Porod jeden měsíc před 18 rokem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 13:52
porod jeden měsíc před 18 rokem

Dobrý den, potřebovala bych radu od někoho kdo si něčím takovým prošel nebo má zkušenost. Ve zkratce čekáme s přítelem dítě příteli je 30 let a je tu problém mně bude 18 tento rok 5. srpna a čekáme miminko co se narodí tedka 27 června podle termínu porodu :) přítel pracuje, máme spolu velký byt 3+1, náš chlapeček má pokojík hotový, máme spoustu věci to co miminko potřebuje ale i to co není,,nutný''. byla to moje blbost že jsem nevěděla že určení otcovství musí byt přes soud i kvůli tomu měsíci :/, co jsem všude četla i tak se má jít na matriku, my byli na matrice ve slaným a tam nám řekli že pokud mi není 18 nic nemůžou udělat :/ to že bude mít malej na měsíc přijmení po mne to vím a že bych jmeno mela vybrat ja v porodnici :) i to že k nam muže prijít socialka, ale mam strach abysme mohli byt pohromadě u nas doma kde to má synáček vše připravené, známa co rodila v 17 mi řekla že me domu nepustí k nam a že pokud nepujdu k mamě bydlet tak mě dají s malým do kojenáku a tak podobně :/ žijeme ve středočeském kraji :/ jsem s toho tedka nervní mam 20 dní do porodu na nás poklad se moc tešíme, tak se ptam jak to takhle chodí když chybí jenom mesic do plnoletosti matky :/ jestli muže byt u sebe doma pohromadě i s přitelem :/, a všechny veci okolo, o peníze mi ani tak nejde, jen bych chtěla byt doma u nas pohromdě jako rodina :( už to tu mame zabydlene vse :/ a jak to chodí v porodnici, na matrice mi řekla ža až mi bude 5. srpna 18 let ze tam mame příjít a že zapisou tatinka do rodneho listu dítete :/ už s toho mam nervy na pochodu protože jsem jestě nenasla nekoho kdo by mi rozumně poradil, za každou radu tady budu vděčná :) prosím omluvte mé chyby píšu to strašně na rychlo :/ všem děkuji předem :( :( :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4828 příspěvků 07.06.19 13:55

Neteř rodila měsíc před osmnáctinami před deseti lety a absolutně nikoho nezajímalo, kde s dítětem bydlí, ani sociálku. Strach bych fakt neměla, než by ti sociálka nějaký termín udělala, tak budeš plnoletá, nefunguje to tak, že ti hned po propuštění z nemocnice někdo přiletí domů na kontrolu

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 13:57

@Aduš8 děkuji ja jsem právě od znamý a jestě od její kamaradky se dozvěděla že me nepustí z porodnice dokud pritel nepustí socialku k nam domu a neukaže jí vsechny veci pro díte a podobně

luci.no
Kecalka 479 příspěvků 07.06.19 13:58

Zkusenost nemam, ale v porodnici se mnou na pokoji byla nactileta holka. Predpokladam, ze takovych pripadu je hodne a porodnice vi, co a jak nasleduje. Poptala bych se primo tam plus asi socialka :think:
Edit: Tou nactiletou myslim 15-18 (nepoznala jsem to, ale byla hodne mlada)

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 14:00

@luci.no děkuji

Janli
Echt Kelišová 8846 příspěvků 07.06.19 14:00

Tady to neřeš. Zavolej přímo k vám na sociálku a domluv se na postupu. On to stejně bude mít každý okres jinak a co ti projde v jednom, nemusí projít v druhým.

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 14:01

@Janli dobře dekuji za radu

pikola
Generální žvanilka 21079 příspěvků 07.06.19 14:03
@Kacula22 píše:
@Aduš8 děkuji ja jsem právě od znamý a jestě od její kamaradky se dozvěděla že me nepustí z porodnice dokud pritel nepustí socialku k nam domu a neukaže jí vsechny veci pro díte a podobně

To je hloupost, nic takového nikdo nedělá

Aduš8
Závislačka 4828 příspěvků 07.06.19 14:03

@Kacula22 o tom nic nevím, ale je možné, že tenkrát už měli otcovství vyřešené :nevim: zeptej se u vás na sociálce, ale podle mě bude blbost, abys musela být u rodičů, když zázemí pro dítě máte připravené. Snad narazíte na normální lidi

Aduš8
Závislačka 4828 příspěvků 07.06.19 14:04

@pikola to se dělávalo za komunistů, ale to prý kontrolovaly dětské sestry, když chodily na kontrolu. Vyprávěla mi to mamina

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 14:05

@pikola to jsem rada protže muj otec je nemocny tam bych ani ten mesic nemohla byt, navic jakoby proč kdyz domov mame svuj zařízený a připraveny, no že prej bud u rodiču nebo na měsíc kojenak :/ takže zbytecný stresy moc dekuji :) za radu :)

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 109 inzerátů 07.06.19 14:05

@Kacula22 co se nechat zplnoletnit? Netuším ale jak dlouho ten proces trvá…

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 14:06

@Aduš8 no právě :/ hlavně okolo baraku zahrada a detský hřistě pro dítě ideal, no doufám :) ale dekkuji za radu

pikola
Generální žvanilka 21079 příspěvků 07.06.19 14:07

Já moc nechápu proč nemůžeš zapsat otce, vždyť on je plnoletý tak o co jde :nevim:

Kacula22
Povídálka 39 příspěvků 07.06.19 14:07

@welovefashion za dvacet dní mam termín porodu, co jsem četla musel by se podat navrh na soud a sepsat to u právníka :/ tak nevím

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama