Porod FN Motol s těhotenskou cukrovkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 242 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 12:40
Porod FN Motol s těhotenskou cukrovkou

Dobrý den,
mám termín porodu 01/2019. Mám těhotenskou cukrovku kompenzovanou inzulinovým perem Lantus. Zatím jsem na 12 jednotkách a píchám si pouze večer, protože mám problém s lačnou hodnotou a hodnotou po snídani. Během dne dieta funguje. Na webu FN Motol jsem nalezla, že pacientky s těhotenskou cukrovkou kompenzovanou inzulinem jsou opečovávány jako těhotné ženy s diabetem I. stupně a to by znamenalo vyvolání porodu 38.-39.tt. Je tu některá z Vás, která teď v nedávné době rodila v Motole také s těhotenskou cukrovkou a píchala si jen jednou večer? Zajímá mě, zda skutečně i s jednou aplikací je porod automaticky vyvoláván dříve. Děkuji

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
baal7513
Kecalka 130 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 12:53

Z dovolením se přidám, zajímá mě, kdybych, pokud budeme chtít další dítě, skončila na inzulinu.. Letos jsem rodila v Motole, ale cukrovku jsem mela kompenzovanou ‚jen‘ prášky. Nikdo to neresil, nechali mě do 40tt, o žádném vyvolání nepadlo ani slovo. Jediné, co dělali, bylo v 38tt odhad velikosti dítěte, kde mi řekli, že je větší. Naštěstí se spletli v odhadu a rodila jsem normalne velké dítě :)

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 12.10.18 13:32

Rodila jsem letos s těhotenskou cukrovkou na večerním inzulinu, 42 jednotek, plus léky, ale ne v Motole, ale v Plzni. U prvního syna mi porod vyvolávali o dva týdny dříve před termínem. Nyní mi řekli, že se to změnilo, že podle nových výzkumů se může při dobře kompenzované cukrovce nechat dítě až do termínu porodu. Nakonec mi začali vyvolávat porod cca týden před termínem, ale měla jsem do toho ještě začínající preeklampsii a cukrovka moc dobře už ke konci kompenzovaná nebyla. Ale nehrotili to, říkali, že ještě mám čas, vyvolávání trvalo pět dní, než se podařilo.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 242 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 17:48

@baal7513 Tak to se musím zeptat doktorky, proč jsem skončila rovnou na inzulinu a nemohla jsem mít prášky, asi to má souvislost s působením léku přes noc, ale zajímá mě to.
@bibi2233 Takže to bude záviset na lékařích v Motole. Nevím proč, ale prostě mě to začalo mrzet, když jsem zjistila, že inzulin je důvod k indukci porodu dříve. Chtěla jsem mít alespoň jeden porod normální :roll:

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 12.10.18 19:13

@M-i-ch-e-l-l-e No s těmi léky je to zvláštní. Moje doktorka mi nejdřív dala inzulin až do maximalni možného množství a až potom léky. Zdůvodnila to tím, že prý inzulin dítěti neškodí, že na léky se z etických důvodů na těhotných výzkumy nedělají? a at i když by teoreticky škodit neměli, tak ona je opatrná a dává je až jako poslední možnost. Jiný doktor při konzultaci mi tvrdil, že on by postupoval přesně naopak. Jinak ano, o vyvolání rozhodují lékaři u každého případu jinak, většinou se hodnotí glykémie a míra prosáknutí měkkých tkání na ultrazvuku a podle toho jednají. Pardon za ty gramatické chyby :(

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 242 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 20:06

@bibi2233 Aha vidíte a já bych řekla, že léky jsou šetrnější. Ale to byla čistě jen laická úvaha. No tak hold uvidíme. Lékařům věřím po zkušenostech z prvního porodu, jen mi to přišlo škoda, že bych měla o „normální“ porod přijít i tentokrát.

ikebara
Nováček 3 příspěvky 23.10.18 16:30
těhotenská cukrovka, porod v Motole
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
Dobrý den,
mám termín porodu 01/2019. Mám těhotenskou cukrovku kompenzovanou inzulinovým perem Lantus. Zatím jsem na 12 jednotkách a píchám si pouze večer, protože mám problém s lačnou hodnotou a hodnotou po snídani. Během dne dieta funguje. Na webu FN Motol jsem nalezla, že pacientky s těhotenskou cukrovkou kompenzovanou inzulinem jsou opečovávány jako těhotné ženy s diabetem I. stupně a to by znamenalo vyvolání porodu 38.-39.tt. Je tu některá z Vás, která teď v nedávné době rodila v Motole také s těhotenskou cukrovkou a píchala si jen jednou večer? Zajímá mě, zda skutečně i s jednou aplikací je porod automaticky vyvoláván dříve. Děkuji
,

Dobrý den,
jsem zde nováčkem :) ale po přečtení příspěvku od M-i-ch-e-l-l-e jsem se rozhodla také napsat. Hledala jsem tu informace o těhotenské cukrovce, mám doma týden glukometr a nedaří se mi ranní hodnota nalačno dostat na 5,1 nebo 5,3 co po mě chtějí lékaři. Měření po jídlech je O.K. Dnes jsem měla volat do diabetologické poradny, jak jsou hodnoty a po nahlášení mi řekli, že mám místo plánované návštěvy 1.11. přijít už tento čtvrtek pro inzulín na noc, což mě šokovalo, myslela jsem že se nasadí max prášek.Mám revmatoidní artritidu, beru denně kortikoid, před 14 dny mi na ultrazvuku se srdíčkem u mimi řekli, že mají podezření na vrozenou srdeční vadu, z čehož jsem špatná , jdeme na kontrolu 2.11. a doktor mi řekl jestli se podezření potvrdí odešle mě na vyšetření do nemocnice Motol a tam by směřoval i porod a operace mimi po narození -termín 01/2019.Jsem po IVF, vymodlené těhotenství, 30tt .Tak mám strach ze všeho.

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 25.10.18 07:59

Držím palce ať vše dobře dopadne !!! Na inzulín se dá zvyknout, neni to příjemné, ale je to jen na pár mesicu. Ta číselná kritéria glykemie jsou ted hodně přísná, u prvního syna stačilo 5,7. Hlavně aby to srdíčko bylo ok. :hug:

Galladriel
Nováček 1 příspěvek 09.11.18 21:49
Porod s těhotenskou cukrovkou také 01/2019 v Motole

Dobrý den,
také mám rodit v 01/2019 ve FN Motole, a také mám těhotenskou cukrovku. Jsem téměř ve 31. tt. a v tuto chvíli už mám cukrovku bohužel několik týdnů kompenzovanou také inzulinem Lantus jen na noc kvůli vysokým ranním glykémiím. Zajímá mě to, co vás.
Jak se postupuje při porodu? Vyvolává se dřív?
Je to moje druhé těhotenství, první mimčo jsem rodila císařem, a porod proto teď vyvolávat rozhodně nechci (kvůli jizvě). Zvažuji i jestli se vůbec pokoušet rodit přirozeně…
A také by mne zajímalo, zda máte někdo zkušenost se stejným postupem léčby těhotenské cukrovky? Mám totiž dojem, že se mi to po tom inzulínu spíš dost zhoršilo. Předtím jsem měla špatné jen ty ranní glykemie nalačno a teď poslední 2 - 3 dny mám špatné všechny :nevim:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 242 příspěvků 1 inzerát 10.11.18 17:08

@Galladriel Lantus jsem uzivala i v prvnim tehotenstvi a byl nasazen i jinou lekarkou, takze postup asi normalni. Byla jsem upozornena na posledni kontrole, ze cukrovka ma tendenci se po 30.tt zhorsovat, tak se nemam pry divit, kdybych musela casteji zvysovat davku Lantusu. Denni hodnoty mam ok. Jestli drzite dietu a i tak mate hodnoty mimo je treba to asi konzultovat s lekarem. Pisu z mobilu, tak se omlouvat za interpunkci.

ikebara
Nováček 3 příspěvky 10.11.18 17:58
návštěva v Motole, porod 01/2019

Dobrý den, ahoj,

už je to přes dva týdny. co jsem zde psala příspěvek. Od té doby se hodně změnilo a já byla u dalších doktorů, jak ve FN Plzeň, tak prvně ve FN Motol.
Ani nevím, kde začít 22.10.jsem byla u svého gynekologa , který mi řekl, že je vše O.K. o týden později jsem byla ve FN Plzeň v rizikové poradně, kam mě odeslala diabetologická lékařka, kde mi udělali ultrazvuk a řekli mi, že se stav po týdnu hodně změnil a že mám víc plodové vody, našež mi okamžitě dal noční inzukĺín, protože do teď jsem cukrovku držela na uzdě jen pomocí diety.Nebyla jsem schopna udržet nalačno, měla jsem i 5,4 a5,6 .Tak jsem začala na 5jednotkách a hodnotu do 5,3 jsem měla jen jednou, jinak mám vyšší i k 6.tak už od včera píchám 9jednotek a zatím stejně žádný efekt a je pravda , jak se píše u Vás v příspěvku, tak do teď 3 týdny jsem měla po jídlech hodnoty krásný do 6 (může být do 6,7) a teď , co píchám inzulín, tak mám spíš hraniční k 6,7, už jsem měla i 7, mám nějakou chcípavku, tak nevím jestli je to k tomu nebo je to dáno těhotenstvím. Na dia mi lékařka řekla, že se většinou cukrovka zhoupne ještě 34 týden, já jsem 32tt.
No a v Motole jsem byla ve čtvrtek, bohužel nám potvrdili vrozenou vadu srdíčka u prcka, řekli , že budu tajemstvím do porodu, že přesně nevidí, jak to všechno je, takže po porodu nás čeká operace. Hned mě v Motole registrovali, poslali na ultrazvuk, kde mi řekli že když jsem byla před týdnem v Plzni, že na další nemusím a poslali mě do těhot. poradny, kde mi objednali až na 6.12., kdy budu už 36tt, tak nevím , jestli to bude plánovaný porod nebo co se dozvím. Mám to do Prahy hodinu a půl, když není nic na silnici, tak jsem na všechno zvědavá.
 Lenka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >