Porod dvojčátka přirozený, nebo císař?

Anonymní
27.6.15 14:14

Porod dvojčátka přirozený nebo císař?

Ahoj maminky, čekám jednovaječné dvojčátka s jednou placentou. Jsem 34 týden, a v nemocnici mi pan primář řekl ať se sama rozhodnu zda bych raději přirozeně nebo císařem. Řekl mi že u přirozeného jsou rizika, ale že mimča jsou hlavičkami dolu, váhu mají krásnou a že komplikace mohou být i u jednoho, ale že je to vše na mě. Samozřejmě že kdyby byly nějaké komplikace rozhodnou sami, ale zatím je vše v pořádku a rodit mohu obouma zpusoby. Já bych raději přirozený porod, ale zase nechci miminka ohrozit. Tak by mě zajímalo jak jste jednovaječná dvojčátka rodily vy? A jestli bylo vše v pořádku a kolik miminka vážily. Moc děkuji za zkušenosti a rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1226
27.6.15 14:20

Já mám sice dvojvaječná, ale taky jsem se rozhodla preferovat přirozený porod. Zanedlouho dám vědět, co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 14:37

Přirozený porod

Ahoj. Já mám teda taky dvojvaječná a rodila jsem 34+4.Oba meli kolem 2 a pul kg. Jelikoz celou dobu bylo vse v poradku a deti byli dlouho otoceni hlavickama dolu tak se me snad jen jeden doktor z mnoha zeptal, jak budu rodit…vubec jsem nad tim nepremyslela, protoze prirozeny porod mi prisel nejlepsi…a taky byl…kazdy z nich byl venku asi na 3 zatlaceni asi 5 minut po sobe…a to cele asi behem pul hodiny…kdyz jsem pak cely ten prubeh vypravela maminam na sestinedeli tak mi tezce zavidely…pokud je vse ok, tak proc si to uz predem komplikovat kdyz, jak sama pises v nejhorsim si to vyberou doktori sami…timhle se ted vubec netrap, jsou jine veci nad kterymi muzes premyslet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
27.6.15 14:41

@Evicek88 Teď jsi mi udělala ohromnou radost, děkuju! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
27.6.15 15:15

Ahoj, já rodila před téměř 6lety 1vaječná dvojčata(též 1placenta) holky císařem, bylo to skoro bez dotazů, automaticky císař!!! Vše dopředu naplánováno, v Podolí. Prý jen kdybych hodně chtěla, tak by mi dali možnost přirozeného porodu..Bála jsem se. Obě byly hlavičkama dolů. Kdybych měla na výběr jako ty, rodila bych přirozeně. Bála jsem se o druhorozenou :oops: Kde budeš rodit? Šla bych rodit přirozeně!!!Jestli s tím doktoři nemají problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
27.6.15 15:16

Jo a holky vážily každá 2,5kg a ven se jim ještě nechtělo!!! Rodila jsem 37tt asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
27.6.15 16:11

Mě to čeká na podzim a taky nad tím už ted uvažuji, mluvila jsem o tom se svojí lekařkou a prý to nechá na mě, se rozhodnout, že nemá nic proti mi napsat papíry na CS. :nevim: čekám dvojvaječná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 17:30

Přirozený porod

Ještě jsem zapomněla zmínit, že děti byly úplně zdravé, samozřejmě byli v inkubatoru ale to jen proto že jsou nedonošené. A ani po dvou letech na nich nic neni znat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9318
27.6.15 17:45

Ja dvojvajKy.
Vaginalne za 2,5h.
2700 a 3640
37+1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
27.6.15 20:09

Holky jste skvělý..!! Dvojčata nemám, ale moc fandím a vážím si maminek, které dvojky porodily, nebo chtějí rodit přirozeně..Držím palce.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.15 22:49

Moc děkuji za zkušenosti :hug: Ano chci jít do přirozenýho, ale načetla jsem na netu strašně moc věci i jaké jsou rizika pro mimčo B, doktorum věřím ale chtěla jsem vědět i od zkušených maminek moc mě to uklidnuje. Jsem prvorodička a strach mám asi ze všeho jak se to všechno blíží :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
24837
28.6.15 11:19

Zakladatelko, prober to ještě s lékařem. Pokud jsou lékaři ochotni jít do přirozeného a ty se na něj taky cítíš, bež do toho. Je hezké, že tady píšou o přirozeném porodu maminy dvojčat, ale pokud sleduješ, všechny měly dvojvaječná. Ta jednovaječná s jednou placentou jsou prostě víc riziková (neříkám, že neleze rodit přirozeně, vím o dvou případech, kdy to přirozeně šlo) a mohl by tam nastat neskutečnej průser…
Se mnou se nakonec nikdo nemaloval, „B“ se mi motalo jako střelka kompasu, i v tomto týdnu porodní cesty absolutně nepřipravené, takže by nikdo do přirozeného porodu nešel. Dělala se plánovaná sekce 36+5, kluci měli 3050g a 2650g. Domů jsme šli po odkroucení „povinných“ 72hod ;)

Ať to dobře dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
30.6.15 00:50
@Anonymní píše:
Moc děkuji za zkušenosti :hug: Ano chci jít do přirozenýho, ale načetla jsem na netu strašně moc věci i jaké jsou rizika pro mimčo B, doktorum věřím ale chtěla jsem vědět i od zkušených maminek moc mě to uklidnuje. Jsem prvorodička a strach mám asi ze všeho jak se to všechno blíží :lol:

Taky moc fandim maminkam, ktere se rozhodnoi rodi dvojky spontane. Dvojcatka nemam, ale pracovala jsem na deske klinice a vim, ze i jednovajky spontane porodit lze. Jestli jsi na to pripravena, tak ja bych to alespon zkusila. Pockala bych, jaky bude vaginalni nalez, velikost miminek a vubec celkova situace tesne pred porodem.Do nejake indukce porodu bych asi nesla, ale kdyz by to prislo samo, tak bych to zkusila.Moc ti fandim a drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
30.6.15 01:53

Ahoj, ja som rodila jednovajky prirodzene ;) Aj keď som strašne chcela cisarák.. zdalo sa mi to bezpečnejšie (aj potom, čo som na nete čítala), a aj pre mňa „pohodlnejšie“. Ale primár nechcel ani počuť. Lebo v našej nemocnici sa rodia dvojky prirodzene (pokiaľ samozrejme nie je nejaký problém). A ja som bola ako stvorená na prirodzený pôrod :) Otvorená na 7cm, keď mi vyvolávali pôrod, bábo A naliehalo hlavičkou. B bolo síce nejak divne, ale predpokladali, že po pôrode A samé skĺzne do pôrodných ciest. A že ak by bol problém, ručne (majú nejaké hmaty) ho nasmerujú. No a k tomu mi bolo ešte povedané, že aj tak mi nemôžu zaručiť, že pôrod bábätka B neskončí cisárskym rezom :roll: Z toho som mala asi najväčší strach.. že budem rodiť v bolestiach a ešte k tomu ma aj rozrežú :? No a potom aj z toho, že aby neboli komplikácie kvôli jednej placente :nevim: Nakoniec to dobre dopadlo, pôrod bol rýchly a plynulý :) ;) Bábo B fakt skĺzlo do pôrod. ciest samé (iba tak letmo mi doktor chytil brucho) a za 4 minúty bolo vonku po A. Potom doktor vytiahol placentu a bolo :D
Inak úprimne, bola som dosť naštvaná, že ani na moje prosby mi nedali na výber (viem, že v niektorých nemocniciach bez diskusie jednovajky rodia sekciou). Nakoniec som však bola rada.. veď čoby nie, keď bol pôrod rýchly :lol:, ale pri mojej povahe som mala z toho celého neskutočné nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama