Porod doma. Jak se zachovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 18:29
Porod doma - Jak se zachovat

Ahoj maminky. Mám panický strach z toho, že porodím doma. Všude je spousta zkušeností od žen, které porodily během pár minut a ač je to spíše nepravděpodobné, potřebuji alespoň vědět, jak se v takovém případě zachovat abych mohla být klidná. Děsí mě to snad víc, jak samotný porod. :oops: :) Například co pupeční šňůra, jak miminko zbavit vody v dýchacích cestách, co když nebude dýchat, do čeho ho zabalit na cestu do nemocnice, jestli ho nějak omýt… A máte některá takovou zkušenost? Vím, že je asi šílený mít takové starosti ale přemýšlím o tom od začátku a mám z toho děsný strach. 8o :oops:

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2365 příspěvků 2 inzeráty 15.07.18 18:33
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Mám panický strach z toho, že porodím doma. Všude je spousta zkušeností od žen, které porodily během pár minut a ač je to spíše nepravděpodobné, potřebuji alespoň vědět, jak se v takovém případě zachovat abych mohla být klidná. Děsí mě to snad víc, jak samotný porod. :oops: :) Například co pupeční šňůra, jak miminko zbavit vody v dýchacích cestách, co když nebude dýchat, do čeho ho zabalit na cestu do nemocnice, jestli ho nějak omýt… A máte některá takovou zkušenost? Vím, že je asi šílený mít takové starosti ale přemýšlím o tom od začátku a mám z toho děsný strach. 8o :oops:

Pokud by něco takového nastalo, volej hned 155, pokud nebydlís někde mimo civilizaci přijedou skoro hned a případně tě budou instruovat přes telefon. Víc ty sama dělat nemůžeš. Ještě si domluvit třeba někoho z příbuzenstva aby kolem TP byl pořád s Tebou.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 15.07.18 18:38

Zavolas 155 a oni te budou navigovat az do příjezdu sanitky. Klid

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 15.07.18 19:13

Presne, jak pisi holky. Volat rychlou. Dispecerka te vyzve, at si das telefon na hlasity odposlech a instruuje te, co mas delat a jak.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 15.07.18 19:32

Jak už psaly holky výše a neboj, není to tak běžně rodit překotně doma. Já se toho taky bála, jak čert kříže a nakonec můj porod byl vyvolávaný a trval 37 hodin :mrgreen:

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 15.07.18 19:33

Tak třeba by se ti podařilo strachu trochu zbavit tím, že se na tu situaci připravíš (v hlavě i prakticky), zkus si k tomu něco načíst ;-), myslím, že na stránkách ambulantního porodu jsem takový článek našla, jakože co si případně přichystat, jak se v této situaci zachovat, jakou polohu nejlépe zaujmout apod. Taky jsem si k tomu něco hledala, jelikož jsem podruhé měla odrozeno za 40minut a dokonce znám i maminku, co nakonec doma takhle nečekaně porodila a měla z toho celkem trauma, protože na tuto situaci nebyla nijak připravena. Člověk to sice neplánuje, ale jakmile alespoň teoreticky ví, po čem co nejrychleji sáhnout a co dělat, je hnedka klidnější ;-).

alisekR
Kelišová 5156 příspěvků 15.07.18 19:52

Překotných porodů je fakt málo. Takže to pust z hlavy. A nebojte, že rodíš poznáš dostatečně dopředu, aby ses do nemocnice dopravila a nebo pro tebe přijela sanitka. ;)

Luca82
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 15.07.18 20:23

Hlavne horkou vodu a rucniky :mrgreen:
Nikdy jsem nepochopila, na co v tech filmech litaji s horkou vodou :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 20:30

Děkuji za doporučení. Vyděsila jsem se zdárně bohužel sama, když jsem si ty příběhy četla. Hlavně když miminko nedýchalo. :? Možná bych si troufla poskytnout první pomoc dospělému člověku ale u miminka si to nedovedu představit. :oops: Tak snad to bude v pořádku. Známý mi udělal ještě takový hloupý vtip. Nedávno se jim narodilo miminko a přivezli domů přítele. Chtěli mě pozdravit ale já usnula na sedačce u televize. Nenapadlo je nic lepšího, než mi před obličej položit mimčo. Jsem vytřeštila oči když mi začalo tahat za nos, zastavilo se mi srdce a než mi došlo, že by se moje mimčo samo težko obléklo, tak jsem fakt myslela, že jsem porodila. :D Moc děkuji za uklidnění a něco si o tom raději zkusím načíst. Ale ona je většina spíše z pohledu, kdy je u porodu asistentka a je plánovaný porod doma, ta k tomu má potřebné věci. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 20:32

@Luca82 Četla jsem teorii o tom, že se vařením vody uklidňuje a zabavuje chlap aby nejančil. :) Ale možná aby bylo mimčo v teple, zábaly na břicho, na záda; těžko říct. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 20:39

S tou teorií o chlapovi se nedivím. Nechci svého přítele ani u porodu. Dovedu si představit, jak by komandoval veškerý zdravotnický personál, stokrát za minutu se ptal, jak mi je, co mě bolí a ztrácel barvu v obličeji. Nakonec bych opravdu rodila sama a zbytek personálu by oživoval jeho. :D

Luca82
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 15.07.18 20:45
@Anonymní píše:
@Luca82 Četla jsem teorii o tom, že se vařením vody uklidňuje a zabavuje chlap aby nejančil. :) Ale možná aby bylo mimčo v teple, zábaly na břicho, na záda; těžko říct. :)

Jo taaaaak. Ze cuci do toho kastrolu, jak se vari voda a pocita bubliny.
Tak tomu bych i věřila :lol:

Luca82
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 15.07.18 20:50

Jinak pro zakladatelku - ty prekotne porody fakt nejsou bezne.
Ted rodil tak kolega, tedy jeho zena :) . Slysel hluk z koupelny a zena klecela ve vane a koukala ji hlavicka. Ale tedy nerodila poprve. A chvili pred tim je vratili z porodnice, ze na porod to neni. Ptala jsem se, co a jak. Pry zustali hodinu ve vane, jen detatko zabalili do ručníku. Po te hodince zavolali 155 a pupecni snuru jim tedy stříhal az doktor, co dorazil.

Sakra - zapomnela jsem se zeptat, jestli taky varil vodu :mrgreen:

Nairol
Echt Kelišová 8820 příspěvků 15.07.18 21:40

Stalo se mi.
Dcera se narodila v pohode, dychala, brecela… Zabalili jsem ji do rucniku, zavolali zachranku, prijeli behem chvilicky a dals e uz o vsechno postarali.

Byl to muj nejkrasnejsi porod, protoze jsme to tam byli jen ja, muz a miminko a zvladli jsme to úplně sami. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >