Porod Císařským řezom na zelanie?

70
15.12.06 14:58

Porod Cisarskym rezom na zelanie?

Prosim Vas, chcela by som sa opytat, ci je v Cechach mozny porod i cisarskym rezom na zelanie buducej mamicky? U nas na Slovensku zatial nie je mozny…
Ja sa totiz normalneho porodu straaasne bojim a tak uz teraz sa pytam, ci su nejake moznosti. :-)
Dakujem moc krat za Vasu odpoved, pekny den, Lucia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

203
15.12.06 15:15

Ahoj Lucia,myslim si ze to tady v Cesku neni mozne,aby ti udelali cisare jenom proto ze si to prejes,musi k tomu mit zdravotni duvod.Ja bych se spis bala toho cisare nez prirozeneho porodu.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
15.12.06 15:21

Mozny neni…

Standik je cisarskym rezem, sice v prubehu porodu to pro me bylo vysvobozeni, ale neni o co stat, tri dny sjem se o nej nemohla postarat (mela jsem ho u sebe az ctvrty den), diky tomu taky nekojim (protoze kdyz mi ho nosili dvakrat denne ke prilozeni tak to proste rozkojit nejde), kocar jsem nemohla poradne vozit asi tak mesic… :roll: a dalsi porod chci urcite odrodit normalne kdyz to pujde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
15.12.06 15:31

Bohužel, tady v čechách to taky nejde. Švagrová rodila v listopadu a pro komplikace u porodu, jí nakonec udělali císařský řez (rodila podruhé). Říkala, že nechápe ostatní maminky, které si myslí, že je císař lepší, prý je to naopak. Navíc si myslím, že strach z prvního porodu má asi každá maminka, to je úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
15.12.06 15:42

Luci neboj se porodu,ja napriklad na to strasne rada vzpominam!Fakt :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
15.12.06 16:03

nevim, yda se tu delaji cisare na pozadani, ale ja bych Ti teda doporucila normalni porod. Prvni dite jsem rodila normalne (teda klestema) a druhe cisarem (kvuli nepostupujicimu porodu). A i kdyz prvni porod nebyl zadna slast, tak cisar byl mnohem horsi!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.06 16:21

Nevim, zda se u nas provadi na prani, ale myslim, ze urcite obavy z porodu jsou prirozene..Rekonvalescence po cisarskem rezu byva obvykle delsi a je to operacni vykon a za kazdou cenu ho chtit je urcite zbytecne…Da se to resit treba jinak, zazadat o epidural..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
15.12.06 17:02

Přidávám se k holkám - lepší se domluvit třeba na epidurálu nebo spinálu (píšu to snad dobře) než na císaři, který u nás není na požádání stejně možný. A já můžu říct, že byl porod fajn, byť jsem si ho z vlastní „hlouposti“ krapet protáhla. A taky hlavně na to jak sem se bála a jak jsem si vše představovala, tak bylo všechno fakt v pohodě - tedy v rámci možností :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1652
15.12.06 17:42

Lucio já má zase docela obavy z císařského řezu, pro mě je to operace a slovo operace mi zavání nemocí, komplikací a bolí to taky…;-) dobrovolně by mě nikdo nepřesvědčil… z čeho máš obavy?

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
15.12.06 18:02

ahojky

Zdenik píše:
Lucio já má zase docela obavy z císařského řezu, pro mě je to operace a slovo operace mi zavání nemocí, komplikací a bolí to taky…;-) dobrovolně by mě nikdo nepřesvědčil… z čeho máš obavy?Zdenik

Ahoj, dakujem za odpoved. Obavy, skor som zbabelec, pretoze sa strasne bojim bolesti, hlavne idem do nepoznaneho, a tie nastrihy su desne. Chcem sa aj po porode milovat s partnerom a ked ma nastrihnu, vraj to mozu aj pokazit a potom to uz nie je vraj, ako pred tym. No ja neviem, sice tu pisete, ze to nic nie je, no ja som uz 3 roky nebola u zubara, pretoze sa bojim, tak to odkladam. Toto sa akosi odlozit neda, tak som si to chcela len „ulachcit“, bolo by to „mimo“ mna, len by ma zobudili a povedali, podivajte mate zdrave dievcatko/chlapca :-) Jak krasna predstava…
Skor by som prijala bolest po porode, ako „na splatky“, mas hned a trochu trpis potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
15.12.06 18:05

Lucio,
obavy z porodu jsou opravdu normální- měly jsme je všechny. Sdílím názor holek - císař je operace a je daleko rizikovější než porod přirozenou cestou. Já osobně, bych ho nezvolila, i kdyby byl na přání. Zotavování po císaři je zdlouhavé a bolí taky…Ty určitě porod zvládneš a budeš na něj v dobrém vzpomínat :wink: . Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
15.12.06 18:09

Jo a nástřih ani nemusí být. Já osobně jsem byla nastřižená hodně a vše se časem zahojilo tak, že i milování je stejné, jako před porodem a to jsem tomu nevěřila.Naopak kamarádka, která rodila císařem má v milostném životě problémy- ona ta jizva na břiše občas doooost bolí. A je to taky o psychice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
15.12.06 18:14

to co cítíš je normální, ale abych pravdu řekla: nástřih jsem přežila (bylo lepší jej provést), a taky už se neprovádí rutinně, dokonce jsem v pohodě hned seděla, žádné komplikace a po stránce intimní - je to lepší než před porodem..fakt. chci jen napsat, že ne vždy je to tak příšerné jak si se asi doslechla… a je to nepoznané, máš pravdu..já to brala jinak..já byla zvědavá jaký vlastně porod je..a teď se těším jaký bude další porod ;-) - teď už „jen“ s jedním prckem…uvidíš, že to bude v pohodě a ještě nám tu napíšeš, jaký to byl zážitek..a neboj!

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
15.12.06 19:51

Mam pro tebe nekolik dobrych zprav a jednu spatnou…

Nejdriv ta spatna - boli to, to je fakt.

A ted ty dobre:

Neznam lepsi pocit, nez kdyz mrne vykoukne a tebe to prestane bolet - necekej prival materske lasky, ale endorfiny te tak nadopuji, ze ti bude fakt bajecne…

Hormony fakt funguji a uz za mesic si tu bolest nevybavis (ja si ji vybamim jen rozumem, pocitove je zapomenuta - pamatuji si jen jeji slovni popis, kterym jsem ji sdelaovala budoucim tatkovi)

A zanet zubniho nervu je fakt horsi, mnohem horsi.

Hele, porod je neco normalniho a prirozenyho. Moje oblibena cinnost to teda fakt neni, ale stejne do toho jeste jednou chci jit. A tvrdila jsem to uz na porodnim sale, a to jsem si to jeste docela presne pamatovala…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
15.12.06 20:01

Přidávám se ke Zdeníkovi - byla jsem nastřižená hodně, šitá (ne vnitřní stehy), 2 hodiny po porodu jsem odešla po vlastních na pokoj v jiném patře, seděla jsem okamžitě, i když první dva dny opatrně. A sex? Mnohem, mnohem lepší než před porodem. Doufám, že druhý porod v této oblasti nic nezmění :wink: !!

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama