Porod dva týdny po prodělaném covidu

Anonymní
22.1.21 19:38

Porod dva týdny po prodělaném covidu

Ahoj,
Protože jsem chvíli před termínem porodu oslavila příchod nového roku pozitivním testem na Covid, samozřejmě jsem se bála, jak zvládnu porod a hledala zkušenosti, které jsem moc nikde nenašla. Tak jsem si říkala, že ačkoliv se jinak diskuzí neúčastním, založím tuhle a třeba někoho aspoň trochu uklidním, zvládnout to šlo krásně :)
Na začátek základní info o průběhu, který je ale samozřejmě vždycky individuální - příznaky bolest hlavy, mírná teplota kolem 37, bolest v krku - to vše dva, tři dny, doma s dvouletým synem, břichem jako velryba (38 tt, skoro 20 kilo nahoře :? ) a v „nejhorší“ den i bez manžela, který měl službu. Od prvního dne potom i silný, fakt hnusný dávivý kašel, který trval skoro 2 týdny, do teď občas zakašlu. Ze začátku jsem se ale bála, že to dítě vyletí samo rovnou :D Pak ještě ztráta čichu, to bylo ale nakonec fajn při čištění nočníku :D nicméně průběh celkově mírný nebo max střední.
Kontroly na gyndě probíhaly v nemocnici, kde jsem samozřejmě nahlásila, že jsem nejprve suspektní a následně pak potvrzená, takže mě objednali jako poslední, vyšetřující měli krom klasiky i štíty a ten modrý hábit. I tak byli vždy všichni zlatí.
Rodila jsem 10 dní po ukončení izolace, 17 dní od většiny příznaků, krom toho kašle. U porodu jsem se nejvíc bála dýchání, protože jsem cítila, že ten dech není jako dřív, že s ním nedokážu tak pracovat. Řiďte se svým instinktem, tělo si řeklo. U prvního dítěte jsem zkoušela „funět jak pes“ (k ničemu) „rychle sfoukávat svíčky“ (to pomáhalo), teď jsem prostě jen spíš pomaleji vdechovala nosem a vydechovala pusou a všechny kontrakce šly krásně rozdýchat, že nemůžu říct, že by nějak bolely. Byl to tlak, ale to k tomu patří. Druhá fáze porodu byla teda trochu horší, nešel mi moc zadržet dech pro efektivní tlačení, tak jsem vždycky během stahů několikrát lehce zatlačila a rozhodně to nešlo tak hladce, jako s prvním dítětem, ale po 4 kontrakcích byl malý venku. Kontrakce jsem měla celkem 6 hodin, ale první 4 hodiny byly spíš jen šimrání, na porodním sále jsem byla asi 2 hodiny, než se malý narodil. Takže u mě dobrý :)
Každopádně DOPORUČUJI ANIBALL! Teď jsem s ním cvičila jen asi třikrát, abych si to aspoň trochu zkusila, když už byl doma z prvního porodu a lituju, že jsem nebyla poctivější, mohlo to jít ještě lépe a rychleji. I kdyby jste se nedostaly na velký obvod, zkusíte si tu práci s vaším dechem, která po té nemoci může být jiná, než dřív.
Takže shrnutí - porod i krátce po prodělání covidu může být krásný, klidný, rychlý a pokud budete v hlavě dobře připraveny a naladěný, tak i skoro bezbolestný :-)
Ještě dodám, že jsem rodila ve Zlíně, vše probíhalo naprosto přirozeně, pouze s porodní asistentkou, přístup naprosto skvělý u porodu i na šestinedělí, kdo z okolí váha kde ve Zlínském kraji rodit, rozhodně za sebe doporučuji! Otec byl u porodu, návštěvy na šestinedělí ale dovoleny aktuálně nejsou.
Držím vám palce, ideálně tu potvoru nechytněte, ale kdyby náhodou jo, tak se nebojte, příroda to má vymyšlené dobře a kdyby ne, tak doktoři dobře vědí, co dělat, aby miminku pomohli na svět :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19619
22.1.21 19:53

Díky za pozitivní příspěvek :hug: není to pro mně aktuální, ale milé, jsem ze Zlínského kraje :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
22.1.21 20:00

Já už se tedy rodit nechystám, ale gratuluji k dobře zvládnutému porodu a zdravému miminku. Je hezké v téhle ošklivé době číst něco pozitivního :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
22.1.21 20:10

Super, moc děkuji! :srdce: A gratuluji! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
683
22.1.21 20:20

Gratuluji :srdce: take jsem rodila tesne po covidu. Jen k tomu zadrzovani dechu, opravdu neni potreba…je to klasika vychazejici z rizeneho tlaceni, ale kdo umi pracovat s telem a dechem vi, ze naopak je to neefektivni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat