Porod, co pak? - rodina a covid

Anonymní
9.3.21 00:19

Porod, co pak? - rodina a covid

Ahoj holky, omluvte mou anonymitu, chodi sem rodina.
Bojim se, co bude po porodu.. nemyslim co s miminkem, myslim co právě naše rodina..
Za tyden mam termin a celá rodina se samozrejmě strašně těší, až malou uvidí, ale já to tak nechci.. nechci návštevy, nechci s ni za nikym chodit, prostě nechci aby přišla s někým do kontaktu. Mam strach z Covidu. Prodělal ho muj tatinek, moje teta, strejda a tchýně, tchán už dokonce dvakrát.
Co mám dělat? :nevim: myslite, ze to moc hrotim? Nemůžu to krotit.. Je to moje vymodlené miminko.
Budu před celou rodinou za tu kyselou, za tu co to přehání.. Jak tomu zabránit? - jsem si jistá, že např. moje teta se strejdou to nikdy nepochopí, budou to brat tak, že je prostě nechci vidět a nemám zajem o kontakt s nima, budou dětinsky uražený :roll:
Všem samozřejmě řeknu, ze mam strach, aby se nenakazila atd. ale na to mi řeknou “to ji jako uvidime kdy?” - protože Buh vi, kdy tohle všechno skončí..
Jsem z toho fakt zoufala..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4812
9.3.21 00:31

Řekni, že jim klidně ráda zašleš fotky atd., ale že prostě šestinedělí je pro maminku náročné a tak nechceš žádné návštěvy (i kdyby nebyl covid, tak to normální myslící člověk pochopí).
Poté bych viděla co a jak. Nevíš jaký budeš mít porod, jak se budeš sžívat s miminkem atd.
Ty jsi rodič, ty určuješ pravidla. Pokud to někomu vadí, tak je to jen jeho problém a ne tvůj.
Uražený mohou být jak chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
9.3.21 00:33

No vecne se izolovat nejde. Ja resila to same v listopadu, moji rodice covida meli ( na zacatku list a ja porodila na konci ). Takze s nimi se stykam normos. Jinak s ostani rodinou se stykame obcas. Ale vse az po 6 nedeli. Hodne styku jsem resila venku na prochazce s kocarkem. Ale vse v ramci rodiny a max prijeli 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
9.3.21 00:33

Buď v klidu, nejsi zdaleka jediná, co to v této době řeší. Prostě jim řekni pravdu, víc pro to udělat nemůžeš.
Mám to stejně a nikdo to nechápe, ale s tím už holt nic ne nadělám. Radši budu ta kyselá a protivná ženská, co je nechce vidět, než aby moje děti něco takového chytli… Samozřejmě rodiče, kteří to prodělali k nám pozveme, ale nikoho víc nechci ani vidět.
No a na otázku, kdy ji jako uvidí jim můžeš říct, že je to tvé dítě a ne jejich. Že oni by se určitě zachovali stejně kdyby se jednalo o jejich dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
9.3.21 04:54

Prostě jen ti úplně nejbližší.. Ideálně po antigenim testu, sestra rodila listopad. My měli začátkem listopadu Coronu, i tak jsme malou dlouho neviděla live. I teď se stykame velmi málo, vašichni to chápeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
9.3.21 06:36

Za mě to moc hrotis a je to zbytečný.. Chceš být zalezla doma jako Krtek? Náš malý má 4 měsíce a žijeme normálně :think: jinak jim to ale řekni normálně.. U nás se každý ptal, zda může přijet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
9.3.21 06:45

Nemůžeš vás izolovat donekonečna. Co koupit rychlotesty a navstevu otestovat? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
9.3.21 06:58

Normálně jim to řekni. Je to tvoje rozhodnutí. Rodim za par týdnu a už jsem domluvena s manželem ze návštěvy až po sestinedeli, on je takový tip ze by pozval hned. Maximálně muzeme se potkat někde venku v parku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
9.3.21 07:27

Tvuj zivot, tvoje dite, tvoje zodpovednost… nechces je potkat, tak nechces, maji smulu! az bude hezky, ty se budes citi lepe a oni prinesou napr. negativni antigenni test, tak muzete posedet venku treba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
9.3.21 07:37

Moje 2mesicni viděla jen tchyně a tchán. Sestra, švagři, teticky, strýcove, rodiče, prababicky jeste vůbec. Většina mé rodiny je už ohrožená skupina-věk, onko, plice nebo srdce, případně metabolických syndrom. Píšeme, voláme a posíláme fotky.

Na procházce někdy potkám sousedy nebo lidi z vesnice, co kouknou do korbičky a jdou si po svých. To je vše. Předpokládám že až se doockuje sestra, tak prijede.
Je to tvoje zodpovědnost, urazenost by mě neprimela ustoupit od svých pravidel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
9.3.21 07:53

Kdyz se mi narodilo první dítě a ani žádnej covid nebyl tak přijeli na krátkou návštěvu naši pak tchanovci a zbytek až po sestinedeli. Fakt nepochopím potřebu zvlášť v této době navštěvovat novorozence bez imunity. A to covis extra neprozivam. Řekla bych jim, že ne a jestli se urazí by mě bylo úplně u prd€le.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 08:32

My máme měsíční mimčo a návštěvy jsem povolila jenom u nejbližší rodiny - moji a přítelovi rodiče. Zbytek po šestinedělí. Ale to bych udělala i kdyby covid nebyl nejspíš.. No, jenom chci ještě dodat, že covidu se někdy prostě nevyhneš.. Jestli fakt nejste zalezlí někde v noře :lol:.. Přítel to domů přitáhl z práce, takže tak nějak :D..

• Citovat
  • Nahlásit
26
9.3.21 09:35

Nám se má dcera narodit každou chvíli a hrotím to úplně stejně! Do konce 6-ti nedělí k malé nikoho nepustím, po skončení pouze nejbližší rodinu po předložení negativ. testu, jinak nemusí ani vážit tu cestu k nám. Musí to pochopit, je to naše vymodlené miminko. Manželova sestra má občas kecy i teď (vůbec se s nikým nevídáme), ale kdyby si prošla tím co my, asi by měla jiný názor :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
9.3.21 11:06

Nejenom mimčo, i ty jsi dost zranitelná po porodu. Unavená, nevyspalá, tělo spotřebovává energii na hojení a kojení, tak covid je to poslední co potřebuješ. A myslím, že obranyschopnost bude po porodu nižší. To jako chtějí, abys ležela pět týdnů na ventilátoru a mimino bylo doma bez mámy? Trvej si na svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
9.3.21 13:26

„Tohle“ neskončí nikdy - kovid tu bude pořád… chodí přítel do práce? pokud jo, klidně může kovid domů dotáhnout odtamtud, nemůžeš přece dítě od rodiny izolovat napořád… pochopitelný je šestinedělí (i tam nevidím problém s návštěvou tvých a přítelových rodičů, např. po antigenním testu). Ale po šestinedělí budeš opravdu za tu divnou, pokud se budeš izolovat od své rodiny. On je ten zájem o nového člena rodiny pak jednou přejde, abys pak nelitovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat