč by musela na dvakrát..pokud se ji mění trvalák někdy ted ( řekněmě během dvou týdnů ) a platnost staré op má ještě měsíc, tak může počkat a pak jít na uřad s tím že se jí mění trvalák - tím pádem ji dají novou op - už s novou platností.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
29.6.15 21:24

@Zuzaa Jak to? Já vím, že to nejde najednou, právě proto píšu, že budu mít OP neplatný, než se to vyřídí. Ale teď jdu žádat o změnu TP a OP ještě platný mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
29.6.15 21:26
@Zuzaa píše:
Nechci ti brat iluze, OP budes muset vyřídit dvakrát. Prvne znovu vyřídit tu propadlou, a posléze ji změnit na novy trvaly pobyt. Takhle to funguje v praxi, najednou změna nelze. Máme to už za sebou.Takže si OP vyrid uz ted a pak znova tu platnou na novy TP.

Ale tak to není :) zažádej si o zrušení trvalého pobytu na území české republiky a obratem se přihlaš k trvalému pobytu. Ale pozor na zdravotní pojištění pokud nepracuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
29.6.15 21:28

@Pipet Možná nikde :). TP jsem nikdy neměnila, tak nevím, jako to chodí. Teď tady někdo psal, že to zároveň nejde, což jsem si taky myslela, tak zjišťuju zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
29.6.15 21:28
@Kamikadze píše:
Ale bacha na matrice je potreba obcanka obou rodicu k vyzvednuti rodneho listu a vraceni popr. oddaciho listu atd., a u zdravotky ted uz si nejsem jista..tak mozna take.Příspěvek upraven 29.06.15 v 21:16

Mě poslali RL obou holek doporučeně poštou 8o Asi jinej gang :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
29.6.15 21:32
@Zuzaa píše:

Není pravda. Já měnila pobyt a občanka mi končila na konci měsíce. Druhý den jsem šla žádat o novou občanku. Tu jsem dostala tak tak akorát včas.

Když půjde zakladatelka zítra změnit pobyt, ve středu, nejpozději ve čtvrtek může jít žádat o novou občanku. Jestli mají rychlého starostu, tak možná může už zítra odpoledne. Občanka trvá měsíc. Pokud nebude rodit o měsíc dřív, stíhá vše naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
29.6.15 21:35
@MartinKa36 píše:
Ale tak to není :) zažádej si o zrušení trvalého pobytu na území české republiky a obratem se přihlaš k trvalému pobytu. Ale pozor na zdravotní pojištění pokud nepracuješ.

A tohle je co za blbost? Proč by měla žádat o zrušení trvalého pobytu v ČR? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
29.6.15 21:36
@celipipka54 píše:
Mě poslali RL obou holek doporučeně poštou 8o Asi jinej gang :mrgreen:

No asi tak. A já už si ani nepamatuju, jestli to bylo doporučeně :mrgreen: Ale pamatuju si, že tam měli chybu a dělali nový :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama