Porod druhého dítěte a hlídání bab

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 18:29
Porod druhého dítěte a hlídání babičkou - mám nervy

Zdravím maminy, ženy :) prosím anonym…asi budu znít jako hysterka, ale opravdu nevím, jak tuhle situaci řešit.

Čekám druhé dítě a zanedlouho mám TP. Mám dvouletého syna už a manžel chce být u porodu.
Jenže mám nervy z toho dát dítě k babičce-..Ano čtete správně. Zksuím to trochu přiblížit…

Jsme s manželem spolu 12 let, do narození syna byla celkem normální tchýně, pak se vše obrátilo.
Prostě jsem nikdy nesouhlasila s jejíma metodama, je už důchodkyně a vše dělá prostě jinak.Co se týče pozasování miminek, olizování dudlíků, rvaní chodítek atd…To eje ale to nejmenší.
Nechci se o ní bavit nějak špatně, píšu jen fakta (ve zkratce). Doma má binec, chodí se u ní v botech, syn dokonce může být u ní v botech i na posteli kde spí. Neumývá si ruce, o úklidu říká, že to nemá cenu, když tam má děcka a má v lednici prošlé potraviny. Manžel u ní už dlouho nejí, nejednou měl střevní potíže. Neumývá si po wc ruce, ani když přijde z venku. Já jsem opak, doma naklizeno, dbám na kvalitní potraviny hygienu, atd.

Syna ještě déle jak 3 h nehlídala, pouze v nutném případě, když jsem musela k dr atd. Malý jedl jen jednou za celé dva roky u ní polévku. Přede mnou respektuje, že si nepřeju, aby mu dávala třeba párky, řízky (které dělá velmi často) nebo krájené salámy, které má v lendici i 14 dní, v létě při grilování nám nabídla zelený plesnivý chleba. Ona to prostě neřeší, všemu se směje a říká, že co může být týden prošlému jogurtu 8o Vím, že mě asi pomluví, ani na obědy nás nezve po cleý rok, asi to něja vycítila, příčí se mi u ní něco jíst.
Ted synovi nabídla kiwi, které krájela na špinavém prkénku, syn to vyplivl (ačkoliv kiwi miluje). Já to kiwi ochutnala a bylo to nasmrádlé jak od masa, prostě jak kdyby to prkénko nebylo myté několik dní :poblion:

Mně se tohle prostě příčí a manžel je naštěstí při mě. Ví jaká je, já za ty roky ji znám fakt dost. Jinak je fajn, neplete se něja do nás, ale tohle prostě nepřekousnu.

Ona ani neví, co syn pořádně jí, má rád svoje oblíbené jogurty, kupuju vše čerstvé a ona je mu schopná dát i mléko, ktré má v ledncii 14 dní. Už ted mám z toho nervy, až mě chytne porod a ona bude muset malého pohlídat. Napadá mě, že ji napíšu nějaký manuál co mu dát :nevim: To mě ale bude nenávidět :roll:. Asi si budete klepat na čelo, ale já bohužel v babičce nemám důvěru. Vše co jsem vypsala, je opravdu ve zkratce a jsou tam dalšía další věci. Prosím, jak byste to řešily? Závidím všem, co mají čistotné a schopné babičky…Já jí malého prostě svěřit nemůžu bez nervů :zed: Asi to uděláme tak, že přijede syna hlídat k nám.

Přečtěte si článek: Druhá doba porodní

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61849 příspěvků 3 inzeráty 20.01.18 18:34

Upřímně řečeno, ze všeho, co tak hrůzně popisuješ by mi vadil akorát ten plesnivý chleba… jinak souhlasím s tím, co asi tak může být týden prošlému jogurtu.
A jinak pokud nemáš k babičce důvěru, tak si na dobu porodu zaplať chůvu, ta se bude držet tvých instrukcí.

Příspěvek upraven 20.01.18 v 18:35

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 20.01.18 18:34

A nemuze hlidat u vas?

Příspěvek upraven 20.01.18 v 18:35

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 20.01.18 18:34

Tak kdyby ho mohla pohlídat u Vás, bylo by to asi ideální. Případně zvážit jestli nemůže pohlidat někdo jiný. Nejlépe asi řešit hned, ať máš pak na ten porod trochu klid :D

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 20.01.18 18:34

A jine hlidani by nebylo mozne? Druzi prarodice, sourozenci…? :think: jinak pokud je to jak rikas, ani se ti nedivim, taky bych tam nejedla, natoz aby to davala diteti :?

Aspera
Generální žvanilka 20022 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 18:35

Nikdo jiný na hlídání není? Druhá babička, děda, kamarádka, sestra. Také bych k takové babičce neměla důvěru a manuál by dle mě nepomohl, jen bys jí proti sobě popudila. Buď by ho nečetla vůbec a nebo se řídila přesně proti němu.
A když to tak čtu, ještě že máme s manželem normální rodiče.

Janasas
Závislačka 4986 příspěvků 20.01.18 18:36

Já bych volila variantu k vám a dolednice jenom jídlo, co chceš, aby dala.. Zase za těch pár hodin si myslím, že se dítěti nic nestane.. Myslím, s ohledem na špínu.. Bude u vás…

Aspera
Generální žvanilka 20022 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 18:37

@j.a.n.i1 mě teda i to nemyté prkénko, 14 dní otevřené mléko. Zavřený jogurt trošku prošlý taky neřeším (sním ho teda já), ale co je moc je příliš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 18:37

@j.a.n.i1

To jako fakt? :nevim: Nic jiného by ti nevadilo a měla bys klid v duši, že máš dítě v takovém prostředí? Je to tedy každého věc, nikoho neodsuzuju, každý to bere jnak. mě to prostě vadí :nevim: aby dítěti nemysla ruce po wc a nečistila zuby, protože mléčné zuby se čistit nemusí…ta nevím.

@Kukacka123

Moje rodiče oba pracují, mamka i víkendy atd. Mám jen sestru a ta bydlí zas 80 km daleko, takže to taky nejde. :?

scentini
Závislačka 3384 příspěvků 20.01.18 18:38

At dite hlida u vas doma anebo tvoje rodina? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 18:38
@Aony píše:
A nemuze hlidat u vas?Příspěvek upraven 20.01.18 v 18:35

Nejspíš to bude nejlepší řešení

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 20.01.18 18:38

@j.a.n.i1 a treba neumyte ruce z wc, neuklizeno, boty v posteli a tak, to by ti nevadilo? Nejak nereju, jen se ptam…mne by to vadilo hodne totiz…to same kiwi krajene na spinavem prkynku, pokud smrdelo…by se zvedl kufr i mne :mrgreen:

Russet
Echt Kelišová 9244 příspěvků 20.01.18 18:41
@Anonymní píše:
Zdravím maminy, ženy :) prosím anonym…asi budu znít jako hysterka, ale opravdu nevím, jak tuhle situaci řešit.

Čekám druhé dítě a zanedlouho mám TP. Mám dvouletého syna už a manžel chce být u porodu.
Jenže mám nervy z toho dát dítě k babičce-..Ano čtete správně. Zksuím to trochu přiblížit…

Jsme s manželem spolu 12 let, do narození syna byla celkem normální tchýně, pak se vše obrátilo.
Prostě jsem nikdy nesouhlasila s jejíma metodama, je už důchodkyně a vše dělá prostě jinak.Co se týče pozasování miminek, olizování dudlíků, rvaní chodítek atd…To eje ale to nejmenší.
Nechci se o ní bavit nějak špatně, píšu jen fakta (ve zkratce). Doma má binec, chodí se u ní v botech, syn dokonce může být u ní v botech i na posteli kde spí. Neumývá si ruce, o úklidu říká, že to nemá cenu, když tam má děcka a má v lednici prošlé potraviny. Manžel u ní už dlouho nejí, nejednou měl střevní potíže. Neumývá si po wc ruce, ani když přijde z venku. Já jsem opak, doma naklizeno, dbám na kvalitní potraviny hygienu, atd.

Syna ještě déle jak 3 h nehlídala, pouze v nutném případě, když jsem musela k dr atd. Malý jedl jen jednou za celé dva roky u ní polévku. Přede mnou respektuje, že si nepřeju, aby mu dávala třeba párky, řízky (které dělá velmi často) nebo krájené salámy, které má v lendici i 14 dní, v létě při grilování nám nabídla zelený plesnivý chleba. Ona to prostě neřeší, všemu se směje a říká, že co může být týden prošlému jogurtu 8o Vím, že mě asi pomluví, ani na obědy nás nezve po cleý rok, asi to něja vycítila, příčí se mi u ní něco jíst.
Ted synovi nabídla kiwi, které krájela na špinavém prkénku, syn to vyplivl (ačkoliv kiwi miluje). Já to kiwi ochutnala a bylo to nasmrádlé jak od masa, prostě jak kdyby to prkénko nebylo myté několik dní :poblion:

Mně se tohle prostě příčí a manžel je naštěstí při mě. Ví jaká je, já za ty roky ji znám fakt dost. Jinak je fajn, neplete se něja do nás, ale tohle prostě nepřekousnu.

Ona ani neví, co syn pořádně jí, má rád svoje oblíbené jogurty, kupuju vše čerstvé a ona je mu schopná dát i mléko, ktré má v ledncii 14 dní. Už ted mám z toho nervy, až mě chytne porod a ona bude muset malého pohlídat. Napadá mě, že ji napíšu nějaký manuál co mu dát :nevim: To mě ale bude nenávidět :roll:. Asi si budete klepat na čelo, ale já bohužel v babičce nemám důvěru. Vše co jsem vypsala, je opravdu ve zkratce a jsou tam dalšía další věci. Prosím, jak byste to řešily? Závidím všem, co mají čistotné a schopné babičky…Já jí malého prostě svěřit nemůžu bez nervů :zed: Asi to uděláme tak, že přijede syna hlídat k nám.

Nechala bych ji hlídat u vás, aby nebyl kluk nucen být ve špíně, zásobila lednici a mrazák a těch pár dní to přežila.

nini77
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 20.01.18 18:41

Ať hlídá u vás. Pár hodin to tam spolu zvládnou. Jídlo tam budou mít vaše. To dají.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 20.01.18 18:41
@Anonymní píše:
@Kukacka123Moje rodiče oba pracují, mamka i víkendy atd. Mám jen sestru a ta bydlí zas 80 km daleko, takže to taky nejde. :?

Tak to je naprd…a nemohy by si na par dni vzit dovcu - mamka, segra? (Kdyby u vas segra byla treba na cca 3 dny, nez te pusti, tak by tu cestu dala ne?) A nebo nejaka kamoska by nepomohla? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama