Císařský řez s lokální anestezií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:50
Porod jinak-zkušenosti

Ahoj holky, strasne jsem toužila po normálním porodu.. no bohužel to asi nebude možné.. no a známá mi říkala o porodu, kdy se úmrtvi jen břicho ale žena nemá celkovou anestézii.. máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 05.08.19 16:55

Proč to nebude možné? Čím myslíš normální porod?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:57

@Čičorečka kvuli tomu ze jsem mela problem s epilepsií a radsi to nechci riskovat.. no a normální myslím přirozený.. špatně jsem se vyjádřila

pikola
Generální žvanilka 21641 příspěvků 05.08.19 17:04

Myslíš částečnou anestezii, ano je to možné, to ti má ale vysvětlit gynekolog

Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 05.08.19 17:06
@Anonymní píše:
@Čičorečka kvuli tomu ze jsem mela problem s epilepsií a radsi to nechci riskovat.. no a normální myslím přirozený.. špatně jsem se vyjádřila

Císařský řez je taky normální porod. Částečná nebo celková anestézie se indikuje podle stavu a částečně podle přání. Domluv se s porodníkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:06

@pikola ano vím.. ale kontrolu mam za dva týdny a na neurologii jsem byla teď když jsem zjistila že pro mně bude lepší tato varianta.. a ptám se na zkušenosti žen co to zažili..

Vrba Jana
Stálice 65 příspěvků 05.08.19 17:19

Známá zažila a říkala, že to byla dobrá volba (volila mezi úplnou a částečnou anestezií). Jen si teda dost dlouho zpracovávala to „zklamání“, že nemohla porodit přirozeně a dost se jí to projevilo na psychice po porodu..tak na to za mě (která jsem to sama nezažila), pozor.. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:15

Epilepsie nemusí být kontraindikace k přirozenému porodu. Záleží na mnoha aspektech. Já epilepsii mám a měla jsem přirozený porod. Neurolog mi do papíru napsal, že v případě silných bolestí doporučuje epidurál. A nedoporučuje syntetický oxitocin. A porod byl super, i bez epidurálu. Zkus konzultovat i s jiným neurologem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:21

Zkusím teda.. zkusím to ještě probrat s gynekologem a uvidíme.. můžu se ještě zeptat jakou jste měla epilepsii? Ja měla únavovou kterou spouštela nadměrná únava.. tak nevím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 19:24
@Anonymní píše:
Zkusím teda.. zkusím to ještě probrat s gynekologem a uvidíme.. můžu se ještě zeptat jakou jste měla epilepsii? Ja měla únavovou kterou spouštela nadměrná únava.. tak nevím

Já mám epi.od pubertálního věku( důvod nezjištěn). Několikrát jsem měla záchvat typu grand mal, jinak se léčím se záchvaty petit mal. Ani jedno ani druhé nemusí znamenat omezení k porodu. Obzvlášť pokud se ví, co tvoje záchvaty spouští. Nenech se odbít jen tak. Lékařům se leckdy nechce řešit něco jiného, než na co jsou zvyklí.

stinga
Echt Kelišová 8393 příspěvků 05.08.19 20:09

No ale při porodě je nadměrná únava, já jsem byla v docela dobré fyzičce, a hrozně mně překvapilo, jak „těžká práce“ je to dítě vytlačit, některé ženy únavou omdlévají

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 20:29

@stinga to ano ale myslim takovou únavu jakoze kdyz si potlačuji spánek a plus u toho musí byt i např blikání televize nebo nejake reflektory atd atd a to tam nebude takze

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 21:51
@Anonymní píše:
@stinga to ano ale myslim takovou únavu jakoze kdyz si potlačuji spánek a plus u toho musí byt i např blikání televize nebo nejake reflektory atd atd a to tam nebude takze

Spánková deprivace u porodu být může, já jsem nespala 24 hodin. Jinak myslím, že proto můj neurolog doporučoval epidurál - při dlouhém porodu se díky tlumení bolesti můžeš prospat, odpočinout si. Blikání nebývá, světlo by i bez epilepsie mělo být u porodu spíš tlumené. Moc Ti doporučuju dulu u porodu. Psychicky Tě podpoří, to udělá taky hrozně moc. Držím palce. Pokud jsi měla epi „pouze“ z konkrétního fyziologického důvodu tj. nevyspání, je nesmysl jít hned na císaře. I s horší anamnézou se rodí přirozeně. Akorát možno doporučuju spíše porodnici s nemocnicí - kde je i neurologické oddělení. Např. v Mělníku je to hned vedle sebe - i proto tam k epileptičkám - rodičkám přistupují vstřícně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 22:03

Mam take epilepsii od puberty (nekolikrat velky zachvat) take z unavy a jsem fotosenzitivni (vadi ki blikave svetlo). Rodila jsem 2× prirozene bez epiduralu a vse v poradku. Porody jsem mela teda rychle. Pry je velmi nepravdepodobne ze dostanete zachvat pri porodu (spise az po). Kazdopadne si sestricky brali obe moje deti na noc, abych se vyspala. Doma se v noci staral hodne manzel, ja jen nakojila (mela jsem stesti, ze obe deti byly spave a kojila jsem treba jen 1× za noc a to jen do 3.mesice, pak uz prespaly celou noc). Hodne stesti!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 09:12
@Anonymní píše:
Mam take epilepsii od puberty (nekolikrat velky zachvat) take z unavy a jsem fotosenzitivni (vadi ki blikave svetlo). Rodila jsem 2× prirozene bez epiduralu a vse v poradku. Porody jsem mela teda rychle. Pry je velmi nepravdepodobne ze dostanete zachvat pri porodu (spise az po). Kazdopadne si sestricky brali obe moje deti na noc, abych se vyspala. Doma se v noci staral hodne manzel, ja jen nakojila (mela jsem stesti, ze obe deti byly spave a kojila jsem treba jen 1× za noc a to jen do 3.mesice, pak uz prespaly celou noc). Hodne stesti!

Ja mam presne to stejne.. blikave svetlo mi vadi hodne.. no tak uvidime jeste se poradím s gynekologem ale nejraději by jsem byla za ten přirozený

Váš příspěvek
Reklama