Porod a šestinedělí u Apolináře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 21:09
Porod a sestinedeli u apolinare

Cauky babi:)
Mam takovy zvědavý dotaz na ty kdo rodil u apolinare. Jak jste byli spokojeni? Na co si dat pozor, scim pocitat. A pak sestinedeli, ma cenu priplacet si za nadstandart?(o sprchach na chodbě vím, ale slysela jsme ze je tam i zacházení sestřiček jiny atd atd tak co je na tom pravdy? Jsem tam zaregistrována a zacinam z toho mit trosku spatny pocit cim dal vic :/posledni dobou jsem nenarazila na moc pozitivni recenze

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13333 příspěvků 29.12.18 21:13
@Anonymní píše:
Mam takovy zvědavý dotaz na ty kdo rodil u apolinare. Jak jste byli spokojeni? Na co si dat pozor, scim pocitat. A pak sestinedeli, ma cenu priplacet si za nadstandart?(o sprchach na chodbě vím, ale slysela jsme ze je tam i zacházení sestřiček jiny atd atd tak co je na tom pravdy? Jsem tam zaregistrována a zacinam z toho mit trosku spatny pocit cim dal vic :/posledni dobou jsem nenarazila na moc pozitivni recenze

Kamarádce tam netekla po porodu teplá voda, ale na sestřičky si nestěžovala. Naštěstí bylo vedro. Nejen u Apolináře jsou sprchy přes chodbu a je to vopruz. Byla jsem po porodu roztěkaná a zapomínala sprcháč, náhradní vložky, čistou košili a musela se vracet :roll:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 29.12.18 21:17

Ja teda mela na oddeleni sprchy mezi pokojema. Tech oddeleni tam maji vic, zalezi kam te daji. Na chodbe jsme
meli akorat wc. Ja byla spokojena se vsim. O dite jsme se hned starali, vysvetlili kojeni, ukazali jak a co delat s miminem, zapisovali jsem kdy curalo, kolik a v kolik se kojilo. Jdu tam i s druhym. Nepotrebuju hilton na tech par dni, ale dobrou peci pro dite

Kochanská
Povídálka 18 příspěvků 29.12.18 21:23
@Anonymní píše:

Já tam rodila v červenci a nemám si na co stěžovat. Je ale pravda, že jsem neměla velká očekávání a jsem celkem nenáročná. Nadstandard jsem neměla (bylo plno) a sestřičky byly v pohodě. Nemyslím si, že tam je jiné chování když si ho zaplatíš. Každá sestra ti tam řekne něco jiného ohledně péče i kojení, takže je na tobě si z toho vzít co je pro tebe dobré. Za tři dny jsem tam nenarazila na někoho nepříjemného. Hlavně jde ve většině případů jen o tři dny, to se dá zvládnout i kdybys tam narazila na nějakou štěknu ;)

Edit. Sprchy jsem měla také mezi pokoji

Příspěvek upraven 29.12.18 v 21:25

Anonym1059
Nováček 5 příspěvků 29.12.18 21:24
@Micaella22 píše:
Ja teda mela na oddeleni sprchy mezi pokojema. Tech oddeleni tam maji vic, zalezi kam te daji. Na chodbe jsme
meli akorat wc. Ja byla spokojena se vsim. O dite jsme se hned starali, vysvetlili kojeni, ukazali jak a co delat s miminem, zapisovali jsem kdy curalo, kolik a v kolik se kojilo. Jdu tam i s druhym. Nepotrebuju hilton na tech par dni, ale dobrou peci pro dite

Kvuli péči o dite jsem se tam zaregistrovala ,:) a jako urcite to měnit nebudu , spis se ptam ze zvědavosti :) a hlavne na co se mam připravit :) popripade chtit ten nadstandart … zase zda se mi zbytecny platit tolik penez … :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 29.12.18 21:38

@Anonym1059 já tam rodila v květnu a to vybavení na tom šestinedělí, na kterém jsme byly, byl děs. Jedny sprchy na chodbě a jedny záchody na druhé straně, teplá voda po osmé večer netekla (ale to asi ani na nadstandardu), pokoj trojluzak ze sedmdesátých let, jedna zásuvka pro všechny :lol: ale jinak přístup sester a doktorů v pohodě. Ale obvykle jsou to jen tři dny, tak se to dá vydržet i bez nadstandardu. A za ty ušetřené prachy můžeš koupit něco miminku nebo sobě za odměnu ;) jo a ještě návštěvy - na nadstandard smí na pokoj, na obyčejném musíte být na venkovní chodbě mimo oddělení…

Stevia
Závislačka 3640 příspěvků 29.12.18 21:38

Já tam rodila 2× a byla jsem spokojená, ale zas vim,ze porodnice není Hilton a já byla ráda, ze jsem ráda :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 44210 příspěvků 29.12.18 22:10

Už je to pěkných pár let, ale byla jsem tam spokojená. Pravda, neočekávala jsem pětihvězdičkový hotel, ale primárně špičkovou péči o díte, které se mi bohatě dostalo. Sprcha na chodbě mi nevadila, byla čistá, teplá voda tekla, jídlo bylo jedlé, víc nepotřebuju. Za nadstandard jsem nepřiplácela, ležela jsem tam pět dní a nějak mi bylo těch prachů za to líto. Podruhé tam budu rodit zas, jako riziková jsem v jejich péči už někdy od půlky těhotenství a až na nechutně dlouhé čekání si nemůžu v nejmenším stěžovat.

vavsar
Kecalka 109 příspěvků 29.12.18 22:19

Ahoj,
rodila jsem tam pred rokem a pul cca a chci tam rodit zase ted. Vyborny personal, ochotní, naslouchají. Ale zalezi na směně no.
Oddělení sestnedelí jsem lezela na P5 a sprchy jsme meli na pokoji. Tedy takhle, dve sprchy byly pro dva pokoje. Takže pro 6 maminek. Ale nikdy jsem se tam s zadnou maminkou nepotkala, byla jsem tam vetsinou sama.
Nadstandard nema cenu. Lezis na stejnem oddeleni, mas stejne zachody i sprchy ( jak rikas na chodbe). A je dlouhy seznam čekatelek. Nema to cenu.

Agnes9
Kecalka 156 příspěvků 29.12.18 22:23

Já rosila v srpnu a spokojenost :) pokoje nic moc ale sprchy jsme mely mezi pokojema takze jsem tam vetsinou byla sama, postel polohovací, sestry i doktori vesmes super :) Nadstandart jsem nemela… mela jsem na pokoji 2 super maminy ktere mi jako prvorodicce hodne pomohly kdyz jsem si nevedela rady. Jedine co bych opravdu vytkla byla strava.. to se nedalo z 90% jist :,( samy suchy chleba a jakesi rozmixovane mlete maso atd. Takze si urcite nechat donest neco pozivatelneho :lol: jinak velmi doporucuji a drzim palce

eileithia
Kecalka 264 příspěvků 29.12.18 22:43
@Anonymní píše:

rodila jsem tam před rokem, ale asi se toho moc nezměnilo..už bych tam podruhé nešla..na odd. šestinedělí jsem byla 5 dní a tedy zklamaná přístupem některých sester..byly nepříjemný, obzvláště jedna velmi drzá..ale jedna se tam našla na směně hodná sestřička. Jinak jsem chtěla nadstandard a skoro se mi vysmály, prostě byl obsazen a objednat dopředu nešel..na pokoji ve třech, bohužel vůbec jsem nespala těch 5 dní, cítila jsem se jak po flámu..ale to se dalo čekat, že miminka nebudou klidně spát..jenže já byla dost vyčerpaná, to ovšem nikoho ze sester nezajímalo a ještě se divily, proč třeba spíme přes den..musely jsme si poctivě zapisovat kojení a mimča vážit, pokud jsme zapomněli třeba něco vyplnit, tak to bylo jako ve škole, opět nepříjemná reakce personálu…jinak měla jsem postel u okna, sestry pravidelně chodily větrat, což na jednu stranu chápu, ale na moje miminko táhlo (v lednu) takže potom hned dostal malej rýmu hned co jsme přijeli domů z porodnice. Asi třetí noc jsem si přišla pro radu ohledně kojení, malej v noci plakal, tak mě jedna sestra na noční směně skoro vynadala, proč nemám zápis o kojení a vážení, ptala se nepříjemně pořád kolik malej vypil, jestli 5ml nebo 10ml a jestli jsem vážila před a po..což mě dost stresovalo..no a potom když viděla mě jak mám slzy v očích, tak tedy dala nakonec malýmu trochu umělého mlíčka ve střídačce..ale tím postupem, že mi to dala do ruky s tim ať mu to dám sama přes prst..no já už fakt hotová:( tak potom tedy jí to asi došlo a pomohla mi s dost nevrlym výrazem..takže přístup některých sester je opravdu na vyhazov, ale nakonec se najdou i příjemný (těch je tam málo) ohledně jídla doporučuji, aby Vám někdo z návštěv přinesl třeba šunku a sýr na rohlík. Snídaně byla třeba suchý rohlík s jedním malým máslíčkem. Jinak abych napsala něco taky pozitivního, tak se mi líbila přednáška na chodbě o péči miminka. Na konci jsme dostali dárkovou krabici se vzorky pro miminko :potlesk:

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 29.12.18 23:06

Rodila jsem u Apolinare 2× a nemůžu si stěžovat, sestry super, doktoři taky, můj nazor je ,,Jak se do lesa volá, tak se i ozývá'', některé maminky jsou opravdu hysterky a myslí si, že se kazdy z nich po…e. Nadstandart mi přijde zbytečný, alespon jsem si mela s kým povídat a hlídali jsme si děti,kdyz šla druhá do sprchy nebo wc, nemusela jsem běhat k sestrickam. Jídlo bylo teda fakt hrozný, ale co si budem povídat, v každé nemocnici stojí jídlo za prd. Určitě si vem sebou plinky, daji ti jich jen pár a teploměr.

rozand
Závislačka 4080 příspěvků 30.12.18 01:34

Ja teda mela se sestinedelim zkusenost hroznou a u porodu smulu na protivnou a pasivne agresivni PA… Nerekla bych, ze jsem „do lesa volala“ nejak podobne :roll: .

Nadstandard jsem mela, nechapu, ze za 1500 na noc nemuze doprovod prespat (po sc bych to fakt uvitala), jinak ale doporucuju, mela jsem diky tomu celkem klid.

rozand
Závislačka 4080 příspěvků 30.12.18 01:35

@rozmaryna1234 Kdyz jsi na nadstandardu, dite si muzes dat tak, ze na nej ze sprchy i ze zachoda vidis, nikam k sestrickam jsem kvuli tomu nebehala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >