Porod, hrozný strach

Anonymní
21.3.17 09:39

porod, hrozny strach

Ahoj holky, plánujeme rodinu, nikdo to zatím nevi a vědět nemusí. Je mi 22 let, jsem drobná, ještě nejsem ani těhotná a už teď se mi zdají sny o porodu a mám z toho strašný strach, nejvíce z nástřihu to vás rozstřihnou zaživa? Nijak neumrtvi? Jak to bolí? Co lékaři, jdyz začnete historicit? Bolí me úplně všechno, hrozne se bojím, ze nervama omdlim, budu jen zvracet a nebudu moci spat až se to začne blížit, čtu ruzne diskuze ale nikde to není přesně popsáno, a co císařský rez? Koukala jsem na video a je mi zle jen to vidím, mam husinu všude jsem z toho opravdu na nervy. Prosím jak jste to zvladly? A co potom? Par hodin, dni po porodu??dekuji všem :kytka: :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21.3.17 09:50

Nemusíš se bát. Ano, porod bolí ale to ty sama určitě už víš ale ber to jako přirozenou věc. Pokud se opravdu moc bojíš, můžeš si zažádat o císařský řez, měli by ti vyhovět.
Co se týče nástřihu tak tam jde o to že když tlačíš tak cítíš hlavně tlak takže bys o nastřihnutí ani nemusela vědět. Zda to umrtvují, to netuším.

Já mám taky hodně (fakt hodně) nízký práh bolesti ale beru to jako přirozenou věc a smiřuji se s tím že to bolet bude ale já to chci zvládnout.
Mám 164 cm ale naštěstí boky mám takže o úzkou pánev se nemusím bát :D
Doporučuji ti Aniball díky kterému se můžeš před porodem roztáhnout a tím si ho ulehčit. Já se na něho chystám už za měsíc. Naštěstí je malá zatím drobná a tak je šance že by mohla mít okolo 2,5kg a já bych měla snazší porod :kytka:

Hlavní je dobrá příprava. Jak psychická, tak fyzická. V tvém případě bych určitě nezanedbala předporodní kurzy a workshopy a taky konzultace s porodní asistentkou která ti vše vysvětlí a uklidní tě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
21.3.17 09:56

Když jsem byla mladší, měla jsem to nějak jako ty ( bebicko jsem do teď). Možná proto jsem měla dítě až po 30. Časem jsem to přestala řešit a když jsem otěhotněla, tak všechen strach ze mně opadl. Chodila jsem do predporodnich kurzů, byla jsem se podívat v porodnici, zkoukla jsem pár videí o porodu, abych tak nějak věděla do čeho jdu.
Porod: vyvolávaný 3 dny, nakonec akutní císař. A pocit z toho? U zubaře je to mnohem horší :lol:
Nechci lhát, že porod neboli, ale příroda to umí zařídit. Do těla se ti vyplavují hormony, který ti to pomůžou zvládnout. A lékaři taky.Taky jsem si nechala něco píchnout na bolest a byla to paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
21.3.17 09:58

Klid.
Já mám 164, před porodem 51 kg, úzkou pánev a porodila jsem přirozene 3,5 kg dítě.
Nástrih nebolí, nebo to nevnimas, nevím. Trochu nepříjemný je pak siti, ale bože, to už mas miminko, v krvi vyplaveny hormony, věř mi, ze to das ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 10:00

Zkus přestat číst všechny diskuze a články o porodech.. Většinou je tenhle strach zbytečnej :* porod samozřejmě není nic příjemného, ale to miminko za to stojí! Já rodila malýho KP, ale žádná bolest co by se nedala vydržet to fakt není.. Neboj, je to přirozený a i ty to zvládneš :palec:
A nástřih mi dělali - popravdě v tu chvíli jsem o tom neměla ani potuchy. Zaprvé se soustředíš na jiný věci, zadruhé ve chvíli nástřihu máš vyplaveno v těle tolik hormonů, že to cítit snad ani nemůžeš.
Fakt se neboj :srdce: kdyby byly porody tak hrozný, nikdo by si nedělal druhý, třetí, čtvrtý dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
21.3.17 10:07

Taky jsem se před otěhotněním hodně bála porodu, mám i velký problém s návštěvou gynekoložky, jsem hodně v křeči a vyšetření mě vždy hodně bolí. Zanedlouho začneme 7. měsíc těhotenství a strach z porodu je pryč, jediné, čeho se bojím, jsou vyšetření těsně před porodem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
21.3.17 10:17

@Akzeretka souhlasím, neřeš to nečti to. Mám kamarádku, která byla za 1,5 hodiny hotová se vším od začátku stahů až po prcka v náručí, nebo to nakonec bude císař v narkóze a ani o tom nebudeš vědět. Je naprosto zbytečný se předem takhle děsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 10:18

@BonnieD Já začínám mít nejspíše potyčky s jemnými poslíčky a akorát se bojím toho zmatku v porodnici :D některé ženy tam přijdou v pohodě ale některé už s bolestí a nebo zmatkují protože neví co by :mrgreen:
Včera jsem dostala takový impulz do hlavy že bych měla prostě za každou cenu vyprat tak jsem šla hned prát a prala do noci :D asi nějaká intuice :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3187
21.3.17 10:19

Neboj, příroda to dobře zařídila, ke konci těhotenství se na porod budeš těšit a budeš ho přivolávat. Nástřih nebolí vůbec, dělá se při kontrakci, když tlak hlavičky hráz odkrví a „umrtví“…takže šmik a pak už jen obrovská úleva, protože je mimčo na světě…a pár hodin po porodu budeš tak zaplavena hormonama, že se budeš jen blaženě culit na miminko a nic jiného vnímat nebudeš. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 10:19

Jestli chceš uklidnit, rodila jsem 3×. Nikdy mi nikdo nástřih nedělal a ani se nezmínil o tom, že by chtěl nebo že by to bylo vhodné. A to jsem rodila ve velké porodnici, kde je to jak na běžícím pásu.

• Nahlásit
  • Citovat
302
21.3.17 10:22

A hlavně porod je ta jednodušší část - pak následuje šestinedělí a výchova dítěte, to je o mnoho obtížnější :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
21.3.17 10:26

@KatieAndLily Já se bojím proto, že moje doktorka zná můj problém a vyšetřuje hodně ohleduplně. Ale když tam narazím na někoho, kdo si řekne, co vy tu vyvadite u vyšetření, co budete dělat u porodu? :lol: Ale mám naději, že budu mít u porodu přímo jí, tak aspoň něco. S tím zmatkem máš pravdu, doufám, že to nebude můj případ, já jsem velkej kliďas :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
21.3.17 10:28

Mě bolel porod mnohem víc, než jsem čekala. Byla jsem si jista, že umřu :D Nastřih není vůbec cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2192
21.3.17 10:29

Nikdo te nastrihavat nemusi, mam za sebou dva porody (v lete me ceka treti) a zadny nastrih neprobehl (a to jsem necvicila, nic). ;) Porod bolel, ale zase ne tak, ze by to ovlivnilo moje chteni dalsich deti do budoucna. Souhlasim s tim, ze tehotenstvi a porod jsou oproti vychove (celozivotni) zanedbatelne. Taky oproti obavam, aby tvoje dite jednou melo stastny zivot, bylo zdrave, nic sileneho ho nepotkalo.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
21.3.17 10:29

Neboj, každý porod je jiný a třeba ty budeš mít štěstí na skoro bezbolestný porod. Rodila jsem 3×, pokaždé bez nástřihu, po porodu bych mohla hned vstát a odejít, byla jsem fit. Během porodu se vyplavují hormony, které to vnímání bolesti otupí, není to nepřetržitá bolest, já to vnímala jako velký tlak, který přichází v pravidelných vlnách. A pak ta radost po narození miminka, to se nedá ani popsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama