Porod KP Praha - změna porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 07.04.18 05:55
Porod KP Praha - změna porodnice

Ahojte, prosím o radu někoho, kdo rodil kp v praze..jsem druhorodička,26 let, vše naprosto bez komplikací, jen jsem 34+2 a mimi si už pět týdnů pěkně sedí hlavičkou nahoře..a tuším že se to asi jen tak nezmění. po přečtení a prostudování všeho možného jsem rozhodutá jít nejdřív na pokus o otočení, dle nějakých statistik je tam ale úspěšnost jen nějakých 40 %, takže další možnost je pro mne přirozený porod koncem pánevním, když bude vše jinak OK. Nicméně, co teď ŕeším, jsem registrovaná na Podolí a jak se tím stresuju, hledala jsem nějaké infa a statistiky…našla jsem tohle : http://jaksekderodi.cz/praha/ a docela mne složilo, kolik je tam procent sekcí. Tak jsem pak hledala dál i zkušenosti maminek, no mám z toho dojem že při kp mi budou nutit automaticky sekci a na sále stejnak i kdybych rodila přirozeně, skončí to sekcí, kterou tam dělají snad preventivně (mám z toho takový dojem, jak to čtu). Posledně jsem rodila na vinohradech, malá měla sice ke konci horši ozvy, a trochu tam bylo na konci drama s tlačením, ale zvládly jsme to a narodilo se normální zdravé miminko. Na Podolí mne teď překecal manžel, jednak ji máme 500 m od domu a druhak prostě mne překecal, že má dobrou pověst. já jak to ale teď vidím, chtěla bych se přehlásit ještě na ty vinohrady. Včera jsem se už objednávala do TP na podolí, ale teď koumám jakou kličkou to mám udělat, aby mne vzali jinde. Vinohrady nejlíp, protože už to tam znám, klidně i motol..maminky, co jste řešily kp a přirozený porod v podolí, jak se k tomu stavěli? A maminky co jste z nějakého důvodu změnily porodnici na poslední chvíli, lze to a jak to jde kdyžtak udělat? Děkuju za všechny rady..jinak ješte na závěr dodám, toto není diskuze o tom jestli KP ano nebo ne a rizicích, v tom mám docela jasno a řeší se to v mnoha diskuzích jinde, tak díky za respektování..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gortyna
Kecalka 283 příspěvků 2 inzeráty 07.04.18 06:02

Jak to udělat neporadím, ale když jsem. rodila v Motole, tak tam se mnou byla holčina co se jí mimčo taky neotočilo a dali jí na výběr. Byla prvorodička a vybrala si sekci…

Erinye
Kecalka 278 příspěvků 07.04.18 06:33

Ja byla minuly rok registrovana v Podoli a snad az 35 tt jsem se preregistrovala bez problemu na Vinohrady :-) skoc tam za nimi, musis se rovnou objednat do prenatalni poradny..

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 07.04.18 06:46

@Erinye tak toto je pro mne nejlepsi zprava dne od tech dvou kdy jsem vzhuru :-D dnes pri snidani to proberu jeste s manzelem a v pondeli tam urgent volam..jeste jako druha varianta kdyby to nevyslo mne napadla takova krivarna…na prvni porod jsem si volala sanitku (nemeli jsme auto) a do porodnice jsem prijela uz otevrena na sest prstu, tak me brali rovnou na porodni sal. V sanitce kdybych rekla ze jsem registrovana tam a tam, tak mne tam dovezou a pri rozbehnutem porodu mne ze zakona odmitnout nemuzou.. samozrejme vsechnu dokumentaci bych u sebe mela naahodou ve slozce a na prijmu se tvarila ze jsme si v sanitce nejak nerozumneli :D no, to je jen zalozni plan..

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 07.04.18 06:56

Já jsem blbá, že jsem tak poddajná. Už na začátku jsem říkala manželovi, že bych chtéla opět Vinohrady, měli jsme tam sice i blbou zkušenost s porodní asistentkou, ale ta už tam nedělá a jinak vše mi vyhovovalo. a jako bonus to prostředí znám, vím co mám čekat, všichni mi tam přišli profíci, už jsem to tam jednou zvládla, a to si myslím že dost přispěje ke klidu při porodu. Ale manžel mne vysloveně překecal, jako milovník technologií, na podoli, že je to nejvybavenější pracoviště a bla bla bla..fakt lituju své poddajnosti a toho že je to za rohem, což byl pro mne nakonec rozhodující důvod vzhledem k tomu, že máme batole bez hlídání

eMa321
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 07.04.18 07:21

Mě čeká porod KP v nejbližších dnech v porodnici v Hořovicích. Registraci tam nutná není. A přirozený porod KP tam v případě vhodných podmínek podporují. Z Motola po D5 kousek.

nozu
Extra třída :D 11037 příspěvků 07.04.18 07:23

Zkus se preregistrovat. treba budou mit volno. jinak ja byla pro oba porody registrovana v Podoli a druhe dite se narodilo na Bulovce, protoze v Podoli bylo plno. takze ona ta registrace nic nezarucuju. dulezite ale je, abys ty byla v prubehu porodu psychicky v pohode. takhle to rekni i manzelovi.

Erinye
Kecalka 278 příspěvků 07.04.18 07:41
@Pozitivni-obrazy píše:
Já jsem blbá, že jsem tak poddajná. Už na začátku jsem říkala manželovi, že bych chtéla opět Vinohrady, měli jsme tam sice i blbou zkušenost s porodní asistentkou, ale ta už tam nedělá a jinak vše mi vyhovovalo. a jako bonus to prostředí znám, vím co mám čekat, všichni mi tam přišli profíci, už jsem to tam jednou zvládla, a to si myslím že dost přispěje ke klidu při porodu. Ale manžel mne vysloveně překecal, jako milovník technologií, na podoli, že je to nejvybavenější pracoviště a bla bla bla..fakt lituju své poddajnosti a toho že je to za rohem, což byl pro mne nakonec rozhodující důvod vzhledem k tomu, že máme batole bez hlídání

Ja tam rodila minuly rok a budu letos znovu v cervnu :-) moc se mi tam libilo, vsichni byli strasne mili az na jednu jedinou tmavovlasou sestru na prijmu, ale tu tam v poradne pomlouvaly ty ostatni :D ja ji pri prijmu mela a sjela jsem ji hned ze startu :mrgreen: doktori i asistentky byli super :-) jen tam fakt zavolej co nejdriv, protoze do prenatalni poradny se ma objednavat 34. Tyden :-)

BellinkaX
Kelišová 6563 příspěvků 07.04.18 07:46
@Pozitivni-obrazy píše:
@Erinye tak toto je pro mne nejlepsi zprava dne od tech dvou kdy jsem vzhuru :-D dnes pri snidani to proberu jeste s manzelem a v pondeli tam urgent volam..jeste jako druha varianta kdyby to nevyslo mne napadla takova krivarna…na prvni porod jsem si volala sanitku (nemeli jsme auto) a do porodnice jsem prijela uz otevrena na sest prstu, tak me brali rovnou na porodni sal. V sanitce kdybych rekla ze jsem registrovana tam a tam, tak mne tam dovezou a pri rozbehnutem porodu mne ze zakona odmitnout nemuzou.. samozrejme vsechnu dokumentaci bych u sebe mela naahodou ve slozce a na prijmu se tvarila ze jsme si v sanitce nejak nerozumneli :D no, to je jen zalozni plan..

Divila bych se kdyby to bylo v Praze jinak…ale RZ Te veze do nejblizsi nemocnice…nebo kde je akt. volno. Neni to taxik. Takze at se nepodivis kde Te vyklopi.
Ad konec panevni…cekas kluka nebo holku? Aspon u kluka jeste hodne zvaz sekci, kvuli nemu.

Ariadne
Echt Kelišová 8603 příspěvků 07.04.18 07:59

Sice jsi to psat nechtela, ale…moje mimi bylo v 35tt KP, v 36tt hlavou, v 38tt KP a v 39tt hlavou. Premlouvala jsem ho po vecerech vnitrnim hlasem a vzdy se otocilo zpet hlavou.

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 07.04.18 09:59

@BellinkaX Nevime, nenechali jsme si to rict…ale tak samozrejme pocitam se vsemi vysetrenimi pro priznivy prubeh prirozeneho porodu, nejsem zase blazen abych sla do toho za kazdou cenu. Ale gyndarka, dost zkusena odbornice (mimo doktorskou praci prave furt prednasi a chodi nekde po kongresech) mi naznacila ze u mne tomu nic nebrani a rozhodnuti je na mne..Chci to zkonzultovat s doktory samozrejme, a to poradne..
@BellinkaX Taxik to neni, ale respektujou rozhodnuti. U prvniho jsem mela vlastne na vyber, protoze kartu a dotazniky jsem mela zalozenou i v podoli (predchozi den jsem myslela, ze se mi rozbiha porod, tak jsme tam dosli pesky) a ten den mely vinohrady prave plno a stopstav - proto jsme dosli do toho blizkeho podoli. Ale den na to co jsem rodila doopravdy uz mely vinohrady dve mista volne a prave v RZte se mne ptali, kam teda chci, jestli do toho podoli nebo vinohrad, kdyz jsem jim rekla ze mam kartu tam i tam, ze je volno v obou.
@Ariadne To ja vim, ze se teoreticky jeste otaci, i gyndarka mi rikala at tomu dam jeste dva tydny a nezoufam. Ale vzhledem k tomu, ze opravdu od 28 tydne si tam sedi hlavou nahoru a neustale mi slape dole a otaci se jen tak napravo nalevo zadickama, tak to by byl zazrak kdyby ho neco osvitilo a pretocilo se..verila bych tomu, kdyby se prave aktivneji tocilo tam a zpet, ale prave takhle mi to neprijde pravdepodobne..ale treba zazrak nastane, kez by :)

Hoa Mai
Kelišová 5259 příspěvků 5 inzerátů 07.04.18 10:34
@BellinkaX píše:
Divila bych se kdyby to bylo v Praze jinak…ale RZ Te veze do nejblizsi nemocnice…nebo kde je akt. volno. Neni to taxik. Takze at se nepodivis kde Te vyklopi.
Ad konec panevni…cekas kluka nebo holku? Aspon u kluka jeste hodne zvaz sekci, kvuli nemu.

Můžu se zeptat, jaký je u KP rozdíl v tom, jestli je dítě holka nebo kluk? Ještě jsem o tématu moc informací nesháněla, jsem zatím v 31tt, ale před 2 týdny bylo miminko ještě KP, tak kdyby náhodou. Gynekoložka už mi něco málo k tématu řekla, ale o pohlaví se nezmiňovala.

annemarie3
Stálice 52 příspěvků 07.04.18 10:53

U kluka by se mohl při porodu KP otočit pindík do protisměru a přiskřípnout. Doktor Ti to samozdřejmě popíše líp.

BellinkaX
Kelišová 6563 příspěvků 07.04.18 15:15

@Pozitivni-obrazy @Hoa Mai
Kluk jde mekkym genitalem napred. Holka taky, samozrejme, ale ta nema scrotum. Je to neco jineho nez tvrda hlava, na ktere ma ditko stejne po porodu celke bezne porodni nador nebo kefalhematom, obsas fissuru kalvy. Je fakt, ze ja bych KP nerodila ani za nic, ani holku. Radsi planovany SC.

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 07.04.18 16:51
@BellinkaX píše:
@Pozitivni-obrazy @Hoa Mai
Kluk jde mekkym genitalem napred. Holka taky, samozrejme, ale ta nema scrotum. Je to neco jineho nez tvrda hlava, na ktere ma ditko stejne po porodu celke bezne porodni nador nebo kefalhematom, obsas fissuru kalvy. Je fakt, ze ja bych KP nerodila ani za nic, ani holku. Radsi planovany SC.

Jasné, každý na to máme jiný názor, jak jsem psala v úvodu, netřeba to tu asi řešit :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama