Porod koncem pánevním po císařském řezu

5164
4.4.16 07:35

Porod koncem pánevním po císařském řezu

Muj dotaz zni zda je tu nektera, ktera rodila druhe dite prirozene KP po prvnim cisarskem rezu? Dekuji za pripadne odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24102
4.4.16 07:50
@amy.try píše:
Muj dotaz zni zda je tu nektera, ktera rodila druhe dite prirozene KP po prvnim cisarskem rezu? Dekuji za pripadne odpovedi

Jsem jedna z těch, která by do toho šla, velice dlouho jsem na to téma diskutovala s mým gynekologem. Ten v zásadě nebyl proti, říkal, že teda svojí dceři a manželce by to nedovolil, ale že on má profesionální deformaci, říkal, že by hodně záleželo na poloze dítěte, mým zdr. stavu, stavu dítěte, síle jizvy(a to asi ze všeho nejvíc), ale že poslední slovo má personál v porodnici. Bohužel situace se potom vyvinula jinak, takže jsem šla zase na sekci.
Taky záleží, jestli už jsi měla nějaký vaginální porod, u mě nebyl, takže i k tomu by se přihlíželo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.4.16 08:04

@lleennttiillkkaa
No doma mam jedno ditko a to slo cisarem kvuli tomu ze se mu nedarilo pri kontrakcich. A bylo to ve 36tt. Ted jsem zacatek 39tt a opet uz musi malej ven jen porad zvazuju zda do toho jit kdyby byly priznive podminky pro to. Uvidim co mi dnes reknou na vizite. Ale mam z toho respekt, zkoukla jsem par videi a slysela par pribehu porodnich o KP a mam z toho smiseny pocity :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
4.4.16 08:07

@amy.try Ahoj,jsem z. sestra. Nechod do toho, rizika pro dítě jsou zde vysoká. Jdi na císař. At to dobře dopadne. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
4.4.16 08:12

@amy.try mám toho načteno neuvěřitelnou hromadu. Poloha KP je fyziologická poloha, která je poroditelná vaginálně a není o nic nebezpečnější, než poloha záhlavím, ale musíš si nejvíc síly nechat nakonec, musí se udělat oboustranný nástřih, musí u toho být neustále doktor, nelze moc použít kleště nebo vex a ideální je zvolit polohu v kleče, aby hodně fungovala gravitace. Osobně si myslím, že pokud se ti nepodařilo porodit první dítě, jak píšeš, nedokážeš porodit druhé natož KP.
Nicméně si myslím, že ti to nedovolí, snad možná v Krnově, by si to troufli, tam se nebojí kde čeho. Za další je problém, že se nesmí příliš používat urychlováky a hrozí prasknutí dělohy, které pro tebe může být smrtelné a pro dítě vlastně taky. No dej pak vědět, jak si dopadla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22474
4.4.16 08:27

Ač jsem fanda přirozených porodů, ve tvém případě bych do toho nešla, zdá se mi tam moc rizik :think: Pro tebe i mimčo…Jak je velké? Ono rodit KP je náročné i pro zdravou dělohu, natož pro děl. s jizvou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
4.4.16 08:31

Ani bych to nezkoušela a ani vám to nedovolí, dle mého názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
4.4.16 08:51

@amy.try ja mela KP prvniho, dost jsem si o tom zjistovala a nikdy bych do prirozeneho nesla. A uz vubec ne po prvnim cisari. Za ten risk mne zdravi miminka nestoji. Me at rozrezou klidne 10×, ale miminko at je zdrave :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 08:57

@lleennttiillkkaa
Jaká je ta porodnice v Krnově? slyšela jsem chválu, ale mám ji z domu hodinu cesty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 08:58

Na tvém místě bych šla na císař :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.4.16 09:06

@pe-terka
Malej je kralik. Ma odhad 2.340g ted. O velikost by tudiz neslo. Ja sem ani neoocitala ze by nejak doktori zvazovali prirozenej. Ale tim jak je malej tak to nejak nadhodili. Jen tak zkoumam teren. Uvidim co z nich dnes vypadne na te vizite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
4.4.16 09:10
@SlecnaSally píše:
@lleennttiillkkaa
Jaká je ta porodnice v Krnově? slyšela jsem chválu, ale mám ji z domu hodinu cesty

Taky mám jen samou chválu, ale bohužel ne osobní. Pro mě je na druhým konci republiky :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22474
4.4.16 09:45
@amy.try píše:
@pe-terka
Malej je kralik. Ma odhad 2.340g ted. O velikost by tudiz neslo. Ja sem ani neoocitala ze by nejak doktori zvazovali prirozenej. Ale tim jak je malej tak to nejak nadhodili. Jen tak zkoumam teren. Uvidim co z nich dnes vypadne na te vizite

Hele, fakt nevím. I když je prcek, měla bych strach :think:. Kdyby byl hlavou, řeknu ti - zkus to. Ale KP…A jak se na to cítíš ty, psychicky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.4.16 09:49

@pe-terka
Ja prave vubec nevim sama. Zkouseli mi v patek udelat obrat ale nepovedlo se bohuzel. Mam moc drazdivou delohu a jak na me sahnul tak se stahla a neoustilo ho to manipulovat s malym vubec. Ja si uvedomuju rizika vsechny. Ve finale ale ty rizika hlavou dolu nejsou o moc mensi a u cisare uz proste vim ze je to naprd ze clovek dva dny nefunguje poradne a mam doma dvouletaka kteryho si nebudu moct ani pochovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
4.4.16 09:59

@amy.try můžu se zeptat, kde ti udělali obrat po sekci? Zeptám se první sekce byla v celkové nebo ve spinálu?
A ještě my vysvětli jak se ti nepodařilo vytlačit dítě, že musela být provedená sekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama