Reklama

Porod FN Motol s těhotenskou cukrovkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 209 příspěvků 12.10.18 12:40
Porod FN Motol s těhotenskou cukrovkou

Dobrý den,
mám termín porodu 01/2019. Mám těhotenskou cukrovku kompenzovanou inzulinovým perem Lantus. Zatím jsem na 12 jednotkách a píchám si pouze večer, protože mám problém s lačnou hodnotou a hodnotou po snídani. Během dne dieta funguje. Na webu FN Motol jsem nalezla, že pacientky s těhotenskou cukrovkou kompenzovanou inzulinem jsou opečovávány jako těhotné ženy s diabetem I. stupně a to by znamenalo vyvolání porodu 38.-39.tt. Je tu některá z Vás, která teď v nedávné době rodila v Motole také s těhotenskou cukrovkou a píchala si jen jednou večer? Zajímá mě, zda skutečně i s jednou aplikací je porod automaticky vyvoláván dříve. Děkuji

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reklama

Reakce:

baal7513
Kecalka 120 příspěvků 2 inzeráty 12.10.18 12:53

Z dovolením se přidám, zajímá mě, kdybych, pokud budeme chtít další dítě, skončila na inzulinu.. Letos jsem rodila v Motole, ale cukrovku jsem mela kompenzovanou ‚jen‘ prášky. Nikdo to neresil, nechali mě do 40tt, o žádném vyvolání nepadlo ani slovo. Jediné, co dělali, bylo v 38tt odhad velikosti dítěte, kde mi řekli, že je větší. Naštěstí se spletli v odhadu a rodila jsem normalne velké dítě :)

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 12.10.18 13:32

Rodila jsem letos s těhotenskou cukrovkou na večerním inzulinu, 42 jednotek, plus léky, ale ne v Motole, ale v Plzni. U prvního syna mi porod vyvolávali o dva týdny dříve před termínem. Nyní mi řekli, že se to změnilo, že podle nových výzkumů se může při dobře kompenzované cukrovce nechat dítě až do termínu porodu. Nakonec mi začali vyvolávat porod cca týden před termínem, ale měla jsem do toho ještě začínající preeklampsii a cukrovka moc dobře už ke konci kompenzovaná nebyla. Ale nehrotili to, říkali, že ještě mám čas, vyvolávání trvalo pět dní, než se podařilo.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 209 příspěvků 12.10.18 17:48

@baal7513 Tak to se musím zeptat doktorky, proč jsem skončila rovnou na inzulinu a nemohla jsem mít prášky, asi to má souvislost s působením léku přes noc, ale zajímá mě to.
@bibi2233 Takže to bude záviset na lékařích v Motole. Nevím proč, ale prostě mě to začalo mrzet, když jsem zjistila, že inzulin je důvod k indukci porodu dříve. Chtěla jsem mít alespoň jeden porod normální :roll:

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 12.10.18 19:13

@M-i-ch-e-l-l-e No s těmi léky je to zvláštní. Moje doktorka mi nejdřív dala inzulin až do maximalni možného množství a až potom léky. Zdůvodnila to tím, že prý inzulin dítěti neškodí, že na léky se z etických důvodů na těhotných výzkumy nedělají? a at i když by teoreticky škodit neměli, tak ona je opatrná a dává je až jako poslední možnost. Jiný doktor při konzultaci mi tvrdil, že on by postupoval přesně naopak. Jinak ano, o vyvolání rozhodují lékaři u každého případu jinak, většinou se hodnotí glykémie a míra prosáknutí měkkých tkání na ultrazvuku a podle toho jednají. Pardon za ty gramatické chyby :(

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 209 příspěvků 12.10.18 20:06

@bibi2233 Aha vidíte a já bych řekla, že léky jsou šetrnější. Ale to byla čistě jen laická úvaha. No tak hold uvidíme. Lékařům věřím po zkušenostech z prvního porodu, jen mi to přišlo škoda, že bych měla o „normální“ porod přijít i tentokrát.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >