Porod a pobyt v porodnici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.9.21 19:13

Porod a pobyt v porodnici

Ahoj, za pár týdnů mám termín, čekám první mimi a zajímalo by mně jak přesně probíhá pobyt v porodnici ihned po porodu..

Podělíte se prosím o Vaše podrobné zkušenosti? Vím že to nebude v každé porodnici stejné, ale i tak budu klidnější..

Po porodu Vám miminko vzali a vy jste měla prostor na hygienu a vyspání se?
Hned po porodu se nosí ty síťované porodní kalhotky s vložkou?
Jídlo Vám nosili na pokoj, nebo jste měli společnou místnost na snídaně, obědy..?
Kdy jste poprvé kojili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27572
29.9.21 19:21

Ne, dítě mi nikdo nebral ani nehlídali, to už musíš většinou sama pokud jsi schopná. Ano, po porodu se krvácí hodně. Normální vložka nestačí a proto ty hnusný kalhotky. Obědy jsme měla na pokoj a kojí se hned nejlíp po porodu ještě na porodním sále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54825
29.9.21 19:22

Na tohle se ptej s přímým dotazem na tvou konkrétní porodnici, to se tááák strašně může lišit! S výjimkou toho, že ty síťované kalhotky s vložkou si pravděpodobně vezmeš po porodu všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
29.9.21 19:27

Po porodu maleho meli u sebe asi dve hodiny, ja bych ho mela radsi teda u sebe hned, ale nemela jsem silu to resit. Po tom, co ho odvezli me dali na pokoj, kam za mnou prisla sestricka a po tom, co jsem ji ukazala, ze se v pohode zvednu a dojdu na wc, mi maleho privezli. Sitovane kalhotky a vlozku jsem mela pripraveny s sebou na porodnim pokoji a hodilo se, hned jsem si ji tam vzala.
Jidlo vozili na pokoj, nevim, zda je to bezne nebo to bylo kvuli covidu.
Prvni kojeni si nevybavuju, ale asi jeste to dopoledne po porodu? Maly se narodil nad ranem.

Pokud muzu poradit, tak doporucuju mit nacteno a pozjistovano predem o kojeni, diky tomu jsem se krasne sama rozkojila bez pomoci, ktera tam skoro zadna nebyla a pristup sestricek des.. dle mistni LP mam spatne bradavky a potrebuju kloboucky :roll: zatimco pro ne sla, jsem si maleho rychle prilozila a prisal se na prvni pokus a s kojenim jsem od te doby nemela zadny problem.

Drzim palce at mas pohodovy prubeh porodu!:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
29.9.21 19:29

To Je různý. Někde se tě zeptají jestli chceš miminko hned k sobě, nebo si chceš odpočinout.
Někde kojíš hned a někde ne.
Jídlo je taky jak kde ….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
29.9.21 19:30

Tohle je opravdu v kazde porodnici jine. Ja mam zkusenost z Bulovky (ale uz 7 let starou) a z Podoli (posledni 7 mesicu starou).

Na Bulovce mi miminko odnesli do inkubatoru (narodilo se 37 + 0, takze bylo tesne donosene, ale hlavne porod trval 41 hodin a dostala jsem dost medikamentu, tak jsem jeste 2 dny omdlevala). Jak to tam probiha po bezproblemovem porodu, nevim.

V Podoli sestricky z novorozeneckeho nabidnou mamince, ze si miminko prvni noc nechaji na sesterne, aby si mohla odpocinout. Kdyz odmitne, tak jsou uplne v pohode, necini zadny natlak. Ale druhou noc uz toto nenabidnou. Jen kdyz miminko treba nekolik hodin v kuse place, tak s nim muzes zajit na sesternu a ony si ho na par hodin nechaji, aby sis odpocinula. Ale ne na celou noc.

Sitovane kalhotky se nosi hned po prvni sprse po porodu - ta byva 2 hodiny po porodu.

Na Bulovce se pred temi 7 lety chodilo na jidlo do spolecne jidelny a maminky si privezly vozicky s miminky na chodbu pred tu jidelnu. Ale kdo vi, jak je to ted s ohledem na covid. V Podoli nosi jidlo na pokoj, maminka pak odnese nadobi na chodbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
29.9.21 19:32

Klid na vyspání? To neznám. No mám to za sebou již 3×. Po porodu musíš zůstat dvě hodiny na lůžku na sale s pytlíkem písku na brise, mimi mezitím kontrolují a omyji a označí a pak ho dají vedle tebe pokud bude vše v pořádku. Poté půjdeš do sprchy, kde se omyjes a vycuras, aby zjistili, jestli ti to jde bez problémů a omylem ti nezasili i něco jiného.. toho se neboj, neděje se to snad ale musí se to vyzkoušet. Pak te i s mimi dají na pokoj a se vším ostatním by ti mely pomoci sestřičky. Nakojit můžeš hned jak bude mimi vzhůru. Sitovane kalhotky jsou lepší kvůli větrání aby se ti lépe hojil spodek a za mě nejlepší poporodni vložky batist flower. To vše při přirozeném porodu..u císaře snad mám dojem nechají i odpočinout a vyspat..Ale s tím zkusenosti nemám.. A hlavně se nestresuj a buď uvolněná.. při kontrakcich se nezatinej a snaž se povolit všechny svaly..a ještě asi klystyr než budeš rodit, ale u třetího ho nestihli..

Příspěvek upraven 29.09.21 v 19:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25584
29.9.21 19:33

Staršího syna mi cca hodinu po jeho narození odvezli do jiné nemocnice. Měla jsem kliku, že sloužila kamarádky maminka a měla jsme možnost ho vidět i když si vlivem narkozy nic moc nepamatuju. Zbytek dne jsem prospala, k jídlu jsem nic nedostala. Protože jsem byla pooperační, tak jsem se nemohla hýbat a vložku jsem měla jen tak loženou mezi nohama. Druhý den ráno jsem s pomocí sestry vstala, pomohla mi se umýt, dostala jsem snídani do postele. Další den stejně, až do propuštění. Střídavě jsem prosila o odsávačku, abych se mohla rozkojit.
U druhého syna jsem dostala kalhotky a vložku hned, jak to šlo. Syna odvezli na jiné oddělení. K jídlu jsem dostala až večeři a na pokoj. Další den ráno sprcha s pomocí sestry a návětěva syna. Jídlo jsem si mohla sníst jak na pokoji, tak v jídelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
29.9.21 19:34

Zkus se podívat na recenze nebo diskuze o tvoji konkrétní porodnici, něco se bude lišit místo od místa.
Mě třeba hned po porodu dali dítě na mě, během šití, pak ho teda odnesli a ja dvě hodiny ležela ještě na sále, manžel byl u mě. Pak osprchovat, vycurat a na sestinedeli, mimino bylo u sester. Dítě mi dovezli po par hodinách a od te doby už bylo u mě.
Přiložit k prsu si ho můžeš hned, poprvé budeš kojit až naběhne laktace, muže to byt ještě v ten samy den nebo za dva dny …
Sitovane kalhotky a vložky budeš potřebovat hned po porodu a pocitej, ze spis víc než míň.
Jídlo jsme měli na pokoji, koupelnu a wc taky.
Po obou porodech to probíhalo dost podobně, až na to, ze po druhem porodu jsem už věděla co a jak a rozkojila jsem se ještě ten samy den, s první dcerou jsem poradně začala kojit až po návratu z porodnice.
Ničeho se neboj a na všechno se ptej sester, klidně i desetkrát :D
Hodně štěstí a zdravé miminko :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
29.9.21 19:39

Ještě chci říct, ze klid na vyspani je docela úsměvná formulace ;))
S prvním mimcem jsem za 3 dny v porodnici naspala tak pět hodin dohromady :D Ja teda ani po jednom porodu nebyla schopna spát. Nejhorší je na sdíleném pokoji, kdyz tvoje mimino spi ale jiné řve :D Nadstandart o něco lepší, ale stejně pocitej, ze žádný klid na spaní te ted několik měsíců (let )nečeká :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4734
29.9.21 19:39

Ahojky, tak moje zkušenost byla pokaždé stejná, jelikož jsem rodila ve stejné porodnici, mám druhé dítě.
Ihned po porodu mi miminko položila doktorka na břicho a jelikož jsem měla oba nenasyty, tak se hned sapali na prso :lol: Vlastně od první chvíle jsem se snažila přikládat k prsu a od té doby už pořád, prostě kdykoliv se vzbudili a zaplakali ;) jaká je poptávka, taková je nabídka :palec: ale kojit jako tak, že se napilo a spokojeně usnulo se podařilo vždy až doma, v klidu ;)
Sestry tě budou nejspíš sekýrovat, co se týče kojení, ale nenech se nijak vyprudit ;) Vše si sedne až doma, až se sehrajete ;)
Jídlo… Pokud nejsi na nadstandardu, tak na jídlo se chodí do společných prostor s ostatními maminkami.
Ano, poporodní kalhotky se nosí hned po porodu, bude to jako hodně silná menstruace, takže i přes ty vložky můžeš protéct :nevim:
Miminko ti mohou nechat u sebe, na sesterně, pokud budeš hodně unavená, ale jak se říká, když spí miminko, má spát i maminka :palec: a já se vždy v porodnici vyspala krásně, ale já pokaždé rodila přes den a miminko si nechala hned u sebe, vždyť jsem se na ně tolik těšila, až budu s nimi :srdce: Ba naopak, bych nebyla schopná usnout…
Pokud budeš s normální maminkou na pokoji, tak až ti usne miminko, tak si v klidu zajdeš do sprchy a pokud budeš mít to štěstí na nadstandard, tak je to úplně na pohodu :mrgreen: třeba během návštěvy tatínek bude očumovat to vaše krásné miminko a ty se v klidu vyčubčíš :mrgreen:
No a jste tam max 3 dny, když je vše ok a miminko přibírá, tak jděte domů ;) neboj se dát dokrm, kdyby neteklo hned mlíčko, doma se vše srovná, až budeš doma, ve svém a v klidu ;)
Pochlub se nám pak s miminkem a napiš tvou zkušenost s porodem a porodnicí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26337
29.9.21 19:40

Dite si vzali asi na 2 hodiny, než mě převezli ze sálu na pokoj (s ním šel manžel a koukal na něj), pak mi ho už dali, takže nějaké na vyspání času nebylo :D síťované kalhotky se nosí no. Jídlo sme si chodily vyzvednout na chodbu a nosily si ho na pokoj a pak sme prázdné nádobí zas vracely na tu chodbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
29.9.21 19:42

Ahoj. No já rodila v 16 hodin. 2 hodiny mi nechali malého u sebe na porodním sále to jsme zkoušeli i poprvé přiložit ke kojeni.Pak si ho vzali, ale ptali se mě jestli ho chci na noc a nebo si chci odpočinout. Porodní asistentka mi radila ať si radši odpočinu, že sestry mají plno práce a že mi nebudou moct pomáhat pořád. Po těch dvou hodinách mi dovezli večeři a pak přišla paní mi pomoct se vysprchovat a odvezli mě na pokoj. Další kojení bylo v 22hodin a pak až na druhý den. No a to už jsme měla malého na starost sama. Jinak jsem neměla nadstandart tak jsem na jídlo chodila do společné jídelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2353
29.9.21 19:46

Ja porodila byla jsem s ditetem cca hodinku, to pak odvezly.Sla jsem se vycurat a omdlela, prevezly me na pokoj a tam jsem tez omdlela :mrgreen: (byla jsem hladova a ted uz se nadopuju cokoladou hned po porodu) :mrgreen: prvni noc si miminko nechaly, jen vozily na kojeni.Od druheho dne jsem ji mela u sebe, ale na koupani si ji odvazely (mne to nevadilo).Pokoj pro 2 obedy v jidlene, nebo na pokoji, jak jsi si vzala. Vecere a snidane dovezly na pokoj. Kalhotky hned po porodu sitovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17882
29.9.21 19:55

Po porodu zustaneš 2 hodiny s miminem a chlapem na pokoji, pak jdete na 6N, pokud není zdravotní důvod, tak máš děcko u sebe, bud si ho hlídáte navzájem na pokoji s ostatníma, když jdeš třeba na wc, nebo ho můžeš dat sestrám, idealni připad je, že tam máš u sebe otce děcka, takže hlídá on. Kalhotky s vložkou nosíš hned, u první spechy je s tebou doprovod, kdybys sebou sekla. Aspon u mě byl, ale ja měla větší krevní ztrátu, tak taky možná proto.
jidlo nam nosili.
jinak mě syn spal, ja se vyspala vždy slušně.

Příspěvek upraven 29.09.21 v 19:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat