Porod běhěm Covidu (listopad, prosinec)

42
24.10.20 02:16

Porod běhěm Covidu (listopad, prosinec)

Ahoj holky,

dlouho jsem si nic nepřipouštěla, ale s blížícím se termínem porodu (konec listopadu), začínám mít strach, jak to v porodnici bude. Mám Tím namysli, aby porodnický personál neonemocněl, aby tam při mém porodu nebyli jen nějací,, náhradníci”, aby byl pokoj pro přípravu a relativně klidné a neinfekční prostředí.. :(
Před necelým měsícem nám úplně zrušili předporodní kurz a ještě předtím nás na poslední přednášce strašil primář anesteziolog, že to s těmi lůžky pro Covid pacienty v nemocnici bude krizové a pravděpodobně se zřídí i tam, co teď sedíme.. (byla to jakási místnost ku cvičení a přednáškám) Dokonce nám řekl, že my jako těhotné jsme ohroženou skupinou, celkově se choval neprofesionálně a vyděsil nás. (Přednáška měla být hlavně o epidurální analgezii)

Od té doby se v médiích pořád jen straší narůstajícími počty nemocných a nedostatkem zdravotníků, Covid teď prodělává pravděpodobně i tchýně, se kterou bydlíme,(oddělené bytové jednotky, společný vchod) i když test ji čeká až za několik dnů, v práci na stejném oddělení už potvrzené případy mají.

Jsem prvorodička a je mi téměř 31 let, necítím se na nějaký přirozený porod v improvizovaném prostředí nebo s nekvalifikovaným personálem.

Snad jsou mé obavy přemrštěné, ale možná mi někdo porozumí.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1492
24.10.20 05:26

Taky mám obavy, ale teď nám nezbývá nic jiného než doufat, že to bude všechno v pořádku a nějak přeplněnost nemocnic nepocítíme :nevim: Přeji hezký porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
24.10.20 07:08

Podívej, to, že je někdo primář ještě neznamená, že to nemůže být hysterka, podělaná až za ušima a holt si to ventiluje na nevhodné skupině. Kapacity jsou jaký jsou, ale koncem listopadu můžeme být klidně za vrcholem toho průšvihu, ve stejné situaci jako teď. A neboj, ono to dítě vyleze na svět kde ho zrovna napadne, klidně i v sanitce, což je zrovna improvizovaný prostředí. Spousta lidí tuhle situaci přirovnává k válce, tehdy ženský kolikrát rodily ve sklepě, při náletu a asistovala jim k tomu domovnice. Ale neboj, takhle to nebude, oni to nemůžou osekat do tak velké míry. Porod je akutní péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10530
24.10.20 07:08

Rodím v prosinci a myslím, že fakt můžeme jen doufat a snažit se na to moc nemyslet. Tu situaci nejsme nikdo schopný odhadnout. Bohužel se obávám, že vás ten lékař nestrašil, jen chtěl upozornit na to, že vše možná nebude tak v pohodě jako za normální situace. Když bych uvedla příklad, tak, že třeba nepůjde aplikovat epidurál, protože prostě bude potřeba lékař jinde. Pak si myslím, že tím chtěl upozornit na to, že nemáme my těhotné nikde běhat zbytečně a být na sebe opatrné. Nemyslím zavřít se doma do izolace, ale nechodit zbytečně do restaurací, velkých nákupních center. Chovat se jen zodpovědně, aby ta situace jaká je teď nenastala a nebo se teď už co nejvíce zmírnila ;)
Nějaký personál tam bude a bude určitě dobrý. Na pohodový porod ti stačí jedna porodní asistentka a víc nepotřebuješ ;) prostě vše dobře dopadne a budeme mít zdravá miminka, jen možná při tom blázinci nebude mít čas ti porodní asistentka namasírovat záda, což se přežít dá ;)
Pozitivní je, že chlapi k porodu stále můžou, což bych viděla na tu psychiku jako velké plus ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
24.10.20 07:29

Ahojky rodit mam z kraje prosince, mám strach jako ty..muzeme doufat ze to bude za mesic lepsi..snad ty denni narusty nemocnych klesnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2984
24.10.20 07:34

Taky nemam sklony k dramatu, ale občas me ta situace okolo pohltí a psychicky je to náročný. Jak psala @anavi13 k pohodovemu porodu ti staci jedna prijemná PA a klid na porodnim boxu. Tatinci k porodu zatim můžou a hlavne je to o TOBĚ a tvém nastavení. Co to pojmout tak, ze porod tve tělo zvladne samo a miminko vi, co ma dělat. Věř si, ze to zvladnes a personal ber tak, ze tam bude pro pripad kdyby se neco stalo. Ja mam treba obavy, ze mi do porodu budou zbytečně zasahovat. Je to těžký si udržet pozitivní myšlení, pochyby k tomu patří, ale zvladnem to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
24.10.20 07:37

Tak si pak napíšeme. Já rodim za měsíc a nevím teda odkud jste, ale já se toho vůbec nebojím a myslím, že vše bude v pohodě. Koukám, že jsem asi ale jediná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
24.10.20 07:41

Ježíš, rodit mám v prosinci ale toto by mě v životě nenapadlo :lol: situace se tisíckrát může změnit a rodit budeš tak či onak.. zbytečně se stresujes..je teprve říjen :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
24.10.20 07:45

@Peruz ja kdyz ctu ze nakazenym maminkam berou na tyden mimina po porodu(nevim teda jestli je to kec nebo ne) a ze testuji novorozence a pak jim diky tomu krvaci z nosiku tak me to teda klidnou nenechava…strach mam a uz vubec kvuli tem kapacitam luzek je to na ho*no…nejlepsi je taky ze jsme na tom nejhur s nakazenyma jako druha zeme na svete…radsi bych rodila v klidne dobe a ne v tomhle hnusu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
24.10.20 08:04

Taky bych měla obavy, ale na druhou stranu je porod přirozený proces a pokud nenastanou komplikace, měla bys porodit sama. Jen pod dohledem porodní asistentky. Tak bych se asi dala na modlení a hodně relaxovala a představovala si jen hezké věci. Pro uklidnění. Víc asi nejde dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
24.10.20 08:11

@Luciziza nesil.. Bude to ok.. Porodnice není tak rizikova… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19232
24.10.20 08:46

Ja rodila ted, v dobe, kdy system neni pretizen, nekolikate dite, takze mohu porovnavat. Co se tyce porodu, zmenu bych nepoznala. Ale byla velmi citit na sestinedeli, preplnene pokoje, aby se nechavaly volne kapacity pro pripadne pozitivní rodicky, mene sester, nebyl cas ukazat koupani ditete, kojeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
24.10.20 09:03

@Meleys možná teda nečti. Raději se podívej třeba na stránky fakultek, kde popisují průběh s pozitivní rodickou. O Itálii se taky psalo jak to byla katastrofa a když lidi co tam bydlí popisovali tak to vůbec tak nebylo. V USA o nás teď píšou, že lidi umírají a leží na ulici. Denně jsem venku, ale zatím jsem teda nic takového neviděla. Možná je lepší si nenechat krmit hlavu kravinama a myslet pozitivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19232
24.10.20 09:12
@Meleys píše:
@Peruz ja kdyz ctu ze nakazenym maminkam berou na tyden mimina po porodu(nevim teda jestli je to kec nebo ne) a ze testuji novorozence a pak jim diky tomu krvaci z nosiku tak me to teda klidnou nenechava…strach mam a uz vubec kvuli tem kapacitam luzek je to na ho*no…nejlepsi je taky ze jsme na tom nejhur s nakazenyma jako druha zeme na svete…radsi bych rodila v klidne dobe a ne v tomhle hnusu :lol:

podivej na stranky tve porodnice, jaky maji pristup k pozitivnim rodickam. Ty porodnice maji vypracovane krizove plany, i pozitivnim matkam nechavaji dite po porodu, nikam se neodnasi. Asi to bylo jine na jare, kdyz tam nebyli ti otcove. Mne treba ted po porodu nebylo uplne dobre a zustat sama na boxu 2 hodiny s novorozencem na brise bych nechtela. Ale na jare se netestovalo, nebyly ochranne pomucky, to ted vse je. Verim, ze otcove zustanou, zvlast s chybejicim personalem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
24.10.20 09:36

@Peruz @Cuddy já mám právě kamaráda který v první vlně nemohl být u porodu svého synka to snad teď zakazovat nebudou, asi máte pravdu zbytečně se stresuju nebudu ty blbosti na netu číst. Moje porodnice nic extra k covid nakaženým rodičkám nepíše tak snad bude vše ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama