Porod dvojčátek přirozené nebo císař

4.8.19 15:47

Porod dvojcatek prirozene nebo cisar

Ahoj holky. Cekam dvojcatka, zatim jsem 19tt. Strasne rada bych rodila prirozene. Samozrejme, ze nebudu riskovat kdyz budou miminka v ohrozeni, tak bych na cisar sla. Ale zajimalo by me, jestli tu nektera nema zkusenosti pri porodu kdyz Acko bylo hlavickou dolu a Becko nozickama, jestli mohli bez problemu rodit prirozene. Doktorka mi rikala, ze musi byt dole hlavickama obe, ale obcas ctu na internetu, ze staci to Acko a u Bcka byt hlavou nemusi. Zatim mam Acko hlavickou dolu a Becko nozickama, coz se poloha muze zmeni, ale kdyby ne…

Příspěvek upraven 04.08.19 v 19:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4634
4.8.19 16:25

Hlavně bych upravila tu hrubku, riskovat…
A k dotazu, myslím, že je potřeba rodit obě hlavičkami dolů, A i B. Ale osobní zkušenost nemám. Hlavně, ať doklepete 36+, a pak je jedno, jak to bude, ne? Důležitý je naplněný “dvojbob” zdravými miminky. Rozuměj, můj muž říká kočárkům pro dvojčata - dvojbob. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16483
4.8.19 16:33

V kazdem pripade bych ptala lekare, ne laiku na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.19 19:18

Doktorky jsem se ptala. Urcite bych dala na radu lekaru.Jen mne zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenosti zda jde rodit kdyz je kazdy jinak polozeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16483
4.8.19 20:08
@DunovskaPavla píše:
Doktorky jsem se ptala. Urcite bych dala na radu lekaru.Jen mne zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenosti zda jde rodit kdyz je kazdy jinak polozeny.

Nerozumim. Nikdo jiny nez tvuj lekar nevi, jak na tom jsi zrovna ty a jestli to pujde nebo nepujde u tebe. K cemu je ti neci zkusenost na netu, nechapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.19 21:31

Nerikam, ze muj lekar nevi jak na tom zrovna jsem. Jen mne to zajima, jestli ma nekdo s porodem takove zkusenosti. Proto tady ty diskuse jsou ne? Nevim, proc se tu hned resi proc mne to zajima. Musim k tomu mit I vysvetleni proc se na to ptam :nevim:? Ty jsi snad dvojcata rodila? Mam proste takovyhle dotaz a je jedno proc. Ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.19 22:02

@DunovskaPavla
Moc bych to neriskovala a šla určitě na císař

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
4.8.19 22:16

V prvé řadě jde spíš o to, jestli čekáš jednovaječná nebo dvojvaječná dvojčata. Dle doporučení se jednovaječná dvojčata ve většině případů rodí císařem. Navíc to taky záleží dost porodnice od porodnice, někde jdou jednovaječné císařem automaticky, jinde, pokud by vše bylo OK, by svolili i k přirozenému porodu. Ale to se bavím o poloze hlavičkami dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 08:53

Cekam dvouvajecna dvojcata a obe maji vse sve. Placentu, obal… ma kazdy svoje. Nejsem ta rodicka, co pro prirozeny porod udela prvni posledni I za zivot ditete. Jen mne zajima jestli jde porodit prirozene, kdyz prvni je hlavickou a druhe ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 08:56

@DunovskaPavla
Také čekám dvojčata a na minulé kontrole mi to tedy nabízeli ( odmítla jsem ). Takže to jde. Ale co jsem slyšela, tak většinou jak se porodí to první (Ačko), tak stejně ve většinu případu se jde na sekci s miminkem B..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
5.8.19 09:00

@DunovskaPavla A v kolikatem jsi tydnu? Je ještě možnost, že se B otočí? Nebo už tam mají tak malo mista, že je to nepravděpodobné.
Mně doktor říkal od 30.tt, že je dcera KP a už se neotočí. A jak se stalo, tak bylo. Šla jsem CS a vůbec nepochybovala, že by to tak nebylo. Když to tady jsem se pak dozvěděla, že se otáčí v hodně případech až skoro do porodu a není to vůbec výjimečné. U mě se teda tak nestalo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 09:23

@DunovskaPavla doktorka mi říkala, že je nutné, aby bylo A otočeno hlavičkou a B může být i KP. Zatím mám obě hlavičkama dolů, tak snad tak vydrží. Už nemají úplně moc místa, ale otočit se prý ještě můžou, jsem 31tt. Kdybych měla nakonec B nožičkama, tak bych šla do císaře. Jak píše uživatelka výše, že většinou se porodí A a B jde sekcí, tak to není dle mé doktorky pravda. S dvojčátky tě určitě více hlídají nebo hlídat budou a v případě, že by se něco nezdálo, tak včas půjdeš na sekci. Tento případ se prý týká tak 3% dvojčecích těhotenství..ale samozřejmě stát se to může, jako všechno. Ale nad tím nepřemýšlet :) Takže ano, jde to. Samozřejmě že je tam víc faktorů pro to, aby ten spontánní porod proběhl, ale pokud by se jednalo „jen“ o tu polohu mimča B a jinak by bylo vše v pořádku, tak by to šlo. Záleží taky kde budeš rodit, někde rodí bi-bi jen obě hlavičkama dolů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
5.8.19 09:32
@mroe píše:
Nerozumim. Nikdo jiny nez tvuj lekar nevi, jak na tom jsi zrovna ty a jestli to pujde nebo nepujde u tebe. K cemu je ti neci zkusenost na netu, nechapu.

Proč by se nezeptala? Zrovna porod císařem vs. vaginální porod je téma, na kterém se lékaři často neshodnou - v některých porodnicích preferují jeden způsob, a tak pacientkám prostě řeknou, že jinak to nepůjde. Ale už nedodají, že jinde by to třeba jinak šlo.

Takže mi opravdu nepřijde nějak mimo zeptat se na netu a zjistit, jestli to šlo někomu jinému, případně kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.19 09:44

@Tiffany1 jsem 20tt. Ted mne ceka genetika. Mimca se muzou otocit klidne I tesne pred porodem. To jsem mela v prvnim tehotenstvi. Mam 10leteho syna a ten se otocil hlavickou dolu den pred porodem, tak sel prirozene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.19 09:59

@Sabina1812 @iila @vikavika dekuji holky za pochopeni a za odpoved. Zatim jsem jen u sve doktorky a ve 31tt si mne prebere nemocnice tak tam me to trebas taky jinak vysvetli. Ale diky. Ted uz aspon vim, jestli to jde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama