Porod císařským řezem na přání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnnaVO
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 17:23
Porod císařským řezem na přání

Ahoj maminky,

ráda bych Vás poprosila o rady ohledně plánovaného císařského řezu. Uvědomuji si, že přirozený porod je to nejlepší pro miminko i maminku. Znám všechny možné komplikace spojené s císařským řezem během i po zákroku a jsem si vědoma jeho možných následků. Mluvila jsem o svém problému s dulami, přečetla několik knížek o přirozeném porodu i sekci. Jsem rozhodnutá pro porod císařským řezem. Mám z vaginálního porodu panický strach. Prosím, aby mě tu nikdo neodsuzoval a nepřesvědčoval. Vím, že téměř každá žena se porodu bojí, ale každý člověk je jiný a nikdo se neumí zcela vcítit do pocitů druhých. Nevíte, jak moc mě to trápí, tak si prosím odpusťte reakce, které mi opravdu nepomohou. Chtěla bych poprosit maminky, které rodily císařským řezem, jakou porodnici by mi doporučily, protože vím, že CŘ na přání u nás není legální a také mi jde o to, aby mi miminko přiložili k tělu hned po porodu a během zašívání rány ho nechali samopřisát a abych mohla být s manželem na pokoji a mohl mi pomáhat s péčí o miminko. Pokud u nás nic takového není možné, pokusila bych se zařídit si takový porod v zahraničí.

Předem Vám děkuji za pomoc :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 29277 příspěvků 15.02.18 17:26
@AnnaVO píše:
Ahoj maminky,

ráda bych Vás poprosila o rady ohledně plánovaného císařského řezu. Uvědomuji si, že přirozený porod je to nejlepší pro miminko i maminku. Znám všechny možné komplikace spojené s císařským řezem během i po zákroku a jsem si vědoma jeho možných následků. Mluvila jsem o svém problému s dulami, přečetla několik knížek o přirozeném porodu i sekci. Jsem rozhodnutá pro porod císařským řezem. Mám z vaginálního porodu panický strach. Prosím, aby mě tu nikdo neodsuzoval a nepřesvědčoval. Vím, že téměř každá žena se porodu bojí, ale každý člověk je jiný a nikdo se neumí zcela vcítit do pocitů druhých. Nevíte, jak moc mě to trápí, tak si prosím odpusťte reakce, které mi opravdu nepomohou. Chtěla bych poprosit maminky, které rodily císařským řezem, jakou porodnici by mi doporučily, protože vím, že CŘ na přání u nás není legální a také mi jde o to, aby mi miminko přiložili k tělu hned po porodu a během zašívání rány ho nechali samopřisát a abych mohla být s manželem na pokoji a mohl mi pomáhat s péčí o miminko. Pokud u nás nic takového není možné, pokusila bych se zařídit si takový porod v zahraničí.

Předem Vám děkuji za pomoc :hug:

vůbec se neomlouvej, možná asi nebudeš muset jezdit moc daleko.

https://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…

AnnaVO
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 17:36

Moc děkuji :hug: Možná by bylo nejlepší za panem doktorem zajet osobně, než do porodnice jen zavolat.

Četla jsem tu starší diskuze a některé maminky doporučovaly objednat se k psychiatrovi a požádat o doporučení k CŘ, ale to bych tedy nerada, jen v nouzi. Myslím, že žena by měla mít právo rozhodovat o svém těle, o tom, jakým způsobem přivede na svět své miminko.

kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 15.02.18 17:37

Já tě chápu..Kdybych si mohla vybrat určitě bych rodila císařským řezem…Pro mě byl porod něco naprosto šíleného..A díky bohu už mám odrozeno. Už nikdy víc…Je to příšerný :roll:

malá_holka
Kelišová 5816 příspěvků 15.02.18 17:39

Kdybych někdy měla rodit chci asi taky císaře. :nevim:

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 15.02.18 17:40

Souhlasim s Tvym postojem, kdyz mas pocit, ze to nezvladnes, mela bys mit moznost mit sekci. V Nemecku je normalni, ze si pacientka muze vybrat, dr. jen sdeli svuj nazor.

Šarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 15.02.18 17:43

Pokud bych mela znovu rodit, tak opet cisarem a klidne bych si nekde pomohla obalkou nebo si porod uhradila. Takze hodne stesti ;))

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 15.02.18 17:44

Já teda porodnici nedoporučím, ale kamarádka taky chtěla císaře na přání. No, řekněme, že to přání pár 1000,– stálo. Ale dá se - ovšem nakonec rodila normálně, bo se porod rozjel dříve a konkrétní doktor rodil jinde… :nevim:
Nad čím, ale uvažuji, že chceš nechat dítě přisát při šití. Já teda při obou císařích byla celá včetně prsou zamazaná tou oranžovou dezinfekcí nebo co to je, před sebou plachtu, takže jsem prsa ani neviděla a to je mám dost velké. Taky jsem ležela rovně, jedna ruka podél těla zamotaná, aby mi nepadala dolů z lehátka a druhá kolmo od těla a v ní hadičky. TAkže si to nějak neumím představit, jedině, že by ti prsa očistili a někdo by dítě držel? Ale fakt nejsi v polosedě ani na boku, takže trochu krkolomné kojení… ale třeba jinde císaře dělají jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 17:57

NO myslím, že pokud chceš císaře, tak musíš počítat i s tím jak to probíhá, přisávání blbost, ukážou odnesou, někde možná položí na chvilku na hruď, pak budeš min. den na jipce, cévka, bolestivé vstávání - ono si nemysli bolí to jako kráva, ne že ne, dítě mít na jipce mít nebudeš a manžela taky ne…já mám dva císaře a není o co stát…

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 15.02.18 18:11

Kamaradka rodila CŘ v Podolí. Ale je to dost drahé (v ceně zahr. dovolené). Nadstandarty tam jsou, manžel by mohl byt u porodu i pak na pokoji. Přisát ale nenechali, to možná nějakým hvězdám nebo si ještě připlatit.
Normální holky jdou po císaři na JIP. Ona byla od rána do odpoledne, pak ji na vlastní žádost u toho konkrétního doktora přestěhovali na nadstandart. Herečky, moderátorky prý často jdou po CŘ na nadstandart hned.
Ale je to vše jen zprostředkovaná informace.
Zkus zapátrat.

Tunrida
Hvězda diskuse 48040 příspěvků 15.02.18 18:12

Pokud jsi rozhodnutá, tak vím, že primář v Jihlavě nemá k císaři odmítavý přístup. Sama tam mám za sebou dvě sekce, bohužel teda fakt ne na přání, ale v rámci aktuální situace jsem byla spokojená.

Nadpozemská drbna 29277 příspěvků 15.02.18 18:13
@Šarlota4 píše:
Pokud bych mela znovu rodit, tak opet cisarem a klidne bych si nekde pomohla obalkou nebo si porod uhradila. Takze hodne stesti ;))

přesně. V podstatě nechápu, proč už to dávno není legální.

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 15.02.18 18:13

Ještě dodám, co se týče císaře, já si stěžovat nemohu, bolí to, jistě, ale třetí den už jsem nepotřebovala prášky na bolest, jen to štípalo, když jsem se zvedala, ale asi jako když se řízneš. Nepřišlo mi to hrozné, ale každý je jiný.
Jinak já jsem nebyla na JIP, jen po císaři jsem jela na 2 hoďky na takový asi dospávák, dokud jsem necítila zase nohy. Pak jsem byla na pokoji, akorát byl jiný v tom, že tam byl přívod na kyslík atd., ale vždy jsem byla na pokoji a normálně rodící ženou. Nutno říci, že jsem na tom byla v obou případech vždy fyzicky lépe :nevim: než ony. Ale zase to je případ od případu.
Děti jsem si vyžádala na kojení max do 6 hodin po císaři. Druhý den, co mi vytáhli cévku z močáku, tak už jsem měla mimi u sebe pořád. Jen 2 noci jsem mimi nechala sestrám, abych se vyspala - tento luxus přirozeně rodící u nás nemají. Dokonce mi mimi nechtěly vzít, protože si myslely, že nejsem po císaři. Chodila jsem úplně rovně.
Takže pokud ti na to nějaký doktor kývne (porodnice asi ne), tak nevidím problém (pokud teda nezačneš rodit předčasně). Ale na to kojení se teda poptej.

Nadpozemská drbna 29277 příspěvků 15.02.18 18:14
@jiti81 píše:
Já teda porodnici nedoporučím, ale kamarádka taky chtěla císaře na přání. No, řekněme, že to přání pár 1000,– stálo. Ale dá se - ovšem nakonec rodila normálně, bo se porod rozjel dříve a konkrétní doktor rodil jinde… :nevim:
Nad čím, ale uvažuji, že chceš nechat dítě přisát při šití. Já teda při obou císařích byla celá včetně prsou zamazaná tou oranžovou dezinfekcí nebo co to je, před sebou plachtu, takže jsem prsa ani neviděla a to je mám dost velké. Taky jsem ležela rovně, jedna ruka podél těla zamotaná, aby mi nepadala dolů z lehátka a druhá kolmo od těla a v ní hadičky. TAkže si to nějak neumím představit, jedině, že by ti prsa očistili a někdo by dítě držel? Ale fakt nejsi v polosedě ani na boku, takže trochu krkolomné kojení… ale třeba jinde císaře dělají jinak.

jenom 1000?To je pakatel.

Tunrida
Hvězda diskuse 48040 příspěvků 15.02.18 18:15
@Anonymní píše:
NO myslím, že pokud chceš císaře, tak musíš počítat i s tím jak to probíhá, přisávání blbost, ukážou odnesou, někde možná položí na chvilku na hruď, pak budeš min. den na jipce, cévka, bolestivé vstávání - ono si nemysli bolí to jako kráva, ne že ne, dítě mít na jipce mít nebudeš a manžela taky ne…já mám dva císaře a není o co stát…

Není pravda, jenom vybrat přívětivou nemocnici. K přisátí se nevyjádřím, měla jsem celkovou anestezii. Po jsem byla převezena na poopeerační a tam už na mě čekal manžel se synem. Druhý den vstávačka a byli jsme normálně na pokoji. Na jipu byl druhý syn, bohužel musel, ale druhý den už jsem ho měla opět u sebe.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >