Porod koncem pánevním - Obilní trh

59
10.6.13 14:24

porod koncem pánevním- obilní trh

Zdravím všechny maminky.Za 3 týdny mě čeká porod koncem pánevním v porodnici v Brně na obilním trhu.Je tu někco kdo takhle rodil a třeba i přímo na obilňáku? Jaké s tím máte zkušenosti, jaké jsou rizika nebo jak porod probíhá? Moc děkuju za názory.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26100
10.6.13 14:33

Já tak nerodila, prcek se nakonec otočil správně… Bylo mi řečený, že přirozeně tak u nich rodit jde, ale prcek nesmí mít víc než 3,5 kg a že se automaticky dělá nástřih, není možnost volby pozice a tak… :think: Ale to už je 4 roky zpátky a osobně bych do toho asi nakonec nešla, kdyby se prcek neotočil… :think: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
10.6.13 15:07

Ahoj, taky mam dite KP, akorat ho nebudu moct rodit normalne, jen tedy pisu, jak doktori rozhodovali a jak mi to vysvetlili: porod KP, pokud splnuje urcita kriteria, je bezpecnejsi nez cisar. Ale matka musi byt vetsi nez 155cm, dite nesmi mit odhad vetsi nez 3800g ale musi byt vyssi nez 2500g, musi se overit, ze panev je dost siroka (mereni pomoci snimkovani), a hlavicka nesmi mit BIP vyssi nez 98mm (coz je problem u nas, proto musim na cisare) a musi byt v predklonu nad hrudnickem. Pokud je dite v poloze s nozickama u hlavicky, je progroza lepsi. Porod se nesmi vyvolavat, musi se nastartovat spontanne a probihat rychle a bez komplikaci. Spustit se musi v terminu (ale ja ziju ve Francii a tady je termin ne 40 plus 0, ale 41 plus nula, takze v Cechach muzes klidne tyden prenaset).

Preju, at to dobre dopadne, ja bych do toho sla, kdyby to bylo u nas slo, jsem dost zklamana, ze nemuzu. Podle toho, co mi rekli jak doktori, tak porodni asistentky, porod KP neni nutne bolestivejsi (zvlast s nozickama ditete u hlavicky), jen je u nej pritomen tady i doktor a pediatr, nejen porodni asistentka, aby se dalo rychleji zasahnout v pripade komplikaci, a je povinny epidural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
10.6.13 15:12

Ahoj, já rodila koncem pánevním na Obilňáku a má kamarádka také. Ani jedna jsme neměly komplikace a děti jsou v pořádku. Já rodila celkem dlouho, cca 12h, docela pomalu jsem se otvírala. Ke konci hodně pomohl epidural, bez něj si to nedovedu představit. Syn měl jen horší Apgar skore (6-9-10). Kdybys chtěla bližší info, písni mi SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LJM
429
10.6.13 15:26

Ahoj taky jsem rodila na Obilnaku a skoncilo to cisarem a uz bych tam nesla.Ale mela jsem ze zacatku smulu na doktory a i pres veskere doporuceni rodic cisarem(kardiologicky a ocni a vyska u me a vaha miminka).Nakonec to dobre dopadlo.Za me priste Milosrdni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
10.6.13 15:27

Ahoj, omlouvám se zakladatelce, že sem takhle vpadám, ale cca za 3 týdny bych měla taky rodit, ale malý je nožičkama dolů. Tam kde má mít hlavu má nohy. V pátek jdu na kontrolu do Bohunic. Mám hrozný strach z císaře. Nemáte někdo zkušenost s touto polohou mimča?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
10.6.13 15:42

Holky moc vám děkuju.. @Dasha01 mě dr říkal že když je miminko nožičkama a nebo kolínkama tak se dělá císařský řez..taky jsem nejdřív počítala s tím, že půjdu na císaře a bála se, ale neboj určitě to zvládneš ty i mimi a budete v pořádku. Budu ti moc držet palce :) @Sarec děkuji moc jsi mě uklidnila :) @AnnaF taky moc děkuju za delší článek jsem hned klidnější :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sirkapatricie
10.6.13 20:05
Já rodila KP bez epidurálu a vyvolávali mi ho.
@AnnaF píše:
Ahoj, taky mam dite KP, akorat ho nebudu moct rodit normalne, jen tedy pisu, jak doktori rozhodovali a jak mi to vysvetlili: porod KP, pokud splnuje urcita kriteria, je bezpecnejsi nez cisar. Ale matka musi byt vetsi nez 155cm, dite nesmi mit odhad vetsi nez 3800g ale musi byt vyssi nez 2500g, musi se overit, ze panev je dost siroka (mereni pomoci snimkovani), a hlavicka nesmi mit BIP vyssi nez 98mm (coz je problem u nas, proto musim na cisare) a musi byt v predklonu nad hrudnickem. Pokud je dite v poloze s nozickama u hlavicky, je progroza lepsi. Porod se nesmi vyvolavat, musi se nastartovat spontanne a probihat rychle a bez komplikaci. Spustit se musi v terminu (ale ja ziju ve Francii a tady je termin ne 40 plus 0, ale 41 plus nula, takze v Cechach muzes klidne tyden prenaset).Preju, at to dobre dopadne, ja bych do toho sla, kdyby to bylo u nas slo, jsem dost zklamana, ze nemuzu. Podle toho, co mi rekli jak doktori, tak porodni asistentky, porod KP neni nutne bolestivejsi (zvlast s nozickama ditete u hlavicky), jen je u nej pritomen tady i doktor a pediatr, nejen porodni asistentka, aby se dalo rychleji zasahnout v pripade komplikaci, a je povinny epidural.
  • Citovat
  • Nahlásit
1804
10.6.13 20:20

Sirkapatricie: jak pisu, neziju v Cechach, jiny kraj jiny mrav, tady jsou pravidla tahle. S vyvolavanim jsem si jista, epidural se asi da ukecat, protoze to je hlavne kvuli tomu, aby clovek nemusel do celkove anestezie, kdyby nahodou byl nutny akutni cisar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4849
29.7.13 21:43

Ahoj, už píšu pozdě, mimi je asi už dávno na světě a doufám, že to dobře dopadlo. Já rodila KP 2010, taky na Obilňáku, byla jsem prvorodička s úzkou pánví a malým množstvím plodovky, tak o obrat miminka se ani nepokoušeli. Odhad byl 2900g, císaře mi rozmlouvali, že to taky není žádná výhra a že mám mimčo dokonale nasedlé zadečkem na porodní cesty, tak proč se o to nepokusit. Strašila mě akorát myšlenka, co se stane, kdyby se porod zasekl s hlavičkou uvnitř mýho těla a zbytek už by byl venku. Ale při samotném aktu už jsem na to neměla čas myslet :D. Měla jsem jít po víkendu na vyvolání, ale v 38+0 mi rupla voda (3 dny před plánovaným vyvoláním) a bylo vymalováno :) a za necelých 5 hodin se malá narodila s váhou 2700g. Nepřišlo mi, že ten porod byl jiný, jen tam bylo více personálu, MUDr, primář, neonatolog,… ale prý je to standardní postup. A já navíc řekla, že to tak hrozný nebylo, ani epidurál se nestihl, ale nevím, zda bych ho vlastně chtěla. Takže všem, co hrozí KP, rozhodně to nemusí znamenat jistého císaře!!! Nyní jsem 32+5 a zjevně tentokrát porodím prvně hlavičku :). Akorát už od 24. tt mi hrozí předčasným porodem, tak uvidíme. Modlím se za každý další den, co jsem 2v1. Všem těhulkám držím pěsti, ať jde vše tak, jak má a netěhulkám přeji, ať se brzy dočkají toho vytouženého pokladu :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.9.14 18:37

Ahoj holky, jsem tu nová a chtěla bych obnovit tuhle diskusi…
Chci se zeptat, podobně jako zakladatelka, jestli jste některá rodila
koncem pánevním na Obilnáku?
Za tři týdny mám termín a nevím, jestli jít radši na císaře nebo přirozeně…rizika
obou porodů už mám nastudované :-)
Dr. na Obilnáku mi řekl, že mi naplánuje vaginální porod.
Budu ráda za všechny zkušenosti, kdo jste rodily KP v této porodnici :-)
Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
1.9.14 19:09

@Monča Springi záleží jak je miminko velké, jak velkou máš pánev a hlavně, jestli se na to cítíš a máš třeba možnost mít někoho sebou k porodu. Kamarádka tam rodila koncem pánevním tříkilového chlapečka.

• Citovat
  • Nahlásit
4566
1.9.14 19:27

@Monča Springi
Ja zkušenost nemám rodila jsem klasickou polohu mimca a i tak horor syn priduseny šňůra 2× kolem krku vytlačit nesel a to mel 2.9 kg nastrih az k zadku proste ja za sebe bych volila císař kor jestli rodiš poprvé a rizika jsou samo větší u KP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.9.14 19:33

Taky čekám chlapečka, malej měl na poslední kontrole 2,5 kg…a pánev mi měřili a říkali, že by to šlo. A právě se cítím víc tady na ten porod, než císař…
a ta kamarádka je spokojená a proběhlo vše v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2965
1.9.14 20:26

Drera byla taky KP. Na Obilňáku mi řekli, že do 3,5kg musím rodit přirozeně, že císaře neudělají. Na poslední kontrole 5 dní před termínem porodu mi řekli, že má už 3,5 kg a proto nebudou na nic čekat a hned v pondělí mám přijít na vyvolávání, že to asi nejspíš nepůjde, ale chtějí to zkusit a kdyžtak by byl akutní císař. Jenže já jsem z toho měla pocit, že si ze mě dělají pokusného králíka. Jela jsem raději do jiné porodnice na plánovaný císař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat